Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Перспективи і недоліки вступу України у Митний союз

by Ені Вінтер on May 20, 2011

 

         Уже тривалий час Україна не може визначитись з спрямуванням своєї діяльності Захід чи Схід? 20 років суспільство і владна еліта України ухиляються від вибору між Сходом (Росією) і Заходом (ЄС), дрейфуючи між ними. Багато країн і не бачать Україну ні з Заходом, ні з Сходом, а лише як “буй” який дрейфує між ними. “Буферна зона” таке зараз місце України у світі, нам потрібно врешті-решт вирішити який курс прийняти.
        Митний союз – щось нове чи повернення до старого?
        Уже кілька місяців політики активно обговорюють переваги і недоліки вступу України в митний союз з Росією, Білорусією і Казахстаном. Багато обіцянок лунає з боку Російського уряду, дійшло навіть до того, що Україні запропонували певну суму грошей, а в разі відмови погрожують економічними санкціями. Давайте уявимо ситуацію ми вступили в митний союз, так званий “3+1” в якому Україна буде всього лише “одиницею”, що ми з цього отримаємо?
Росія розробила цілу стратегію, щоб не дати Україні втекти.
      "Газпром" заманює Україну у Митний союз мільярдами доларів. Україна могла б економити на газі близько 8 мільярдів доларів на рік у разі вступу до Митного союзу, про це заявив заступник глави правління "Газпрому" Валерій Голубєв у ході відповідей на запитання, що надійшли в рамках форуму "ПЕК Росії в XXI столітті", повідомляє Інтерфакс-Україна. Але давайте подивимось на іншу сторону медалі наша економіка стане повністю залежною від російського газу, і в таких умовах, Росія зможе поставити на блакитне паливо таку ціну, яку вважатиме потрібною. Крім того, запаси газу є обмеженими і в будь-якому випадку треба переходити на енергозберігаючі технології.
      Зріст обсягів експорту до Росії збільшиться на 4-9 млрд. доларів, що дасть змогу урівноважити торговельні баланси та підняти макроекономічні показники забезпечивши економічну стійкість. Але і тут є свій підводний камінь ЄС чітко дало зрозуміти, що Україні потрібно зробити вибір, тобто якщо Україна обере Схід – ЄС зменшить співпрацю з нами. Але Європа дає 80% усіх інвестицій в економіку України. Натомість Росія може запропонувати лише газ.
Політики і економісти, які добре знайомі з темою з впевністю можуть сказати, що участь у Митному союзі Україні нічого нового не принесе. Входження України до МС навряд чи сприятиме збільшенню обсягів торгівлі з іншими країнами-учасницями союзу, сумнівається Віталій Ваврищук, аналітик інвестиційної компанії BG Capital. Україна і зараз торгує зі всіма державами союзу в безмитному режимі.
      Що нам справді дасть вступ у митний союз? Нові технології? Інвестиції? Незалежність від зовнішнього впливу? Нові перспективні ринки збуту? Аж ні як! Ми просто повернемось до забутого минулого. Нам потрібно розвиватись і йти вперед Схід – це минуле, яке ми пережили і до якого не потрібно повертатись.
      Так з іншої сторони зона вільної торгівлі з ЄС вхід до якої потребує певних жертв. Більшість наших товарів не є конкурентоспроможними на європейському ринку, тобто на перших етапах звісно виникнуть перешкоди, але все-таки з часом наші виробники навчаться функцію вати у динамічному конкурентному середовищі, вони будуть вимушені боротись з конкуренцією, а як відомо тільки в конкурентному середовищі виникають нові ідеї і прагнення “вижити”.
       За словами посла Федеративної Республіки Німеччина Д-ра Ганса-Юргена Гаймзьота, укладення Угоди про ЗВТ та Угоди про асоціацію з ЄС спочатку - і насамперед - розглядатиметься як значний політичний сигнал, що Україна має серйозні наміри щодо реформ і модернізації своєї економіки.
     "Цей сигнал матиме фундаментальне значення для західного світу економіки й фінансів. Вартість його абсолютно не можливо виразити в доларах", - додав він.
      Нам потрібно визначити на якому “стільці” ми прагнемо сидіти, оскільки відомо, не можна сидіти відразу на двох стільцях.
      Підсумовуючи вище сказане, можна зробити такі висновки Україні потрібно визначитись зі своїм курсом і майбутніми партнерами, а домовлятися то з одними, то з іншими, то підписувати, то розривати угоди ні до чого доброго не приведе. З нашою державою відмовиться співпрацювати не лише Європа та США, а й країни Азії. Основним законом України є Конституція, яка наголошує: “Єдиним джерелом влади в Україні є народ” тому при виборі майбутнього партнера владна верхівка мусить дослухатись до думки населення. Значна частина населення прагне до європейської інтеграції, і ці інтереси повинні бути враховані.

 

                                                                                                                                                                                  Жереб Володимир

 

Міжнародні відносини 1957 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Прес-випуски. За даними Головного управління статистики у Чернівецькій

В області на кінець 2010р. водопроводами та окремими водопровідними мережами було обладнано всі 11 міст, 8 селищ міського типу та 8 сільських...

Прес-випуск

ЯКА СІЛЬ КРАЩА ДЛЯ ЗДОРОВ'Я - МОРСЬКА АБО СТОЛОВА?

Автор: Оксана Скиталінська Без солі і хліб не їсться, без солі і стіл кривий.

Корисні Поради/Повчальні

Українка перемогла на музичному фестивалі у Болгарії

Інна Лещук перемогла на музичному фестивалі у Болгарії. Українська оперна співачка Інна Лещук стала лауреатом Міжнародного фестивалю мистецтв...

Шоу-бізнес

Галерея українських віджетів

Галерея українських віджетів Автор: Ігор Цап Переклад з англійської: Дарія Дирик-Цап Віджет складається з рядка програмованого коду, який...

Комп`ютери

ЗУНР - героїчний епізод у історії боротьби українського народу за нез

Автор: Довженко Христина Протягом довгого часу західноукраїнські землі, а саме Східна Галичина, Буковина Закарпаття, Холмщина і Підляшшя,...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.