Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Суворов + Хрущов = Медвєдєв?

by Guest on Sep 22, 2009

Суворов + Хрущов = Медвєдєв?

Автор: Олександр Піддубний

Чергове турне президента Російської Федерації Дмитра Медвєдєва просякнуте символізмом. Він їде місцями "слав" Суворова та Хрущова – через Альпи прямісінько на Генасамблею ООН. Поєднання 18-го та 20-го сторіч. Історичний фарс помножений на історичні натяки. Натяки Європі, США, світові.

Щедро приправлені епітетами та правильно поставлені повідомлення російських ЗМІ одноголосні – Медвєдєв їде шляхами "величних". Відтак, ні багато ні мало, сам Медвєдєв зводиться в когорту "постатей".

Прийом для Кремля не новий і, завдяки механізмам упровадження, в тому числі через світові піар-агенції, здатний на широку промивку мізків з відкиданням будь-якої альтернативи чи здорового глузду.

Таке звеличення Медвєдєва цілком співзвучне нинішній Програмі реформування Адміністрації президента РФ, за якою Кремль посилює вплив на російські ЗМІ (в тому числі опозиційні) завдяки компромату, підкупу, залякуванню.

Паралельно йдеться про "інформаційно-політичний бар’єр", коли Адміністрація активно реагуватиме на недружні публікації всіма наявними контрзасобами. Головне – резонанс та видимість юридично-документального обґрунтування.

Все це, звісно, під соусом дискредитації, маргіналізації та функціонування тотальних баз даних на всіх працівників усіх БЕЗ ВИНЯТКУ ЗМІ– такий своєрідний глобальний "ковпак" із подальшим прицілом на сусідні простори.

Подібні механізми "захисту", "лояльності" та "контрвпливу" для РФ не новина. Недаремно Путін лише на третій день по вбивству Політковської висловився про неї як про маргінала. Прикладів "системи в дії" безліч.

Нинішня міжнародна кон’юнктура для Кремля більш ніж вдала. Північноамериканський ринок вперше просів порівняно із Європейським за рівнем споживання. Долар знецінюється. Німеччина як імпортер інвестицій стоїть на порозі спаду.

Частини Євросоюзу частіше позирають на Росію, аніж на традиційних союзників. Відмова США від ПРО у Чехії та Польщі фактично засвідчила, що Вашингтон здав своїх союзників. На гребені цієї хвилі Москві залишається лише збирати вершки від запаморочливих перемог. Хіба щось може бути краще, аніж 210-річчя від альпійського походу Суворова та 49-річчя Хрущовської чечітки в ООН?

Трохи історії

Кінець ХVIII сторіччя ознаменувався трьома поділами Польщі, після чого вона більше ніж на сто років стала "народом без держави". Катерина II зробила з польського трону клозет, а Європа так і не засвоїла урок.

Отже, 1794 року на майдані Кракова вихованець Лицарської школи, герой війни за незалежність Америки та польсько-російської війни 1792 Тадеуш Косцюшко проголошує Акт повстання.

Сама Польща тоді була, де-факто, буферною територією розділеною між Австрією, Пруссією та Російською Імперією. Хоча Варшава не належала Росії, однак саме Суворову зі своїм військом Катерина II наказує знищити непокірних.

Під час вирішальної битви у східному передмісті Варшави Празі (нині один з районів польської столиці) росіяни розбили повстанців та вирізали 20 тисяч мирного населення ("Різанина в Празі").

"Великий полководець" Суворов, щоб поставити варшавців на коліна, заборонив ховати небіжчиків. Коли поляки побачили гори трупів своїх близьких та рідних, вони скорилися і здали столицю. Переможених солдатів карали засланнями в Сибір, службою у російському війську та різками.

Цивільних кидали до в’язниць. Суворов шле до Санкт-Петербурга листа: "Ура! Прага. Суворов", і отримує відповідь: "Браво! Фельдмаршал. Катерина".

Європа нажахана масовими вбивствами, а сам Суворов, відповідно, набуває недобру славу масового вбивці.

Як зазначав військовий історик Мартін Ван Кревельд, європейці завжди дотримувалися певних правил гуманного ставлення до ворога. Навіть, попри прусське полонення Тадеуша Косцюшка у 1794 році, він помер від старості аж у 1817 році.

Російське ж військо Суворова мало погану славу, влаштувавши різанину цивільних під час взяття Ізмаїла та Очакова, та забравши усі унікальні архіви переможених до Санкт-Петербурга, які ніколи вже не поверталися.

З багажем такої "слави" 1799 року Суворов здійснює свій альпійський Сен-Ґотардський перехід з Німеччини до захопленої Наполеоном Ломбардії. Російська історія небагатослівна щодо наслідків такого походу, адже він завершився, як Бонапарт повернувся з Єгипту до Північної Італії навести лад.

Ненависть до росіян завдяки Суворову була настільки сильною, що польські легіони без вагань приєднувалися до військ Наполеона під час походу на Російську Імперію. Більше того, саме поляки переконали Бонапарта йти на Росію територією Великопольщі, щоб звільнити її від іга.

Ева Томпсон у своїй праці "Трубадури історії" стверджує, що військо Наполеона спочатку мало вести наступ через Україну, аби уникнути жорстоких зим, які, зрештою, і спричинили його поразку.

В сучасному російському просторі постать Суворова була реабілітована Сталіним, коли власні кадри вже аж ніяк не надихали на перемоги і тим більше не годилися для назв нагород. Тоді ж Сталін присвоює собі царське звання "генералісимус", а також відроджує ненависну чекістами Георгіївську стрічку під "брендом" Ордена Слави.

Більшовикам конче були потрібні міфи, а постать Суворова, про яку тоді вже всі забули, стала зручними приводом для ідеалізації перемог "великого російського народу".

Очікуване турне Медвєдєва – це історія перекручена на фарс, коли Європа мовчки потирає одну щоку та підставляє другу. А продовження турне в США – це вже інший фарс. Фарс не такого вже давнього часу, коли Хрущов вистукував ошелешеним Штатам "кузькіну мать", і який пам’ятаємо вже краще.


Автор:Олександр Піддубний, журналіст, для УП
Джерело: Українська правда
http://www.pravda.com.ua/news/2009/9/22/101963.htm

Міжнародні відносини 993 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

ІКОНИ В КРОВІ

ІКОНИ В КРОВІ Автор: Тарас Миколайович Качала Світлій пам’яті про мого тата присвячую. Не шукай чужих героїв.    Ап....

Культура/Суспільство

У Корчівці споруджено пам’ятник Дмитру Соколовському

Автор: Роман Коваль Волинський отаман Дмитро Тимофійович Соколовський народився 23 жовтня 1894 р. в с. Горбулів Радомишльського повіту, нині...

Культура/Суспільство

Міф проти пам’яті: український вибір

Міф проти пам’яті: український вибір Автор:  Юрій Рубан Кремль не раз оголошував ворожою політику президента України Віктора Ющенка...

Політичні оглядачі

«Тривожні діти»

“Не знаю, що син буде робити в першому класі, якщо у підготовчій групі без мене не може залишитись», - скаржилася подругам мама шестирічного...

Сім’я і виховання

Швейцарія: краще побачити. І не раз

Автор: Ольга ДУБОВИК Якісь дві години вище хмар — і ти у Цюриху (авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» здійснює щоденні рейси з Києва і...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.