Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Wikileaks: Польща через США захищала Україну

by Guest on Dec 15, 2010

Влада Польщі після російсько-грузинської війни 2008 року закликала США не допустити збройного захоплення Росією територій України.

Про це йдеться в оприлюдненій сайтом Wikileaks дипломатичній депеші, відправленій із посольства США у Варшаві у грудні 2008 року.

Американський дипломат, який у листі під грифом „секретно” описує реакцію польських властей на російсько-грузинську війну, відзначив, що міністр закордонних справ Радослав Сікорський критикував позицію НАТО у цьому конфлікті.

„Сікорський скаржився, що Альянс перетворився на політичний клуб "без зубів", і попередив, що Польща не буде ігнорувати повторення грузинського сценарію в Україні”, - йдеться у документі.

Згідно з документом, Польща активно підтримувала євроатлантичну інтеграцію України та Білорусі, у тому числі для того, аби мати „буферну зону” перед Росією.

У депеші також цитується голова польського уряду Дональд Туск, який після війни у Грузії у серпні 2008 року нібито сказав американським дипломатам: “Тепер ви розумієте, чому нам потрібні ракети Patriot та подальші гарантії безпеки?”.

Натомість Радек Сікорський, який і зараз є керівником МЗС Польщі, після російсько-грузинського конфлікту сказав, що Росія може нести реальну загрозу уже через 10-15 місяців, а не 10-15 років, як прогнозувалося раніше.

Центральна Європа прагне захисту від Росії

Дипломатичне листування, оприлюднене Wikileaks, засвідчує, що у той час, як США і деякі їхні союзники по НАТО прагнуть вирішувати масштабніші завдання на глобальному рівні, низка членів Північноатлантичного альянсу з Центральної Європи більше стурбовані потенційною загрозою з боку свого історичного ворога - Росії.

Зокрема, невеликі держави Балтії вже давно домагалися, щоб їх включили в натовські плани реагування на зовнішню агресію - на випадок повернення загрози з боку Росії.

Секретне дипломатичне листування США, оприлюднене сайтом Wikileaks, свідчить, що цього року блок НАТО підготував план захисту балтійських держав і Польщі від можливої військової агресії з боку Росії.

Британська газета Guardian, журналістам якої Wikileaks передав одержані документи, опублікувала зміст таємної депеші, підписаної державним секретарем США Гілларі Клінтон, а також документів з американської місії НАТО в Брюсселі.

У секретній депеші з Брюсселя повідомляється про пропозицію командира сил НАТО в Європі - американського адмірала Джеймса Ставрідіса - розширити план захисту Польщі під назвою Eagle Guardian ("Орел-захисник") на Литву, Латвію і Естонію.

Guardian повідомляє з посиланням на дані польської "Газети Виборчої", що в разі збройного нападу на ці держави будуть висунуті дев'ять дивізій НАТО - зі США, Британії, Німеччини та Польщі. При цьому порти в Німеччині і на півночі Польщі повинні будуть приймати морську піхоту, а також американські та британські військові кораблі.

Видання пише, що рішення розробити план можливої відповіді на російську агресію було прийнято в цьому році за наполяганням США та Німеччини, і воно "поклало кінець тривалим дебатам про те, як розглядати Росію Владіміра Путіна".

За даними Guardian, лідери НАТО схвалили стратегію захисту Польщі і Балтійських країн на листопадовому саміті, проте про це рішення публічно не повідомлялося.

Північноатлантичний альянс зазвичай не розголошує плани, які розробляються на випадок нападу на одного з його членів. Один з основоположних принципів НАТО полягає в тому, що його члени зобов'язані заступитися за союзників, які зазнали нападу.

Захист Польщі гарантовано НАТО

Guardian також публікує дані про дипломатичні депеші, відправлені з посольства США у Варшаві. У них йдеться про прохання польської влади гарантувати, що нова американська система протиракетної оборони допоможе Польщі захиститися від можливого нападу з боку Росії.

Як пише Guardian, в листопаді 2009 року Олександр Вершбоу - заступник міністра оборони США з міжнародної безпеки - запропонував Польщі взяти участь у новій системі ПРО і розмістити на своїй території протиракетні установки SM-3.

У відповідь польські чиновники поставили "кілька гіпотетичних запитань про те, наскільки можна адаптувати систему з урахуванням мінливих загроз", зазначається в документах. При цьому, як повідомляє британське видання, Польща неодноразово говорила США, що не відчуває загрози з боку Ірану, але періодично стурбоване через поведінку Росії.

"Відносно того, наскільки НАТО може захиститися від ракет з інших країн - не тільки Ірану і Сирії - бригадний генерал Джон Гестерман з об'єднаного штабу повідомив, що морські платформи можуть надати можливість захисту проти загроз з непередбачених напрямків, а об'єкти наземного базування можна забезпечити великою кількістю ракет-перехоплювачів, якщо підвищиться рівень загрози - радари можуть бути переорієнтовані ", - цитує Guardian депешу американського посольства у Варшаві.

У публікації також сказано, що влада Польщі просили США розмістити на території країни американський військовий контингент, однак Вашингтон не погоджувався задовольнити це прохання в повній мірі.

