Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Книга року Бі-Бі-Сі-2008:

by Богдан Юданов on Dec 23, 2008

Книга року Бі-Бі-Сі-2008: "Молоко з кров'ю"

У четвертому конкурсі Книга року Бі-Бі-Сі-2008 переміг твір ''Молоко з кров'ю" маловідомої авторки Люко Дашвар (Ірини Чернової). Премію переможиці під час церемонії у Києві 19 грудня вручив посол Британії в Україні пан Лі Тернер.

Роман Люко Дашвара "Молоко з кров'ю" (видавництво Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, Харків) розповідає про кохання між чоловіком і жінкою.

Історія в'ється від наших днів до воєнного часу й назад, крок за кроком, сповнена драматичних перепадів, щастя, горя й неймовірного кохання, обвитого старовинним кораловим намистом.

Автор книги "Молоко з кров'ю" Люко Дашвар (псевдонім Ірини Чернової) отримала премію в 11 000 гривень. Видавництво отримає наліпки з написом "Книга року Бі-Бі-Сі 2008".

П’ятірка фіналістів премії Книга року Бі-Бі-Сі 2008:

• Михайло Бриних ''Шахмати для дибілів'' (видавництво Факт)
• Леся Воронина ''Нямлик і балакуча квіточка'' (видавництво Грані-Т)
• Люко Дашвар ''Молоко з кров’ю'' (видавництво КСД)
• Лариса Денисенко ''Сарабанда банди Сари'' (видавництво Нора-друк)
• Марія Матіос ''Москалиця'' (видавництво ЛА Піраміда).

Що це за книги?

Ця п’ятірка – не вичерпний, але цілком представницький букет із того, що проросло за останній рік в молодій і такій цікавій українській літературі. Щось гарантувати в наш цікавий час важко, але ми майже гарантуємо, що якась із цих книжок вас захопить.

Українські автори й видавці в наші дні (як і завжди) залюбки спілкуються з пресою і часто кажуть цікаві речі. А що ще треба в часи фінансової кризи, як не повернення до книжки, до мистецтва, до прекрасного? Для тих, хто хотів би детальніше познайомитися із авторами, взяти в них інтерв’ю чи щось уточнити для рецензії: координати всіх видавництв книжок-фіналістів є в Інтернеті. Залюбки допоможе з контактами також адміністратор Книги року Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало. Її робочий імейл svitlana.pyrkalo@bbc.co.uk.

Наші експерти цього року:

Актор Богдан Бенюк
Співачка Марічка Бурмака
Ведуча каналу 1+1 і депутат Ольга Герасим'юк
Ведучий каналу ICTV Андрій Куликов
І адміністратор премії від Бі-Бі-Сі: Світлана Пиркало.

Про фіналістів:

"Шахмати для дибілів"
Назва книги Михайла Бриниха “Шахмати для дибілів” пишеться саме так: “шахмати”, а не шахи, і “дибіли”, а не дебіли. Про дибілів там насправді не дуже багато, зате про шахмати!.. Вишуканим, артистичним, постмодерністичним суржиком (не повірите, як це, поки не прочитаєте) Михайло Бриних описує шахматні дибюти, які покликані врятувати світ від нечистої сили за допомогою мальчика Міші, навченого магазінним охоронцем доктором Падлюччо. Всі герої, як зізнається сам Бриних, є часточками його власного Я.

"Намлик і балакуча квіточка"
“Нямлик і балакуча квіточка” Лесі Ворониної – це вже друга книга про веселі пригоди чарівних істот-нямликів, які живуть у стінах наших з вами будинків, і виростають до розміру людських дітей, якщо поїдять манної каші. Хитра пропаганда манки – лише одна з приваб цієї книги. Ось друга: її героїня – дівчинка Олянка – навчається допомагати слабким і захищати тих, хто потребує допомоги, а також веселитися зі своїм другом, нямликом Буциком. І третя - дорослі тепер також дізнаються, чому насправді в кранах немає води: це через Привида Здичавілого Сантехніка.

“Молоко з кров’ю”
“Молоко з кров’ю” Люко Дашвара – це друга книга журналістки і сценаристки Ірини Чернової, яка пише під таким екзотичним псевдонімом. Херсонка Ірина Чернова (зараз вона живе в Києві) в побуті спілкується переважно російською мовою, але українською написала вже другу книгу. "Поклик крові", - каже вона. Вона ніколи не жила в селі, хоча описує його знаючи і з любов’ю. Те, що авторка – сценарист, видно з майстерних діалогів, по-кіношному стислих характеристик героїв і напруженої дії.

Драматичність “Молока з кров’ю” незвична для української літератури новітніх часів. Сюжетність, чи радше її відсутність, не раз було названо проблемою сучасних авторів. Але в цій книзі сюжету й подій досить на цілий телесеріал. Напруженість сюжету, коли книжку неможливо відкласти вбік, відзначили й деякі наші експерти.

“Сарабанда банди Сари”
“Сарабанда банди Сари” Лариси Денисенко – книга весела. Лариса Денисенко дуже плідна авторка, а ще до того телеведуча каналу 1+1 і практикуючий юрист. Тому Денисенко описує життя багатогранне, від нудьги і підступу корпорацій до любовних трикутників у Сеулі ("Танці в масках" увійшли до П'ятірки року Бі-Бі-Сі 2006).

