Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Українсько-російська ''танкова війна''

by Guest on Jun 16, 2009

Українсько-російська ''танкова війна'' 
 
Автор: Петро Куспись, Експерт з питань міжнародних відносин

 

На початку червня цього року, після успішно проведених державних випробувань, Україна прийняла на озброєння два нові танки T-84У „Оплот”.

 

Впродовж найближчих двох років українське військо отримає ще 27 таких машин. Це, безумовно, успіх українських фахівців, які працювали над цим проектом від 2000 року.

 

Розробка нового типу озброєння покращить конкурентоспроможність України на міжнародній арені в торгівлі зброєю, а особливо відносно російських танків T-90. Київ передбачає серійне виробництво цих бойових машин в експортних цілях. Оцінювана вартість, це близько 3,3 млн. доларів США.

 

Танк T-84У запроектовано Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені Морозова – провідного розробника бронетанкової техніки в Україні. Його виробником являється Харківський завод ім. Малишева. Технічні дані нового танку імпозантні і тому можна його зарахувати до числа провідних бойових машин. Нова українська бойова машина не поступається, а за окремими параметрами перевершує танки закордонного виробництва. Не заглиблюючись у всі тактико-технічні характеристики, звернемо увагу на головні переваги. Потужний двигун потужністю 1200 кінських сил здатний ефективно працювати в будь-яких погодних умовах, у тому числі при високих температурах довкілля.
 
Розширена система динамічного захисту та нова зварювана башта з прокатних листів робить цей танк стійким до протитанкових снарядів. Обладнання підводного водіння дозволяє танку долати водні перешкоди глибиною до 5 м. Танк оснащено новинками електроніки, між іншим системою навігаційного забезпечення «ГЛОНАСС» і «NAVSTAR», тепловізором та лазерним прицілом, що забезпечує лучне попадання в ціль на відстані 5000 метрів. Крім того танк оснащено інфрачервоним модулем, який збиває з курсу снаряд, що наближається.

 

Для нового танку також було розроблено і прийнято на озброєння новий постріл з керованою ракетою «Комбат». Необхідно зазначити, що всі базові складові та елементи озброєння «Оплоту» є винаходом та кінцевим продуктом вітчизняних виробників, а в броні було втілено декілька українських ноу-хау у технічній сфері.

 

Випуск нового українського танку, це погана новина для Росії. Після розпаду Радянського союзу, військове співробітництво між двома країнами перейшло в гостру конкуренцію. Коли у 1991 році Україна проголосила незалежність, на її території опинилося чимало військової техніки – 7 тис. броньованих бойових автомобілів, 6,5 тис. танків, 1,5 тис. літаків і гелікоптерів, а також 350 різних суден. Крім традиційного озброєння на Україні був також ядерний арсенал – третій у світі за своєю потужністю.

У рамках оборонної політики СРСР Київ являвся інтелектуальним і виробничим забезпеченням для радянської армії. Після закінчення II всесвітньої війни Україна стала масовим виробником військтехніки, необхідної для мілітаризації СРСР. На території України збудовано третину військових підприємств, в рамках Радянського союзу, між іншим Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова та Харківський завод ім. Малишева.
 
Протягом попередніх років Україна опрацювала декілька модифікацій T-84У, котрі брали участь в різних міжнародних торгах та тендерах. Оскільки участь у тендерах, котрі проводились Туреччиною, Грецією та Малайзією завершились невдачею, Пакистан висловив довіру українським виробникам бойової техніки. Пакистанське оборонне відомство підписало контракт на доставку 320 танків типу T-84, патрульних катерів та ракет на загальну суму 1 280 млн. доларів США.

 

Ця подія призвела до справжньої «танкової війни» між Москвою та Києвом, адже Росія не очікувала такого розвитку подій. Це пряма загроза для російських поставок, вартість яких в попередніх роках перевищувала 100 млн. доларів США. Щоб зміцнити свою позицію Кремль розпочав інформаційну атаку, спрямовану на погіршення міжнародного іміджу України. В пресі з’явилась інформація, яка ставила під сумнів українські поставки. Київ оскаржено у порушенні міжнародних санкцій.

 

Коли Київ вів переговори з Індією, напередодні підписання багатомільйонного контракту, російська преса писала про суперечливі поставки озброєння до Пакистану. Звісно, з уваги на напружені індійсько-пакистанські відносини, ця інформація мала велике значення. Росія не збиралась втрачати індійський ринок, оскільки торгівля зброєю з цією країною приносила Кремлеві мільярдні надходження.

На рівні двосторонніх відносин російська сторона розпочала ряд дій спрямованих на затримання виробництва танків T-80УД, в тому числі обмежуючи постачання комплектуючих елементів, які виготовлено в Росії. З уваги на значні запаси цих запчастин в українських складах, а також завдяки персональним зв’язкам політика Кремля не принесла очікуваних результатів. Не вдалось затримати виробничий процес та скомпрометувати Україну на міжнародному ринку. Навпаки, Київ поступово поборов залежність від російських поставок, завдяки розробці власних виробничих потужностей, необхідних для виготовлення потрібних деталей.

 

Найновіший танк T-84У розроблено без співробітництва з Росією. Можна сподіватися, що це призведе до нової хвилі «танкової війни» між двома країнами.

 

Джерело: BBC Ukrainian, http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2009/06/090616_kuspys_tanks_oh.shtml

 

Фото 1: Автор

Фото 2: танк T-84У „Оплот”.  

 

Наука/Технології 1675 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Інфекція корупції

Інфекція корупції Автор: Олександр Палій Ситуація з поширенням "каліфорнійського грипу" в Україні продемонструвала крайню...

Культура/Суспільство

Право на життя

Право на життя Автор: Леся Лепетун Кілька днів тому я зіштовхнулася з байдужістю, та навіть з жорстокістю людей, які свого часу складали...

Права людини

Хто ми: електорат чи виборці?

Хто ми: електорат чи виборці? Автор:  Валентин Колєчкін "Народ обирає не кращих з кращих, а собі подібних". Цей вислів дуже...

Політичні оглядачі

Курячі яйця обов’язково мийте!

Автор: Ірина КУШИНСЬКА Хочеться домашнього яєчка з яскраво-оранжевим жовтком? Йдемо на базар до бабусь, які розкладають у целофанових...

Здоров'я

"Скляна істина" подружжя Білоус-Гудима

"Скляна істина" подружжя Білоус-Гудима Автор: Ярина ФЕДЬКІВ Важливим напрямом розвитку мистецької культури України є...

Мистецтво/Рукоділля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.