Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Українським вітром можна замінити атом :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Українським вітром можна замінити атом

by Guest on Oct 5, 2010


Британія, яка випереджає багато інших країн у будівництві вітрових електростанцій біля узбережжя, мусить будувати їх ще більше, щоб виконати програму Євросоюзу щодо чистої енергії. Про це йдеться у новій доповіді центру енергетичних досліджень Британії.


Наскільки вітрові електростанції поширені в Україні? Дмитро Хмара, експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру України, вважає, що вітрова енергетика є перспективною в Україні, проте національна енергетична стратегія не приділяє альтернативним видам енергії досить уваги.

Дмитро Хмара: В Україні є всі умови для розвитку вітрової енергетики. Перш за все, створені економічні умови: держава зобов’язана закуповувати електроенергію у вітроелектростанцій. Тариф для вітроелектростанцій в Україні приблизно у 8-9 разів вищий, ніж для атомної енергетики, і приблизно у 2-3 рази перевищує тарифи для електростанцій, які працюють на викопних видах палива - вугіллі та газі. Отже, є всі економічні умови для розвитку, також є потенціал. Згідно з дослідженнями Академії наук, на території України можна розмістити вітряки, які будуть давати приблизно 15 млн. тонн умовного палива. Це більше, ніж сьогодні виробляє вся атомна енергетика України. Також є потенціал використання, який наразі не досліджений, – розміщення вітрових електростанцій на морі.

Бі-Бі-Сі: А де вони, до речі, розміщуються в Україні? У Британії, наприклад, дійсно, їх багато в морі, а також багато на пагорбах, у полях, так звані "вітряні ферми".

Дмитро Хмара: Про українські електростанції не можна говорити, що вони такі самі, як за кордоном, у Великій Британії. Оскільки на тлі тих наші майже не дають електроенергію. Це мізерний відсоток. Це лише десятки мегават - приблизно стільки, скільки 2-3 сучасних вітряки дають у Європі. А у нас 100 вітряків вже старої конструкції, які дуже неефективно працюють. Всі вони розміщені, як правило, на узбережжі, але не у морі. Це і Новоазовська, і ДонузлавськаВЕС. Їх всього три великих прибережних. Але насправді всі українські південні степи, землі яких сьогодні відведені для сільського господарства, фактично можна використовувати для вітрових електростанцій, потенціал у нас досить великий.


Бі-Бі-Сі: А що вигідніше: вирощувати зерно і сільськогосподарські культури чи встановлювати вітрові електростанції?

Дмитро Хмара: Річ у тім, що на відміну від інших електростанцій, для вітрових не потрібно спеціальної безпеки. Тобто можна суміщати території, які використовуються під сільськогосподарські землі, і вітрові електростанції.

Бі-Бі-Сі: Крім вітру, яка ще поновлювальна енергія в Україні може бути перспективною, можливо, енергія хвиль чи сонця?

Дмитро Хмара: Дуже перспективною є енергія сонця, особливо у південній Україні. Це великий ресурс, але зараз лише в Криму сонячна енергетика має певний розвиток. З іншого боку, Україна дуже багата на біомасу. Сьогодні все, що гниє на полях, використовується просто як сміття. А насправді це величезний потенціал, який може дуже багато дати для України, наприклад, повністю замістити іноземний газ, який ми сьогодні імпортуємо. Але, на жаль, є низка причин, через які це сьогодні не розвивається.

Бі-Бі-Сі: Наприклад, що це за причини?

Дмитро Хмара: Найголовнішою причиною є прийнята 2006 року Енергетична стратегія України на період до 2030 року, де основний наголос робиться на розвитку вугільної і атомної енергетики. При цьому не приділяється достатня увага розвитку альтеративних джерел енергії і питанням енергозбереження в Україні.

Бі-Бі-Сі: Але ж ви сказали, що держава зобов’язана закуповувати за досить високими цінами електроенергію, вироблену вітряками. Чому тоді, якщо є економічні умови, стратегія не передбачає розвитку?

Дмитро Хмара: Державні компанії, які працюють в енергетиці, діють згідно з енергетичною стратегією, а ці економічні умови створені передусім для приватних власників. Але оскільки ціноутворення в Україні є дуже непрозорим, і взагалі енергетика - не дуже прозорий сектор в Україні, то приватні інвестиції просто не приходять. А державні компанії не вкладають гроші, бо в них є енергетична стратегія, де пріоритетними є атомна енергетика і вугілля.

З Дмитром Хмарою розмовляла Світлана Пиркало.

Джерело: Бі-Бі-Сі

Наука/Технології 905 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Дисидентський рух в Україні

Автор: Кваскова Ірина “Хрущовське” десятиріччя стимулювало оновлення суспільної свідомості  у 60-70-ті роки. Так у радянському...

Історія

У мережі інтернет з'явився новий сайт!

 ЯБВС! - сайт народного спротиву режиму януковича! Він містить всі матеріали: фото, відео, розслідування про бандитську владу! Агітматеріали,...

Блоги

Геоекономічний гамбіт. Прийняття жертви

Автор: Михайло Притула Гамбіт - це така комбінація в шахах, коли жертвують фігуру, щоб виграти партію. Як зробити об'єктивну аналітику?...

Політичні оглядачі

Як сонце діє на шкіру

Не дарма ми так радіємо сонечку у весняні дні - наш організм за зиму зголоднів без сонячного світла. Адже сонце сприяє виробленню вітаміну D3 -...

Здоров'я

Небезпечні секти

Автор: Орест Прокопович Сектознавці і психологи б'ють тривогу: релігійні організації, яких «офіційні Церкви» називають сектами, розвиваються...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.