Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Влодко Кауфман: «Актуальне мистецтво – неприємне, несмачне, безглузде…

by Guest on Sep 2, 2009

Влодко Кауфман: «Актуальне мистецтво – неприємне, несмачне, безглузде…»

Автор: Юлія ТУНІК-ЧОРНА
--------------------------------------------------------------------------------
«Тиждень актуального мистецтва» діагностує: львів’яни «бояться» сучасної творчості.

У Львові вдруге триває “Тиждень актуального мистецтва”, що на сім днів зібрав у нашому місті творчість як метрів, так і аматорів сучасного арту. Виставки, інсталяції, перформенси, кінопокази, майстер-класи – усе дійство притягує спраглих до мистецтва людей у львівські галереї.

Відомі майстри актуального мистецтва презентували свої персональні виставки й проекти. Серед них – довгоочікувана світлова інсталяція з діодних лампочок всесвітньо відомого австрійського митця Ервіна Редла. “Зсув швидкості” розмістився на балкончику Бернардинського дворика та щовечора “гіпнотизує” перехожих: блимання лампочок, що зміщується в часі, супроводжується загадковими звуками.

 

У Музеї етнографії триває виставка живопису “Щасливе життя” авторитета сучасного українського мистецтва Андрія Сагайдаковського. Замість полотна автор використовує… старі килими. “Якось я не мав на чому малювати, тож використав килимову доріжку, - каже “ВЗ” Андрій Сагайдаковський. – Тепер мені усі зносять старі килими, деякі на смітнику знаходжу”. Експресивний живопис розкутий і у техніці виконання – автор пише кривим антиграфічним шрифтом, користується технікою аплікації та підписує свої роботи різними мовами. “Це гострі та відважні картини, у яких художник розповів історію свого дитинства й життя, - вважає куратор цього й багатьох інших проектів на “Тижні” Павло Гудімов.

У мистецькій галереї “Дзиґа” молодий харківський митець Артем Волокітін спробував утвердити чоловічу ідентифікацію в суспільстві – тут триває його живописна виставка “Герой”. “Мужчина щоразу повинен якось заявляти про себе в суспільстві, бути “кимось”, - вважає автор. – Жінці ж цього не потрібно – у неї є природжені потенції, що не потребують доведень”. За словами мистецтвознавця Олени Мартинюк, “Герой” Артема Волокітіна - спроба заново відкрити сучасній культурі її втрачену маскулінність.

Ще один метр сучасного мистецтва Ігор Янович представив свій “Контекст” у галереї PRIMUS – чуттєві й водночас стримані фотографії й живописні роботи стали частиною урбаністичного пейзажу.

Анатолій Бєлов із Києва примусив побігати по місту зацікавлених глядачів – він представив проект вуличного мистецтва (street-art) “Дзеркало”. Це проект-протест проти резонансного закону щодо зберігання порнографії. На малюнках, розвішаних по місту, оголені чоловіки роз-
глядають й фотографують себе у дзеркалі. На самому початку проекту вуличне мистецтво Анатолія Бєлова встигли понівечити “нерозуміючі”: подекуди зірвано цілі плакати, десь – їх частини нижче пояса…

«Школа перформенсу» із… битого скла

Справжнім сховищем сучасного мистецтва є “Фабрика повидла”, на якій ще рік тому виготовляли варення, а сьогодні у руїнах “варяться” незвичайні арт-проекти. У стінах та підвалах “Фабрики” розмістилися інсталяції херсонської групи “Тотем”, польського митця Ярослава Першка та французького художника Патріка Бейлі-Коуела, відеоінсталяція Сергія Петлюка “Сни про Європу”, медіаоб’єкт і живопис Олексія Хорошка та Сергія Савченка, скульптура Руслана Тремби “Не боюся” у поєднанні з комп’ютерною графікою… Відеоарт “Смерть Голлівуду” представив Стас Волязловський спільно з херсонською групою “Тотем”. Проект, що складається із шести відеороликів, за словами творців, попри фактичну відсутність бюджету й технологічної бази, робить значний вклад у світовий та вітчизняний кінематограф і “змушує Голлівуд, зґвалтований високими технологіями, завалений дорожезною апаратурою, заздрити і передчувати невідворотний кінець”.