Дипломатичні депеші розповідають і про різке невдоволення польських властей рішенням не відправляти до Польщі бойові варіанти протиракетних комплексів "Петріот".

Як пише Guardian, в травні цього року США нарешті почали ротацію ракет на польській військовій базі в місті Моронг неподалік від російського Калінінграда.

Проте під час переговорів про їх розміщення у Варшаві були обурені, коли дізналися, що бойовими ракетами комплекси "Петріот" не обладнали.

За даними дипломатів, урядовець Станіслав Коморовський сказав, дізнавшись про навчальний характер озброєнь, що польські власті хочуть отримати справжні ракети, а не "квіти в горщиках".

Стверджується, що в листопаді минулого року США офіційно повідомили Польщі, що "батарея" Петріот "не буде перебувати в стані бойової готовності".

"Було чітко заявлено, що можливості з навчання будуть обмежені базовим ознайомленням - що викликано існуючими обмеженнями на розкриття [військових технологій] - якщо Польща не ухвалить рішення закупити системи "Петріот ", - передає Guardian текст депеші.

Вашингтон не хоче протистояння Москви?

Як зазначає британська газета, Державний департамент США побоюється, що поява інформації про нову стратегію НАТО може призвести до "непотрібних ускладнень" у відносинах Вашингтона з Росією. Особливо - після того, як президенти Росії і США Дмитро Медвєдєв і Барак Обама оголосили про "перезавантаження" двосторонніх зв'язків.

Попередня адміністрація США Джорджа Буша пропонувала встановити об'єкти нової ПРО в Польщі і Чехії, і це викликало різке невдоволення Москви, яка вважала, що подібні кроки порушують стратегічний баланс сил в Європі і загрожують її безпеці.

Хоча у Вашингтоні не раз підкреслювали, що нова ПРО покликана протистояти ракетній загрозі з боку Ірану і Північної Кореї, Обама відмовився від будівництва нових об'єктів у Східній Європі - в рамках "перезавантаження" відносин з Росією.

Натомість НАТО і Росія висловили намір будувати спільну ПРО в Європі, і попередня домовленість про це була досягнута в ході недавнього саміту Північноатлантичного альянсу в Лісабоні.

Кремль вже звинуватив Білий Дім і НАТО у нещирості з огляду на оприлюдненні Wikileaks матеріали.

Про це глава МЗС Росії Сергій Лавров сказав після засідання Ради міністрів закордонних справ СНД сьогодні у Москві.

Міністр відзначив, що, судячи з інформації Wikileaks, плани НАТО захистити Балтику і Польщу стали розроблятися у грудні минулого року – коли сторони провели перше після тривалої перерви засідання міністрів закордонних справ Ради Росія-НАТО, на якому було ухвалено рішення відновити роботу між Росією і Альянсом після паузи в результаті подій на Кавказі.

"Тобто, однією рукою НАТО на рівні міністрів домовлялося з нами про розробку важливих документів, які націлені на спільне партнерство, а іншою приймало за нашою спиною рішення, що від нас треба захищатися", - сказав Сєргєй Лавров.

Він також відзначив, що, судячи з усього, нові оборонні плани НАТО були схвалені на саміті Альянсу в Лісабоні, де також відбувся саміт Росія-НАТО.

Пан Лавров нагадав, що тоді були схвалені двосторонні документи, згідно з якими сторони розглядають одна одну як партнери і не бачать загроз.

"Як мінімум, виникає запитання: коли ж натовці були щирими: коли відкрито домовляються з нами про розвиток партнерства або коли в закритому режимі вирішують між собою трохи інші речі. Ці запитання ми поставили і чекаємо на них відповіді".

Посол США в Україні Джон Теффт заявив, що Сполучені Штати Америки засуджують витік будь-якої секретної чи конфіденційної інформації.

Також посол США додав, що не буде коментувати зміст конкретних депеш, телеграм або чогось іншого:

"Ми засуджуємо витік будь-якої секретної чи конфіденційної інформації. Ми не бачимо жодного виправдання для таких дій".

 

Джерело: Бі-Бі-Сі

Міжнародні відносини 948 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

З корінням виривали з рідної землі...

Автор: Наталія КРАВЧУК 65 років тому розпочалося примусове переселення українців з території Польщі Минуло 65 років від початку...

Історія

Позитивна дискримінація

Автор: Павло Тарасюк Тривале перебування України в чужинському культурному просторі призвело до проблем із власне українською ідентичністю....

Політичні оглядачі

Україну витісняють з ринку озброєнь

Автор: Сергій Чигир Жорстке суперництво точиться з Росією, причому північний сусід постійно плутає економіку з політикою, встромляючи...

Бізнес/Економіка

Звичайний фашизм? або Два дні на барикадах

На душі було прикро і важко. Напередодні з лікарні викрали активіста Майдану Ігоря Луценка і науковця Юрія Вербицького, вранці журналісти п’ятого...

Права людини

МОРМОНИ ПІД КИЄВОМ. ХТО ТАКІ Й НАВІЩО ПРИЙШЛИ

Блоґ Павла Береста «Запрошуємо всіх бажаючих на екскурсію до щойно збудованого Київського Українського храму Церкви Ісуса Христа Святих...

Релігія/Духовність

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.