Сарабанду в своїй квартирі одного дня чує герой Павло, який ні сном ні духом не відає, що родичі його коханої Сари (а та у відрядженні й не відповідає на дзвінки) переїхали до нього пожити, поки у них ремонт. Нестерпний вундеркінд Мілік і його батько ГеСтаПо (і пес) окуповують його життя, грають на його піаніно Генделя, годують його з судочків, і врешті він не знає, на якому він світі. Це все треба витримати заради кохання – але як?

Експерт Марічка Бурмака, каже: “Цю книжку я читала в такій ситуації – моя машина була на ТЕО, і я вирішила поїхати з Подолу в центр на 18-му тролейбусі, світило сонце, я закомпостувала талончик і десь на сторінці десятій почала голосно сміятися. Сюжет у цій книжці не має надто великого значення. Це – смачний текст. Тобі стає смішно, як Лариса Денисенко пов’язує фрази між собою, ти пізнаєш себе в цих ситуаціях, і тобі в принципі неважливо, чим це закінчиться, просто смішно читати. У нас дуже мало такої літератури, яку просто смішно читати”.

“Москалиця. Мама Маріца, дружина Христофора Колумба”
“Москалиця. Мама Маріца, дружина Христофора Колумба” Марії Матіос, мабуть, знайома багатьом читачам української літератури. Ця книга була видана накладом у близько 25 тисяч примірників, і кілька тисяч із них розкупили одразу ж на Львівському форумі видавців. Видавництво Піраміда також прорекламувало “Москалицю” на зовнішніх носіях у Львові, також чи не вперше в українській літературі.

Можна на пальцях однієї руки перерахувати українських авторів, книг яких так чекають, як книг Марії Матіос. Її книга "Майже ніколи не навпаки" увійшла до П'ятірки року Бі-Бі-Сі 2007, і творами Матіос зачитуються співробітники Української служби Бі-Бі-Сі і в Лондоні, і в Києві.

Наш експерт Ольга Герасим’юк сказала про книгу Марії Матіос: “Я її з великим задоволенням тримала в руках, а це дуже важливо, щоб книжку було зручно, приємно тримати. Вона зроблена дуже цікаво: вона починається з двох боків. Гарні ілюстрації. Ця книжка написана поетесою. Мені, очеивдно, вона дуже близька. Я завжди думала, що полтавські жінки дуже містичні, ми всі собі щось ворожимо, і я думала, що це магія полатвського життя, і коли я почала читати Марію Матіос, я відчула, що напевно усі ми, жінки, з якогось іншого світу, ми інші... Не кращі за чоловіків, але інші. У неї я дістала багато знань, яких не мала раніше”.

Видавництва цих книжок (окрім Книги року) отримають стікери-наліпки на книжки з логотипом Бі-Бі-Сі й написом "П'ятірка року 2008". На наліпці переможця премії буде написано "Книга року Бі-Бі-Сі 2008". Сподіваємося, це допоможе тим із читачів української книжки, які довіряють нашому вибору, легше зорієнтуватися у книгарнях. Адже, попри деякі нарікання, українських книжок зараз виходить достатньо, аби потребувати якогось орієнтиру. Ось Українська служба Бі-Бі-Сі в міру своїх сил і за допомогою наших чудових експертів і спробувала його надати.

Конкурс рецензій

У Конкурсі читацьких рецензій в рамках нашої книжкової премії цього року перемогла Тетяна Трофименко. Вона живе і працює в Харкові, але приїхала на фінальну церемонію і познайомиться із автором книги, про яку вона писала, а також отримає цінну ручку – приз від Бі-Бі-Сі.

 

За матеріалами BBC.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2008/12/081219_book_result_kk.shtml

Фото 1: Обкладинка переможниці Люко Дашвар (Ірина Чернова) про книгу «Молоко з кров’ю»

Фото 2: Посол Британії в Україні пан Лі Тернер сказав про конкурс, що "це дуже важливий проект тому, що він підкреслює, що література в нашому суспільстві грає життєво важливу роль. Він також дозволяє нам обговорювати найважливіші проблеми в нашому суспільстві. Так що це - шанс подивитися на наше минуле, сьогодення і майбутнє крізь призму літератури і можливо щось змінити."

Фото 3: Переможиця Ірина Чернова (Люко Дашвар) з членами журі Ольгою Герасим'юк, Марічкою Бурмакою та ведучою Світланою Пиркало

Література 1406 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як зустріти свята модно і недорого

Вибір святкової сукні обмежений не лише модними тенденціями, але й товщиною гаманця. Пошити сукню під замовлення буде не дешевше, а часом і дорожче...

Мода/Краса

Щоб у полі врожайно, у коморі повно, а в домі – склінно...

«А той перший празник – Рождество Христове» «Навіть нашому розумові не повинні ми дозволити, щоб досліджувати це...

Релігія/Духовність

Мова про мову. І не тільки

Мова про мову. І не тільки Автор: Марта Онуфрів (Торонто, Канада), журналіст Світова практика показала, що консолідація титульної нації разом...

Політичні оглядачі

Голодомор, геноцид, істина: погляд третейського судді

Автор: Сергій Грабовський, кандидат філософських наук, член Асоціації українських письменників Передмова Бориса Кушнірика за 21.11.2008...

Правознавство

Будівництво з газобетону. З'єднання зовнішніх та внутрішніх стін. Боро

Пропонуємо Вам продовжувати користуватися нашими порадами по будівництву дому з газобетону. Як вже відомо з попередніх наших саттей, газоблоки...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.