Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ ТА МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ.

by Guest on Dec 10, 2012

Актуальність теми статті пов’язана з тим, що останнім часом серед політиків, науковців та пересічних громадян виникає дискусія про необхідність подальшої співпраці України та МВФ. На перше місце дискусії виходять питання кредитування, особливо це стосується заходів, що висуває МВФ до України. Тому вивчення співробітництва МВФ з Україною має не тільки наукове, а й практичне значення для використання результатів аналізу при розробці Україною власної економічної моделі і формуванні стратегії співробітництва з міжнародними економічними та фінансовими організаціями.

Об'єктом статті є економічна співпраця України з МВФ.

Предметом – економічні, правові і фінансові аспекти співпраці України з МВФ.

Метою статті є визначення перспектив подальшого розвитку співпраці України з МВФ.

Відносини України з МВФ викликають багато спірних питань серед політиків та науковців. Деякі з них стверджують, що умови МВФ є кабальними і їх виконання призведе до зубожіння населення, до втрати економічної самостійності держави, що в кінцевому результаті поглибить економічну кризу.
Але, на мою думку, співпраця з МВФ несе великий економічний позитив для України.

По-перше, розпочато економічні реформи (грошова, податкова, пенсійна), що викликали деякий супротив, але дозволили демонструвати позитивну динаміку показників функціонування економіки України. Динамічно підвищується внутрішній попит. Загальна інфляція знизилася до однозначних цифр, насамперед, за рахунок падіння цін на продукти харчування.

По-друге, одним із напрямів використання кредитів МВФ є формування валютних резервів. Формування цих резервів за допомогою МВФ дозволило Україні підтримувати стабільність національної валюти, успішно провести грошову реформу, ввести конвертованість гривні за поточними операціями. Крім того, збільшення валютних резервів та їх високий рівень є підтвердженням стабільності фінансової системи країни та підвищує рівень довіри до неї.

По-третє, Україні потрібно виплачувати свої зобов’язання за вже взятими позичками МВФ та процентами по ним. І без інших кредитів державі не обійтися. А більш дешевих грошей, ніж від Світового банку та МВФ немає. І якщо вони будуть, то будуть ті чи інші політичні чи економічні вимоги, які обійдуться для країни ще дорожче.

По-четверте, в умовах, коли загострюється ситуація на зовнішніх ринках, Україна зі своїми експортно орієнтованими галузями економіки опиниться у важкій ситуації, виходом з якої може стати:
–розвиток внутрішнього ринку - необхідно слідкувати за нормальною виплатою і підняттям зарплати, пенсій;
–залучення інвесторів, що без відсутності програми з МВФ це зробити буде проблематично.

При виборі форм подальшої співпраці України та МВФ слід враховувати, що після отримання від МВФ першого траншу нового кредиту stand by SDR 1,25 млрд. Україна наростила свої зобов’язання перед Фондом SDR 8,25 млрд. (12,66 млрд. дол. за поточним курсом), що вивело її на друге місце в світі за цим показником. Перше місце посідає Румунія – SDR 9,03 млрд., а третє займає Угорщина – SDR 7,64 млрд.

За даними МВФ, на частку України в середині 2011 року припадає кожний п’ятий долар заборгованості всіх країн перед Фондом по стандартним кредитним програмам. В разі своєчасного і повного надання грошей по програмі stand by заборгованість України перед Фондом досягне пікового значення в SDR 14,77 млрд. (22,67 млрд. дол.) до кінця 2012 року, що складе 53 % всього зовнішнього державного боргу і 18 % загального зовнішнього боргу країни. Роком найбільших виплат Києва на адресу МВФ стане 2013 рік. Їх величина досягне SDR 4,1 млрд. (6,3 млрд. дол.), що буде еквівалентно 8,7 % урядових витрат, майже 75 % обслуговування державного зовнішнього боргу, 3,6 % ВВП, 14,3 % валових міжнародних резервів та 7 % експорту товарів і послуг, що плануються. Згідно розрахунків експертів МВФ, в цілому на обслуговування зовнішнього боргу в 2013 році Україна може направити до 21,3 % ВВП та 41,3 % експорту товарів і послуг.
 

General

Міжнародні відносини 1268 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Добрі друзі допомагають жити довше

Якщо ви маєте хороше коло друзів і сусідів, то це підвищує ваші шанси виживання на 50%, твердять американські дослідники. Вчені з Університету...

Здоров'я

Солодке Різдво в Італії

Солодке Різдво в Італії Автор: Наталка Кудрик, Рим Із чого починаються католицькі різдвяні свята? В Італії вони приходять з ароматом...

Кулінарія

11 ідей для натуральних крашанок

Фарбування цибулинним лушпинням - найбільш відомий та, мабуть, найдоступніший усім спосіб. Утім, крім нього, є ще безліч цікавих ідей, як зробити...

Корисні Поради/Повчальні

КОРОТКИЙ КУРС ,,РУССКОГО ЯЗИКА``

Почну із загальновідомого: в будь-якій колонії, яка раптом стала самостійною і незалежною державою, ще довгий час панує мова колонізатора: Індія,...

Політичні оглядачі

Солодке слово "завтра", або Як не лінитися долати лінь

Автор: Тетяна Потапова "Подумаю про це завтра", - казала собі легендарна Скарлетт О’Хара. Солідарних з нею сьогодні називають...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.