Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Не жінка, а вітер… :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Не жінка, а вітер…

by Guest on Oct 7, 2009

Не жінка, а вітер…  
 
Автор: Юлія ТУНІК-ЧОРНА

Минають роковини трагічної загибелі молодої поетеси й художниці Рути Вітер
 
Минув рік, відколи Львів сколихнула звістка про смерть талановитої мисткині Рути Вітер (літературний псевдонім Юлії Пігель) (1981-2008 рр.). Обставини її загибелі залишаються нез’ясованими (ходили чутки, що трагедія сталася невипадково)...

Діапазон її зацікавлень і талантів не міг не захоплювати – вона шукала і знаходила себе у поезії, живописі, у моделюванні одягу та фотографії, а ще – у науковій діяльності. Її монографія «Сценічний костюм львівських театрів кінця ХХ – поч. ХХІ ст.» є справжньою дослідницькою знахідкою: книг на цю тематику майже немає. «Театральність» була їй властива і в житті, – каже рецензент її роботи Георгій Коваленко. – У тому, як вона розпускала волосся, як тримала голову, як поводилась. Така ж «театральність» була і у її віршах».

За заворожуючі вірші, що увійшли до двох поетичних збірок, Руту Вітер прийняли до Національної спілки письменників України. Член Спілки, прозаїк і поетеса Марія Людкевич пригадує, як впевнено молода дівчина прийшла до них. «Її всі одразу ж полюбили, – каже вона. – Мене навіть трохи лякало те, як вона швидко вибирається на вершину слави. У її віршах – щось магічне, навіть трохи лячне. Вона відчинила двері та заглянула туди, куди поспіхом не треба заглядати». Містичним був і псевдонім, який обрала Юлія: рута, що символізує жіноче начало, та вітер – чоловіча стихія, всюдисущість та невидимість світу.

Свій внутрішній стан поетеса вимальовувала не лише словами, а й кольорами – на це її надихали твори Володимира Патика, Романа Сельського, Марії Примаченко. За словами Левка Різника, рука у дівчини була рішучою та впевненою, у полотнах відчувались контрастність та внутрішня ворожість. «Це було правдиве життя, схоплене рукою Рути Вітер», – пише він. Проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців, який був керівником наукової роботи Юлії Пігель, каже: «Природу її творчої спонтанності пояснює «метафоричний сад» – метафорами всипана вся її поезія, творчість і моделювання. Її науковому мисленню властиве тонке відчуття сучасності, вона ніколи не повторювалася».

Нікого не залишала байдужим Рута Вітер – за словами поета, співака та композитора Михайла Дубецького, хто б це не був (хлопець, чоловік, дівчина, жінка), усі закохувались у неї. Юлію запросили в школу живопису Краківської академії мистецтв, дали стипендію. Вона отримала роботу в модельному агентстві (була однією з найулюбленіших моделей львівських фотографів). Їй ще б жити та жити… «Як на свій вік, донька залишила після себе багато, – каже кореспонденту «ВЗ» мати Рути Вітер Ольга Пігель. – Вона жила, вона не гнила і завжди казала: «Мамо, я – інакша». Була, мов справді з космосу. Кажуть, що моя дитина сама пішла з життя... Це неправда, і це підтвердила експертиза. Я і далі цим займатимусь, та вона б сама цього не зробила ніколи, знаючи, що перспективи у житті – надзвичайні. Моя дитина говорила мені, що мистецтво зійшлось до «квадрата». «А я хочу, щоб воно було сонячним», – говорила вона. Казала, що її багатство – це блакитна сукня неба і барвінкова корона”.

Довідка

Рута Вітер (Юлія Пігель) закінчила Львівську національну академію мистецтв, аспірантуру при кафедрі моделювання костюма. Член Національної спілки письменників України. Автор колекцій одягу: «Мрійниця» (2000), «Світло і Тінь» (2001), «Поезія кохання» (2002), «Твій сон біжить по колу» (2003), «Жила-була лялька» (2004), реконструйованих костюмів Соломії Крушельницької: костюма Єлени з опери «Мефістофель» (1999) та костюма Мадам Батерфляй з однойменної опери (2000). Переможець конкурсу «Студент року-2001» у номінації студент-митець. Співавтор виставки львівських фотомитців «Театр Одного Вітру» (Львів, 2002). Автор виставки малярства «Це тільки мить цвітіння?» (Познань, Польща, 2005). Автор трьох збірок поезії «Кожен колір – кохання» (2000), «Повернутися іншою» (2005), «Туга за степами» (2009). Автор виставки фототіней «Ангел Жінка Птаха Жінка» (Львів, 2008). Автор наукової монографії «Сценічний костюм львівських театрів кінця ХХ – поч. ХХІ століття. Художні особливості та пошуки образності» (Львів, 2008). Автор чотирнадцяти наукових публікацій.

Автор: Юлія ТУНІК-ЧОРНА
Фото автора
На фото: Картина Рути Вітер, що лягла в основу її третьої, посмертної, збірки
поезій «Туга за степами». 

Джерело: Високий Замок www.wz.lviv.ua

Мистецтво/Рукоділля 1784 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Мисливські господарства – повернення до панства?

Мисливські господарства – повернення до панства? Автор: Євгенія Клочко, Бі-Бі-Сі, Київ...

Історія

Чи спроможне ЮНЕСКО зупинити руйнацію церков?

Чи спроможне  ЮНЕСКО зупинити руйнацію церков? Автор: Галина Терещук Українські та польські експерти відібрали 16 із 40 автентичних...

Архітектура/Дизайн інтер`єру

Золота клітка – одна із примх пані Свободи?

Моє бачення свободи, як універсального і водночас до кінця незбагненного поняття, виявиться дещо песимістичним. Розпочну з того, що сучасна...

Права людини

Основні тенденції розвитку української культури.

Автор: Коломоєць Ольга Основні тенденції розвитку сучасної української культури.На мою думку основним самовідтворення в країні є освіта на якій...

Культура/Суспільство

Зміцніть ваше серце

Зміцнити серцевий м'яз без фізичних вправ просто нереально.    Рух  Ідеальне навантаження при поступовому підвищенні...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.