Меню
Пошук у мережі
Популярні статті
Як змінити мову інтерфейсу у версії Windows 7 (і можливо, Windows 8),
Спосіб встановити LP-пакет на версії Windows 7, котрі не підтримують цю функцію досить простий і не вимагає зміни системних файлів, і для його...
27863 Переглядів
Що таке вугрова хвороба і "як позбутися прищів"
Ті, хто ніколи не стикався з вугровою хворобою не зрозуміють, які труднощі відчуває людина з прищами і вуграми на обличчі. Центр всіх думок...
23189 Переглядів
Культурно-національний рух в українських землях в XVI-XVII ст.
Національно - культурний рух в Україні Автор: Валерія Дроздова Православно церква на часи 16 століття формально...
19493 Переглядів
Проголошення ЗУНР. Злука ЗУНР і УНР. Акт Соборності
Автор: Ольга Ситник Висвітлюючи це питання, важливо підкреслити, що зазнавши поразки у Першій світовій Війні, «клаптикова Австро-Угорська...
13533 Переглядів
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА
СПІЛЬНА РОБОТА СІМ’Ї І ШКОЛИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ О.А. ЗАХАРЕНКА Автор: О. І. Дворчук Черкаський національний університет імені Богдана...
12738 Переглядів
Реклама 2
New blog posts
Статистика сайту
Лінія поділу Європи: економічна чи релігійна?
by Guest on Sep 3, 2012
Після останнього європейського самміту у Брюсселі було багато розмов про поразку канцлера Німеччини Ангели Меркель, яку вона, начебто, зазнала від тих, кого називають "новим латинським союзом" Італії та Іспанії за підтримки Франції.
Багато німців невдоволені тим, що їхній уряд пішов на багато поступок. Напевне, не буде великим перебільшенням сказати, що ця ситуація - лише один з останніх проявів протестантської критики, спрямованої на те, як "латиняни" ставляться до грошей. Це ставлення має глибоке коріння у німецькій культурі і має релігійну основу.
Борг як гріх
До церкви у Німеччини зараз ходять так само нечасто, як і у інших світських країнах. Проте ідеї, закладені релігією, і надалі формують те, як німці говорять та думають про гроші. Слово "борг" у німецькій мові - schuld - означає також "провина" або "гріх".
Для Ангели Меркель, дочки протестантського священника, розмови про заощадливість та відповідальне витрачання грошей є природніми.
Те, що пані Меркель часто наполягає, що "альтернативи заощадливості немає" (що нагадує британцям про Маргарет Тетчер), можна порівняти із рішучими словами лідера німецької Реформації Мартіна Лютера "На цьому стою, і не можу по-іншому".

Населення Німеччини приблизно навпіл розділене на вірян - протестантів і католиків та вірних інших релігій, - і тих, хто не вважає себе віруючими. Тому збіг обставин, коли і президент країни, і канцлер належать до протестантського табору, символізує певні зміни у Німеччині з часів об'єднання початку 90-х.
І Меркель, і Гаук походять зі Східної Німеччини, традиційно протестантського регіону, тоді як у Західній Німеччині було кілька впливових політичних діячів-католиків, які у повоєнні десятиліття поділяли ентузіазм європейської інтеграції, що походив переважно від католицьких держав.
Нова Священна Римська імперія?
Колишній канцлер Західної Німеччини Конрад Аденауер був католиком, і дуже недовірливо ставився до пруських традицій Сходу Німеччини. Саме за Конрада Аденауера було підписано Римський договір 1957 року.

(На фото: Карл Великий, засновник Священної Римської імперії, кордони якої співпадають із кордонами країн-засновниць ЄС, також запроваджував спільну валюту)
Цією угодою було створено Європейське економічне співтовариство - попередник нинішнього ЄС. І між шістьма державами, які підписали первинну угоду, існує очевидний зв'язок із тією територією, яка колись була Священною Римською імперією Карла Великого.
Карл Великий, до якого сучасні прихильники євроінтеграції ставляться як до своєрідного святого-покровителя Європейського Союзу, також створив для своєї єдиної держави спільну валюту - каролінгівський лівр.
Гельмут Коль, який привів Німеччину до політичного та економічного возз'єднання на початку 90-х, був ще одним католиком із долини Рейну, який часто відвідував собори і говорив про давнє духовне коріння об'єднаної Європи.
Також було багато розмов про те, як німці принесли свою улюблену Німецьку марку "на вівтар Європейської єдності"
Проте возз'єднання Німеччини також означало повернення столиці до Берліну, подалі від тісних зв'язків з католиками , що явно відчуваються на Заході та Півдні країни.
А криза у єврозоні лише посилила дуже давні суперечки щодо того, чи справді німці, яких сформував протестантизм, відрізняються від "латинян"-католиків та їхніх союзників.
Інфляція - від лукавого
Ще від часів Середньовіччя німецькі банки працювали набагато більш обережно, ніж італійськи чи іспанські. Скептично налаштовані німці також вказували історичний приклад із провалом "латинського монетарного союзу" у ХІХ столітті.
Тодішня Німеччина, об'єднана пруськими лідерами у власний митний союз, не приєдналася до "латинського союзу". А сам "латинський союз" кілька років намагався вижити після того, як кілька країн, включно із Папською державою, надрукували набагато більше грошей, ніж планували на початку.
Політики та держави, які применшують важливість грошей, набувають в очах занепокоєних німців диявольських рис.
У "Фаусті" Гете, одному із найвідоміших творів німецької літератури, Мефистофель переконує імператора Священної Римської імперії у потребі надрукувати нові паперові гроші (попри попередження одного із радників про те, що така пропозиція походить від Сатани).
Порядок порушується тоді, коли піддані імператора починають витрачати набагато більше, ніж заробляють.
Гіперінфляція Веймарської республіки на початку 1920-х, коли "гроші збожеволіли" разом із мораллю суспільства, здавалося виповненням дияволічних замислів.
Нові старі розподіли
Деякі німці вважають, що єврозоні було б краще розділитися на якийсь "латинський союз", з одного боку, та на групу країн-однодумців на чолі із Німечиною, включно із кальвіністською Данією та лютеранською Фінляндією, з іншого.
Колишній голова Асоціації промисловості Німеччини Ганс-Олаф Хенкель заявив що "євро роз'єднує Європу".
Він закликає німців, данців та фінів "виявити ініціативу і залишити єврозону", створивши окреме "північне євро".

