Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

НЕВТОМНА БДЖОЛА НА НИВІ УКРАЇНСьКОЇ ПОЕЗІЇ

by Guest on Feb 21, 2012

Відома українська поетеса, лауреат кількох поважних літературних премій Наталка Поклад презентувала свою книжку вибраних поезій «Голос криці».

До видання увійшли твори з десяти попередніх збірок (від першої, «Акценти», 1985 р. —до «Це місто — наче Господа рука», 2007 р.). Не беруся аналізувати різножанрове і поліфонічне за звучанням наповнення книжки — про це ще напишуть критики. Скажу слово як читач, звичайно ж, небайдужий до таких важливих і вагомих подій у царині літератури. Слово високе і трепетне, багате і колоритне, всеосяжне і водночас близьке та рідне, і, здається, не поетеса його народжує, а навпаки — воно, Слово, підхопило на свої крила розпростерту душу і народило справжній талант — дар Божий. Крізь біль і радість, крізь усмішку і сльозу повела лірична героїня захоплену в полон аудиторію. І нікому вже не хотілося вириватися з того полону.

Справжнім подарунком для всіх були щемливі спогади шкільної подруги поетеси — пані Ліди Гуменної, яка живе тепер на Обухівщині, —про спільні дитячі роки. І подумалось: як добре, що вірні друзі в рідному краю бережуть стежину дитинства.
А потім — квіти, квіти, квіти і вдячне слово друзів, колег, знайомих…
Розпочала вечір відома поетеса, Шевченківський лауреат, секретар Спілки письменників України Любов Голота своєю рецензією на презентовану книгу; вона дала їй високу оцінку, а поезію Наталки Поклад порівняла із запашним автентичним народним співом, і це, гадаю, досить вдале порівняння.

Як і годиться на таких заходах, перше слово — найповажнішим гостям. Того вечора ним був Дмитро Павличко. Його, як і зазвичай, полум’яний виступ стосувався і творчости Наталки Поклад: «…своїми строфами вона говорила із своєю долею, із своїм часом та з Україною; Наталчина поезія — це своєрідний літопис наших змагань за українську Україну і наших прорахунків у цих змаганнях, вона абсолютно гідна уваги і заслуговує найвищої похвали, зосібна потужним патріотичним струменем, який пробуджує національну свідомість і не дає, як казав Тарас Шевченко, «спати на волі», бо воля нам поки що тільки сниться»; а також стосувався сьогоднішньої політичної ситуації в державі, зокрема роздрібнености опозиційних сил.

Не менш цікавим був виступ Петра Засенка — рецензента першого рукопису поетеси, а потім колеги в журналі «Київ».
На вечорі виступили голова НСПУ Віктор Баранов, письменники Володимир Шовкошитний, Василь Соловей (прочитав присвяченого Наталці гарного вірша), Анатолій Качан, Петро Перебийніс, Олесь Шевченко та інші. Вони цитували вірші з презентованої книжки, відзначали справжність і чистоту слова Наталки Поклад, її дуже цікаву неповторну лірику, яка нікого не залишає байдужим.

Але не менше, а, може, навіть більше закохані в Наталчину лірику жінки. Відома українська поетеса Світлана Йовенко не могла стримати емоцій у своєму виступі. Бо як тут без емоцій! Адже їх вистачає і в Наталчиних віршах. «Поетеса любить світ, любить людей — і вони віддячують їй такою ж любов’ю…» — підсумувала Світлана Андріївна.

Емма Бабчук теж не залишилася непоміченою у велелюдній залі, тож згадала полум’яне слово, яке лунало на хвилях Українського радіо, і зокрема — у творчих зустрічах із Наталкою Поклад.

Приємний подарунок приготувала для Наталії Іванівни шанувальниця її таланту, відома композиторка і співачка Тетяна Димань. Вона не лише майстерно продекламувала кілька ліричних поезій, а й підготувала дітей, які прочитали вірші з дитячих збірок поетеси. Родзинкою цієї літературно-музичної композиції стала пісня на слова Наталки Поклад «Заспівайте, бабуню, мені колискову» у виконанні дуету «Орнамент» (Тетяна Димань та Людмила Верета).
Мотря Брунько привітала поетесу від Союзу Українок, передавши щирі побажання від голови організації Лілії Григорович, а чарівний голос оперної співачки Інни Андріяш, яка виконала пісню на слова Наталки Поклад (музика Віталія Кирейка), був дорогим і бажаним сюрпризом…

Особисто я мала обов’язок вручити поетесі почесні грамоти від двох організацій: Києво-Святошинської районної «Просвіти» за підписом голови Валентини Донець (м. Вишневе) та від Міжрегіонального громадського об’єднання «Організація патріотів України» за підписом голови проводу Анни Семенюк (м. Львів). Ці достойні нагороди з подячними словами за просвітницьку та патріотичну діяльність поєднали Схід і Захід.

На вечорі йшлося й про саму Наталку — невтомну трудящу бджолу на ниві української культури, яка не чекає погоди й нагороди, а самовіддано працює всі ці роки. І хай сипле Бог небесні перли у її просвітлену душу, хай будуть наступні презентації її нових і потрібних видань.


Тетяна ДОМАШЕНКО, поетеса, громадська діячка

Українське слово

Література 998 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Роздратування - поглинач часу, енергії та запусковий механізм сварок

Автор: Лариса Денисенко, письменниця, спеціально для УП.Життя Лариса Денисенко - автор з унікальним для української літератури досвідом....

Блоги

Культура XIV-XVI століття

Автор: Коломоєць Ольга Після занепаду Київської Русі литовське проникнення, польська експансія, татарська агресія суттєво вплинули на перебіг...

Історія

Навіщо нам Україна?

Навіщо нам Україна? Автор: Остап Кривдик, для УП До 100-річчя з дня народження Степана Бандери У спадок від Радянського Союзу нам залишилася...

Політичні оглядачі

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 2010 РОКУ повідомлення управління статистики у Кіцманському районі...

Якість/QA/ISO

Яка двомовність нам потрібна?

Яка двомовність нам потрібна? Автор: Микола Рябчук Знаючи українську звичку постійно наступати на ті самі граблі, можна не сумніватися, що й...

Політичні оглядачі

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.