Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Спір Аргентини і Уругваю з практики Міжнародного суду ООН

by Guest on Dec 3, 2012

04 травня 2006 року Аргентина подала до Міжнародного суду ООН заяву про судовий розгляд справи проти Уругваю стосовно спору, пов’язаного із запланованим будівництвом з дозволу Уругваю одного целюлозного заводу, а також будівництвом і введенням в експлуатацію другого заводу, які знаходяться на річці Уругвай та про порушення останнім зобов’язань за Статутом річки, укладеного у 1975 році між Аргентиною та Уругваєм.

Аргентина стверджувала, що, розпочавши будівництво та введення в експлуатацію заводу “Ботнія” і пов’язаних з ним об’єктів на лівому березі ріки Уругвай, остання порушила зобов’язання, покладені на неї згідно із Статутом ріки і повинна нести за це міжнародну відповідальність. Аргентина також вимагала від Уругваю негайно припинити протиправні дії, відновити ситуацію, яка існувала до здійснення нею протиправних дій, виплатити Аргентині компенсацію за шкоду, спричинену в результаті таких дій, в розмірі, який встановить Суд.                                 

Разом з тим Аргентина вимагала  надати гарантії того, що Уругвай буде утримуватись від дій, які би перешкоджали застосуванню Статуту ріки 1975 року, а також застосуванню процедури консультацій, передбаченої в главі ІІ цього міжнародного договору.

Перший целюлозний завод, з приводу якого виник спір, був заснований компанією "CelulosasdeMBopicuá S.A.". Він мав бути збудований на лівому березі ріки в уругвайському районі Ріо-Негро навпроти аргентинського міста Гуалегуайчу, але 21 вересня 2006 року було оголошено про намір не будувати цей завод на запланованому майданчику.

Другий промисловий проект, який також викликав спір, реалізовувався компаніями "Ботнія С.А." і "Ботнія Фрай-Бентос С.А." . Цей другий целюлозний завод під назвою  "Оріон" , був збудований на лівому березі ріки Уругвай, був введений в експлуатацію і працює з 09 листопада 2007 року.

26 лютого 1975 року між Аргентиною та Уругваєм був підписаний Статут ріки. Метою Статуту є управління усіма видами діяльності на ріці.

На основі цього Статуту у 1975 році Сторонами з метою регулювання та координації діяльності, яка відбуватиметься на річці Уругвай, була створена так звана Адміністративна комісія ріки Уругвай (АКРУ).

Уругвай же не направив в АКРУ інформацію, котра вимагається згідно із частиною першою статті 7 Статуту, стосовно заводів СМВ (ENCE) і “Оріон (Ботнія)”, не дивлячись на звернення до нього зі сторони Комісії, надати таку інформацію і побудував заводи не узгодивши з Аргентиною.

Окрім вищезазначених претензій та зауважень, Аргентина посилалась на наявність фактів впливу викидів заводу на якість річкової води, на негативні наслідки для біорізномаїття, забруднення повітря та інші.

20 квітня 2010 року Міжнародний Суд ООН прийняв остаточне рішення у справі. Слід зазначити, що, здебільшого, рішення Суду базується на Статуті 1975 року ріки, який був основою для юрисдикції Суду.

Суд підтвердив необхідність своєчасного інформування про заплановану діяльність.

З приводу матеріально-правових вимог Суд зробив висновки, що :

- Аргентина не довела, що Уругвай спричинив якусь шкоду або міг спричинити таку шкоду ріці чи її екосистемі;

- шкода, яку зазнає економіка Уругваю у зв’язку зі скороченням робочих місць у разі закриття заводу, буде суттєвою;

- враховуючи два попередніх висновки, такі заходи застосовуватись не будуть, оскільки вони будуть обтяжливими для країни.

Дане рішення є одним з небагатьох у практиці Міжнародного суду ООН, що стосується довкілля,  та може вважатись значним внеском у розвиток міжнародного екологічного права, зокрема, у сфері визнання процесуальних інструментів. Суд визнав важливу роль ОВНС та необхідність співпраці сторін у сфері інформування щодо планованої діяльності і спільного збереження транскордонних водотоків.

Суд не визнав достатніми докази Аргентини та не знайшов достатніх підстав для припинення діяльності.  Однак, рішення Суду ще раз вказує на складність доказування причинового зв’язку між діяльністю та негативними наслідками і свідчить про те, що екологічні спори є складними і потребують формування відповідного міжнародного досвіду в цій сфері.

General

Міжнародні відносини 924 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Великодержавний шовінізм в обгортці російського православ’я

Автор: Віктор Каспрук У 2011 році боротьба Москви за Україну вступає у свою критичну фазу. Російська наноімперія, котра лякає демократичний...

Міжнародні відносини

Практичні поради переходу на українську мову спілкування

Обмежуйте присутність російської навколо себе, відмовтеся від усього російськомовного, наскільки це можливо. Дивіться україномовні новини, читайте...

Корисні Поради/Повчальні

Вшануймо гетьмана Івана Мазепу!

Вшануймо гетьмана Івана Мазепу! Автор: Валерій Степаненко 8 липня (27 червня за старим стилем) минає 300 років з дня Полтавської битви, яка...

Політичні оглядачі

Чому ЮНЕСКО хвилюється про Лавру та Софію

Чому ЮНЕСКО хвилюється про Лавру та Софію Автор - Ігор Луценко ЮНЕСКО невдоволене станом охорони пам’яток, які знаходяться у Києві. Мова...

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.