Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Точка зору: Голий король

by Guest on Nov 2, 2010

Автор: Оксана Караванська

На Українському тижні моди є все, що і на головних світових показах, - дизайнери, знаменитості, колекції. Немає тільки байєрів, а це значить, що в українській індустрії моди немає взагалі.

Механізми ведення бізнесу в модній індустрії в усьому світі приблизно одні й ті ж. Відбувається це таким чином: з'являється молодий дизайнер, створюється новий бренд, організовується промокампанія, і якщо за один-два роки до нього не зникає інтерес фахівців, з'являється колекція прет-а-порте, а далі - відпрацьований алгоритм: дефіле - байєр - гроші - фабрика - бутік.

Як би не старалися українські дизайнери створювати свої колекції за всіма правилами світових тижнів моди, ідеальна для індустрії послідовність в Україні так і не запрацювала.

Чому? Адже з року в рік вітчизняні дизайнери беруть участь в Українському тижні моди - Ukrainian Fashion Week (UFW), запрошують сотні гостей на свої покази, заслуговують згадки про себе у пресі, а замовлень на виготовлення хоча б 1 тис. одиниць свого одягу так і не отримують.

На жаль, UFW так і не став інструментом продажу колекцій, як це відбувається на всіх інших тижнях модних столиць світу, де половина відвідувачів - байєри, ті самі посередники, які закуповують колекції далеких майбутніх сезонів для їх масового продажу через півроку. Саме вони є основною сполучною ланкою модної індустрії в усьому світі. Але не в Україні.

На UFW значна частина відвідувачів не впливають на бізнес дизайнерів. Байєрів немає, зате є весь політичний і артистичний бомонд країни. Знаменитості сходяться на подібні заходи і в Мілані, і в Парижі, але там, на відміну від України, зоряним залом покази не обмежуються.

У результаті UFW став швидше світською подією, ніж комерційно доцільним заходом, як це прийнято у світі, хоча організатори вітчизняного дійства доклали чимало зусиль, щоб вибудувати правильну схему. Все ніби просто: є здоровий організм - українська мода, але з нього забрали кровоносну артерію - байєра, і організм втрачає життєздатність. Чому ж так відбувається, чому цей довгоочікуваний закупник, байєр, так і не з'явився на UFW? Можливо, модний організм не такий вже здоровий, раз не зумів за стільки років викликати до себе комерційний інтерес?

Як і у всіх складних випадках, відповідей декілька. По-перше, дизайнери, прагнучи отримати позитивні відгуки і викликати у публіки позитивні емоції, показують одяг, ближчий до елітарного haute couture, ніж до так званої моди з вішалки, яку повинні були б оцінювати професійні байєри. У результаті інтелектуальні сукні ангажують ведучі телеканалів, беруть паплюжити "за рекламу" майбутні Міс України і висхідні зірки шоу-бізнесу, але жоден український бутік не ризикне виставити їх на продаж. Адже, як і авангардне мистецтво, такий перформанс здатна оцінити лише вузькопрофесійна тусовка.

Парадокс: з одного боку, дизайнери стають креативними, щоб їх помітили, щоб про них говорили, і це добре для підтримки бренду. Але з іншого ... У світових столицях моди покази haute couture покликані створювати максимальну рекламу і викликати у звичайного споживача естетичне задоволення і нестримне бажання придбати хоч щось від цього бренду. І тоді приходить наступний крок - показ прет-а-порте, а простіше кажучи, створення продукту для масового тиражування, який розкуповується прихильниками бренду. У нас же замкнене коло: коли ми показуємо елітарні речі, то прекрасно розуміємо, що відтворити їх масово неможливо, та й, зрештою, ніхто не просить.

Друга причина некомерційної суті вітчизняних показів - так званий ореол недоступності. І справа не тільки в тому, що речей від українських дизайнерів немає в магазинах, справа в тому, що масових покупців відштовхує дорожнеча їхнього продукту. При всій нашій претензії на ексклюзивність, ми не можемо конкурувати з цінами на одяг від провідних світових брендів хоча б тому, що не маємо такої потужної рекламної підтримки.

І третє: українські покази моди ще довго будуть варитися у власному соку, якщо не відбудеться приплив свіжих продуктивних пропозицій саме з боку дизайнерів.

Чесно кажучи, сумно спостерігати, як вони розповідають на прес-конференціях про свої досягнення в надії, що їх почують довгоочікувані байєри і обов'язково до нас приїдуть. Але байєра не обдуриш. Це для нас мода - стан душі, а для нього - жорсткий бізнес на рівні "куплять - не куплять". Не будучи впевненим у можливостях дизайнера робити масовий якісний продукт, ніхто не захоче ризикувати.

Схоже, настав час шукати нові формати існування і виживання модного бізнесу в Україні. Нові способи комунікації, нові форми контактів, нові інструменти впливу. Прийшов час самовдосконалюватися і в чомусь йти на компроміси. Можливо, потрібно самим стукати у різні двері, і тоді хоч одні двері, та обов'язково відчиняться. Можливо, є сенс створювати невеликі колекції, розраховані не тільки на фігуру моделі, робити презентації власникам бутіків і зацікавлювати їх не тільки своїм ім'ям, але і лояльними умовами співпраці і, звичайно, цікавим, носибельним і трендовим одягом.

І тоді нарешті з'явиться цей необхідний зв'язок, коли не дизайнер вмовлятиме бутік ризикнути, а покупець прийде і скаже: "Хочу щось від такого-то дизайнера, як минулого разу". Тоді з'являться і попит, і байєр, і бізнес. Причому виграє від цього вся Україна: підніметься вітчизняна легка промисловість, з'являться нові робочі місця, а співвітчизники будуть із задоволенням носити одяг українських брендів, а не підроблені луівюіттони або версаче.

 

Автор: Оксана Караванська - український дизайнер
Джерело: Новинар http://novynar.com.ua/

Мода/Краса 1004 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Колумбійські вчені з'ясували, що грамотність змінює мозок

Колумбійські вчені з'ясували, що грамотність змінює мозок Навчання вмінню читати і писати змінює структуру мозку, збільшуючи щільність сірої і...

Освіта/Тренінг

Бліда поганка маскується під сироїжку...

Бліда поганка маскується під сироїжку...   Якщо не впевнені, що гриб – їстівний, не беріть його, навіть у руки! Автор:...

Здоров'я

Учені: Тиранозаври масово гинули через запалення горла

Учені: Тиранозаври масово гинули через запалення горла Вчені встановили, що смертоносні хижаки Tyrannosaurus rex гинули від хвороби, схожої на...

Наука/Технології

«Як Китай роздавить Росію»

Автор: Олександр ХРАМЧИХІН Ця тема виглядає провокативною. Але російські колеги у різних друкованих і електронних ЗМІ багато говорять про цю...

Міжнародні відносини

Дослідження: Ідеального чоловіка не існує

Британська компанія Remington провела опитування серед двох тисяч жінок, що встановило: ідеального чоловіка для більшості жінок не існує, пише The...

Цікаво знати

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.