(На фото: Лідер Реформації Мартін Лютер, можливо, не всіх пустив би до зони євро)
Що це, як не новий злам на старій розподільчій лінії? До того ж, уряд у Берліні вже почав готуватися до того, що вважає важливим ювілеєм - у 2017 році виповниться 500 років відтоді, як Лютер почав Реформацію.
Лютер протестував проти індульгенцій - сумнівної спроби папського Риму вирішити фінансові проблеми за рахунок продажу "звільнення від гріхів" для європейців.
Один німецький оглядач, Штефан Ріхтер, зловтішно припустив, що проблем єврозони вдалося б уникнути, якби Матрін Лютер входив до переговорної групи, що готувала Маастріхтську угоду, якою визначалося, які країни можуть приєднатися до зони євро, а які - ні.
"Він би сказав: слухайте уважно - жодна непореформована католицька країна не приєднається до єврозони", - каже Штефан Ріхтер, і додає, що в результаті євро був б набагато більш міцним.
Сам пан Ріхтер є католиком, але захоплюється "економними економіками".
Із наближенням 500-річчя початку реформації у 2017 році, звісно, буде багато розмов про те, що насправді розбіжності між протестантами та католиками не є надто суттєвими.
Проте зазвичай дуже заощадливий уряд Ангели Меркель вже виділив 35 мільйонів євро на відзначення цього ювілею народження протестантизму.
А де у 2017 році буде єврозона? Там, де зараз? Чи, можливо, змириться із історичним поділом, і розділиться на дві частини - марнотратних "латинян" та протестантських проповідників поміркованості?
На фото: На мапі Європи ХVI століття за часів Реформації такі ж самі лінії розподілу, як і нині
Заява Редакції
Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.
Українська музика рокeрує
Most Recent Articles
- Apr 11, 2015 Лист КГДУ до президента Канадської телерадіомовної корпорації CBC (Сі-Бі-Сі) by Administrator
- Nov 18, 2014 Прес-реліз Канадської групи сприяння демократії в Україні (КГСДУ) від 11-ого листопада, 2014 by Administrator
- Nov 18, 2014 План дій Канада - Україна Листопад 2014 by Administrator
- Nov 11, 2014 Звернення Канадської групи сприяння демократії в Україні до депутатів Канадського парламенту щодо війни в Україні (22-ого жовтня, 2014 р.) by Administrator
- Jan 3, 2014 Звернення «Канадської групи сприяння демократії в Україні» до міністра фінансів by DGoarrytor
ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ
HTML block #1
Random Articles
11 ідей для натуральних крашанок
Фарбування цибулинним лушпинням - найбільш відомий та, мабуть, найдоступніший усім спосіб. Утім, крім нього, є ще безліч цікавих ідей, як зробити...
10 актуальних висловів Євгена Сверстюка
Український письменник, публіцист, філософ залишається не менш актуальним сьогодні.
Відкритий лист-звернення до Світового Конгресу Українців, до українських громад, до кожного українця за кордоном
У ці дні Україна ховає своїх золотих Дітей. Ховає тяжко. Уже немає сліз. Їх виплакано – море. Відпроваджуємо до неба наших хлопців, синів,...
50 років супутнику: Україна готувала власну модель
Півстоліття тому – 4 жовтня 1957 року – розпочалась космічна доба в історії людства. Радянський Союз запустив на навколоземну орбіту перший штучний...
Криза надспоживання
Криза надспоживання http://www.pravda.com.ua/news_print/2008/11/4/83931.htm 04.11.2008___ Сергій Дацюк, Костянтин...
Actions
Повідомлення
Very Bottom Block Position
Ваше оголошення тут
Пишіть admin@ezreklama.com
Реклама 3
Новини
Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади
Nov 8, 2015
Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →
Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі
Nov 8, 2015
Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта" де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →
ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів
Sep 6, 2014
Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →