Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Співпраця продовжується

by Guest on Jun 26, 2011

Автор: Галина Кравчук

Ім’я професора Станіслава Пономаревського, голови Фундації доброчинних громадських ініціатив «Україна-діаспора», добре відоме не тільки в Чернігові та за його межами, а й серед української громади м. Вінніпеґ. Та особисто познайомитись з ним ми мали можливість лише недавно, коли на офіційне запрошення Манітобського університету він на початку червня цього року відвідав наше місто.

Співпраця педагогічного факультету Манітобського університету з Фундацією доброчинних громадських ініціатив «Україна-діаспора» та філологічним факультетом Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка успішно продовжується вже понад 6 років. Її ініціаторами є д-р Орест Цап, професор Манітобського університету, та професор Станіслав Пономаревський, викладач філологічного факультету Чернігівського педагогічного університету та докторант Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України (м. Київ).

Співпраця між цими вищими освітніми закладами згодом привела і до налагодження зв’язків та співпраці Манітобської філії Суспільної Служби Українців Канади (президент – мґр. Я. Демко) та Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів (голова правління – С.Федорова).

2 червня 2011 р. Професор Станіслав Пономаревський в час зустрічі з освітянами педагогічного факультету Манітобського університету (фото Джекі Дугард)

Перебуваючи протягом досить насиченого подіями тижня в м. Вінніпеґ, вже 2 червня, в перший день перебування в Канаді, професор Пономаревський мав можливість взяти участь у значні події в житті Манітобського університету – церемонії з нагоди вручення дипломів випускникам університету. Друга половина дня була відведена для доповіді на тему: «Система цінністей національної групи в багатокультурному суспільстві», з якою професор Пономаревський ознайомив освітян педагогічного факультету. Представив доповідача присутнім декан факультету д-р Джон Вінс. Унікальністю події було те, що вперше в історії факультету це проводилась в українській мові з одночасним перекладом основних тез доповіді на англійську мову (автори перекладу – д-р О.Цап та д-р Д.Глинка), копії яких були доступні для всіх присутніх. Зустріч з гостем відбулася в приємній та дружній атмосфері. Слова подяки за цікаву та заохочуючу до дальшої співпраці доповідь висловив д-р Д.Глинка.

 

3 червня 2011 р. Я. Демко отримує нагороду, передану Манітобській філії Суспільної Служби Українців Канади від Чернігівського міського громадського об’єднання інвалідів за підтримку українських ініціатив на Чернігівщині (фото Г.Кравчук)

Не менш приємніша зустріч громади міста з гостем з Чернігова відбулася в приміщенні Манітобської філії Суспільної Служби Українців Канади. Зустріч зорганізували Українська Вільна Академія Наук в Канаді (УВАН), Манітобська філія Суспільної Служби, читальня «Просвіта» та Канадська Фундація Українського Вільного Університету (КФ УВУ). Гостя привітала п. Я. Демко. Присутні мали можливість послухати зворушливу розповідь про життя специфічної групи громадян Чернігівщини – інвалідів, про позитивні наслідки бескорисливої допомоги діаспори та доповідь на тему: «Українці у початках російської освіти та науки» (доступні на YouTube за адресою: Професор Станіслав Пономаревський у Вінніпезі ч.1 http://youtu.be/IavpsnUGTsI;   ч.2 http://youtu.be/9TsRJculypI).

З метою кращого пізнання системи освіти та навчання в Канаді, зокрема вивчення української мови в діаспорі, що має прямий стосунок до теми його докторської дисертації, професор Пономаревський відвідав державну двомовну та суботню Рідну школу, побував в приватній католицькій школі Непорочного Серця Марії, де ознайомився з програмами та підручниками з української мови, розмовляв з учнями та вчителями, відвідав Осередок української культури та мистецтва та працював в його багатих архівах, відвідав сад відомого скульптора українського походження Лео Мола (Леоніда Молодожанина), колегію св.Андрея при Манітобському університеті, каплицю (shrine) блаженного священомученика Василія Величковського при церкві св.Йосифа, українську кредитівку, головний офіс фундації ім.Т. Шевченка та ін., а також ознайомився з містом, його монументами.

Залишається додати, що професор Пономаревський є членом-кореспондентом УВАН, головним редактором наукового збірника «Український вимір», почесним членом 16 українських організацій у різних країнах світу.

Галина Кравчук, член Управи КФ УВУ

 

Професор Станіслав Пономаревський у Вінніпезі ч.1 - Зустріч з українськими громадськими діячами у м. Вінніпеґ

 

 

Професор Станіслав Пономаревський у Вінніпезі ч.2 - Доповідь на тему: «Українці у початках російської освіти та науки»

 

Міжнародні відносини 1821 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Про користь кімнатних рослин

Не всі знають, що кімнатні квіти не тільки створюють затишок, але й приносять користь. Вони очищають повітря в приміщеннях від токсичних речовин,...

Садівництво

Збереження довкілля по-українськи: ліс проти степу?

Збереження довкілля по-українськи: ліс проти степу? Автор: Євген Солонина Майже всі ліси мають створюватися в південних, степових областях....

Довкілля/Екологія

Будівництво з YTONG. Перший ряд стіни

Швидко, точно, економно - так, трьома словами, можна описати спосіб роботи з будівельною системою YTONG. Характеристики та переваги газобетону...

Корисні Поради/Повчальні

1939 - шлях до війни. Наслідки для Латвії

1939 - шлях до війни. Наслідки для Латвії Автор: Людмила Пилип 23 серпня виповнюється 70 років з дня підписання пакту Молотова-Ріббентропа....

Історія

В Україні з'явився автобус-готель

Готель побудовано на базі туристичного автобуса Mercedes-Benz На українських дорогах було помічено незвичайний автобус, що являє собою...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.