Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Квітуча кераміка Марії Галушко

by Administrator on Apr 11, 2009

Квітуча кераміка Марії Галушко

Шостого березня в Музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилася персональна виставка київської художниці М. С. Галушко. В експозиції представлено понад 50 творів мисткині.

Доля цієї надзвичайно талановитої людини склалася непросто, і в останнє десятиріччя її ім'я випало з мистецького процесу - через особисті обставини. Та з минулого, 2008 року, художниця знову почала працювати, даруючи радість усім поціновувачам її таланту. Справжня народна майстриня, вона не має фахової освіти, а лише початкову шкільну, проте їй вдалося знайти свій оригінальний художній стиль і стати яскравою, глибоконаціональною.

Фото: Замріяний олень

Ім'я Марії Галушко було досить відомим у 70-ті - на початку 90-х років ХХ ст. Вона увійшла в художнє життя Києва завдяки видатним українським художникам-монументалістам - Аді Рибачук та Володимирові Мельниченку. Саме вони відкрили і плекали її незвичайний, великий талант.

Фото: Козлик Данилко

Народилася Марія Семенівна 5 жовтня 1937 року у селі Ташки на Хмельниччині, там отримала початкову освіту. Після війни працювала у колгоспі. А в 1958 р. приїхала до Києва за "вербуванням" відбудовувати столицю. З 1965 року - працювала штукатуром на будівництві Палацу піонерів та школярів (зараз - Палац дітей та юнацтва), де й познайомилася з А. Ф. Рибачук та В. В. Мельниченком. Під пильною опікою цих митців М. С. Галушко створила свої перші роботи.

Фото: Бабина корова

Вона дуже швидко знайшла свій стиль, створюючи керамічні скульптури. Спочатку це були зображення людей, а потім - чудернацьких тварин. Саме завдяки цим дивовижним звірам Марія Галушко стала широковідомою. Майстриня працює у мистецькому напрямі, що має назву "наїв". Із щирим дитячим почуттям М. С. Галушко створює у "кераміці" образи своїх земляків-ташкинців і дивних тварин. Цікаво, що вона одразу взяла глину, і навіть не робила спроб малювати - ще у дитинстві її вабив саме цей матеріал. Натхнення прийшло зі згадок про рідні Ташки, родичів та земляків. Вона відтворює образи ташкинців без вигадок і прикрас: ось Петрик пасе вівці; ось грають три музики; а там баби біля криниці про щось теревенять. "Микола" - це спогади про сільського парубка, який добре грав на балалайці і завжди співав улюблені пісні. "Пан Чорт" - спогади про діда Максима, який колись бачив, як пан в одязі стрибнув у річку. Параски, Пилипи, Марічки, Оксани, Гапки, Івани, Степани та інші - здається, майстриня відтворила увесь ташкинський люд! Цупка пам'ять згадує всіх, наділяє персонажі індивідуальними рисами. Вміє Василь грати на баяні? - Ось тобі баян. А Сашко на гітарі? - Маєш гітару! Казимір - на сопілці? - Візьми сопілку. Всі музичні інструменти проліплені дуже ретельно, як і одяг. А от лиця у всіх дуже схожі: одразу видно - ташкинці! Очі у всіх великі-великі, замріяні, а вираз обличчя свідчить про безтурботну, спокійну вдачу. А й справді - навіщо метушитися, коли в Ташках і так добре?

Керамічні тварини обличчям схожі на людей: такі ж великі очі і та сама безтурботність на писку (що ж ви хочете - теж ташкинці). Вони красиві і добрі. Тулуб, лапи, копита, роги - все, як у справжніх тварин. А ось зверху тулуба зроблений різноманітний декор: іноді - це різнотрав'я, іноді - якесь дивне листя, часто - квіти або квіти з гілочками. Майстриня годинами сидить і ліпить кожну пелюстку, кожну травиночку і так створює своєрідний орнамент. Потім робота поступово висихає під ганчіркою, і вже тоді можна обпалювати, а після - глазурувати. І хоча без глазурування скульптури також виразні й гарні, майстриня завдяки кольорові робить їх неймовірно святковими. Улюблені кольори Марії Семенівни - блакитний, рожевий, зелений, білий. Пофарбовані, після чергового обпалу, з печі виходять справжні шедеври!

Отже, завітайте до славнозвісного Музею українського народного декоративного мистецтва, що знаходиться у Києві на вул. Івана Мазепи, 21, корпус 29, і зустрічайте весну з Марією Галушко.

Автор: Марина СЕМЕСЮК

Джерело: Українське Слово Випуск №10 (3417)  11 березня - 17 березня 2009 року

Мистецтво/Рукоділля 1235 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

До російської інтеліґенції (якщо така є в Україні)

Автор: Павел Видомый Панове!  Добре відомо, що термін «інтеліґенція» має на увазі тoй зміст, який склався в Росії в...

Блоги

Варикозному розширенню вен можна запобігти

Автор: Іван ЗДОРОВАНЬ У вас вроджена схильність до розширення вен? Не панікуйте передчасно, краще прислухайтеся до порад судинних хірургів.

Корисні Поради/Повчальні

Свято Петра і Павла: чому замовкла зозуля?

Свято Петра і Павла: чому замовкла зозуля? Автор: Ярина ФЕДЬКІВ Святим апостолам завдячуємо скарбом Христової віри. Вони передали нам...

Релігія/Духовність

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ЛИПЕНЬ 20

Повідомлення управління статистики у Кіцманському районі СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Станом на 1 серпня п.р. зернові та зернобобові культури...

Прес-випуск

Весняна мода: квіткові сарафани, африканські сукні і смугасті кофтини

Автор:Оксана Негода Перед тим, як ви поринете у шопінг, "Українська правда. Життя" підготувала власну підбірку модних тенденцій. Якийсь із цих...

Мода/Краса

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.