Спеціальний блок “МедіаДепо” представляє на “Тижні актуального мистецтва” новинки найпрестижніших європейських фестивалів “нових медіа”: “Інтерфільм”, “Імпакт”, “Відеомедея”, “Трансмедіале”, ARS Electronica… Найстаріший фестиваль короткометражних фільмів “Інтерфільм” представив програму, присвячену падінню Берлінської стіни. За словами координатора “МедіаДепо” Богдана Шумиловича, кожен сеанс відвідують близько 30 людей, щовечора він проводить інтродукцію – представляє й обговорює показану програму, а за потреби і перекладає відео.

Відкрилася в рамках “Тижня” і обіцяна “Школа перформенсу”, до якої записалася велика кількість учасників – як з України, так і з Польщі та Росії. Знаний польський перформер Януш Балдига презентував свою композицію з елементами відео та... битого скла. Разом із Сибіл Омлін (Швейцарія) вони проводитимуть заняття у “Школі перформенсу”, після завершення якої її учасники продемонструють свої напрацювання.

Удень на “Фабриці повидла” людей негусто, більше збирається на вечірні програми, у яких беруть участь музичні формації RESTART, тернопільські “Зелені сестри” та ZSUF, Юрко Іздрик, Юрій Яремчук, Марк Токар, Юрій Синенький та Наталя Ільчук, Вацлав Зімпель та Олексій Хорошко. “Тиждень” не збиратиме таку кількість людей, як концерти Мадонни, - каже кореспонденту “ВЗ” директор галереї “Дзиґа” та координатор авторських проектів на “Тижні” Влодко Кауфман. – Сучасне мистецтво є марґінальним і некомфортним, у скандальній формі висловлює своє “фе” проблемам суспільства. У людей радикальне й відсторонене ставлення до цього, та треба сприйняти цей діагноз. Актуальне мистецтво вказує нам на те, до чого йдемо, – до прірви. Воно неприємне, несмачне, безглузде, та не треба його боятися”.

Автор: Юлія ТУНІК-ЧОРНА
Фото автора

На фото: Скульптура Руслана Тремби (Львів – Ужгород) у поєднанні з комп’ютерною графікою під назвою “Не боюся...”. За словами автора, скульптури показують проходження всіх етапів від народження. Він закликає не боятися страждань та жертвувань. “Не бійся дати життя, віддати його та не бійся себе”, - каже митець. 

Джерело: Високий Замок www.wz.lviv.ua

Мистецтво/Рукоділля 1558 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Бандерівці - правда й історичні міфи

DELFI: Бандерівці - правда й історичні міфи 13 жовтня 2009 8 жовтня в Естонському військовому музеї імені генерала Лайдонера відкрилася виставка...

Політичні оглядачі

Торгово-розважальний комплекс у м.Дніпропетровську "Мост-Сіті&quo

Автор: Коломоєць Ольга "Мост-Сіті центр"  у м. Дніпропетровську представляє  великий  вибір  розважальних  послуг ...

Блоги

Голова розколюється навпіл...

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК «Нелікована мігрень – пряма дорога до інсульту», – попереджають медики Від мігрені страждає...

Здоров'я

Захисти життя - навчи плавати!

При наборі дітей багато батьків звертались з проханням взяти п’яти-, шестирічних дітей. З’ясовуючи можливість прийняття дітей до груп було...

Спорт

Севастополь - чиєї слави місто?

Севастополь - чиєї слави місто? Автор: Ігор Саєнко Героїчна оборона Севастополя 1854-1855 років під час Кримської війни. Севастополь - місто...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.