Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Рецензія на книгу Філіпа Фюзаро «Італія, якби я там був» (Philip Fus

by serrgeinetrit on May 10, 2011

«Італія, якби я там був» Філіп Фюзаро, видавництво La fosse aux ours, - Франція, 19 серпня 2010. – 175 с.

Роман французького письменника Філіпа Фюзаро. Твір є новим літературним романом, який присвячений темі подорожі, а саме подорожі до Італії. У творі розглядається питання поїздки та зустрічі. Історія позачергових пригод головного героя роману Сандро та його сина Маріно.

Вибрана автором тема є досить актуальною. Італія – це дуже красива країна, яка має багату історію та культуру. Письменник хоче показати нам це, роблячи посилання на літературні та музичні твори, на гастрономічні принади. У творі Італія виступає покровителькою, яка стає засобом для кохання. Син іммігрантів з Апулії Філіп Фюзаро, як і його герой, має Італію в крові.

В основу роману покладена історія батька та сина, які покидають Францію та їдуть у пошуках красивого місця для відпочинку, їх пригоди в Італії та початок нового життя.
Тож розпочнемо із головного героя. В центрі уваги маємо Сандро та його сина Моріно. Головна зав’язка подій відбувається , коли Сандро, повернувшись додому, бачить, що дружина викинула всі його речі через вікно. Письменник не робить ніяких наголосів на цій особі, вона не є важливою, він навіть не дає нам її ім’я Вона залишає на чоловіа їх сина. Ми не знаємо скільки років цьому маленькому хлопчикові, але можна здогадатися, що років 8 чи 10.

У цей час для Сандро головним завданням є вирішити, куди поїхати на відпочинок на літо. У цьому йому, зовсім невимушено, допомагає сусід, який слухає Італію Крістоф. І от, ціль – вибрана. Подорож двох чоловіків направлена до Італії.

Ми з цікавістю спостерігаємо за розвитком подій. Їх подорож не є звичною для кожного, адже наші чоловіки обирають досить неординарний спосіб, придумавши собі уявних персонажів. Для Сандро – це білі туфлі Брайона Феррі і темні окуляри Марчелло Мастрояні. Його син Маріно також слідує за батьком, але для себе він побудував вигаданий персонаж дослідника масиву зірок, космонавта Юрія Гагаріна.

У своєму романі автор звертається до різних проблем. Батько і син подорожують на човні, де вони починають почуватися одинокими і нікому непотрібними. Ця подорож стає для них пошуком нових надій, які вони, сподіваються, можуть відродити з попелу лютого вулкана Страмболі. Сандро почуває себе загубленим, та подорож ніби лікує його. З півночі на південь від Туріну до Палермо, мало-помалу болючі спогади починають згасати. Сандро визнає своє безсилля, що заглушує його невдачі. У кінці рпоману Сандро знаходить своє кохання, дівчину на ім’я Долорес, і якою він стає справді щасливим.

У сюжеті немає нічого революційного, але саме тут, ми можемо побачити талант, за допомогою якого автору вдалося домогтися успіху виключно завдяки силі слова. Він зробив свій твір унікальним. Філіп Фюзаро використовує дуже короткі речення, грає з формами написання, використовує повернення рядків у середині речення, суміші італійської на французьку, і т.д.. В цілому дає ритм оповідання і музикальності всіх людей.

Написана історія – проста і задушевна, в ній багато чуттєвих та зворушливих сцен. Як на мене, в цьому романі дуже гарно зображені відносини батьків і дітей. Стосунки між батьком і сином є просто чудовими. Не спостерігається ніякої нерівності. Батько завжди рахується з думкою сина, радиться з ним. Вони завжди разом і піклуються один про одного.

У романі фігурує велика кількість географічних назв: міст, визначних місць , які відвідують наші герої. Чесно кажучи, дуже важко запам’ятати ці назви , що викликає деякі труднощі при читанні.

Особливо наголосити хочеться на тому, як досконало автор подає зображення Італії. При читанні роману можна відчути себе його героїнею. Ви ніби подорожуєте разом з головними героями мальовничими куточками цієї країни. Назви міст звучать як вірші (Лукка, Портофіно, Рим, Лідо ді Венеція, Неаполь та інші), а саме перебування героїв то в одному, то в іншому місці нагадує епізоди з фільмів.

Варто згадати про мову та стиль автора. Роман читається неважко і досить швидко. Цікавою, на мій погляд, є манера написання автора. Твір написаний так, що деякі епізоди нагадують форму білого вірша, в якому відсутні розділові знаки. Розповідь ведеться від першої особи однини, а саме головного героя Сандро, який розповідає про своє життя, хоча наприкінці роману розповідь ведеться від Долорес. Вкраплення італійських слів, у поєднанні із французькою мовою, створює надзвичайно красиву, милозвучну, природну мову.

В цілому можна сказати, що роман «Італія, якби я там був», це дуже гарний роман , який я рекомендую прочитати кожному хто любить подорожувати, хто цікавиться такою чудовою країною як Італія і хоче помандрувати її мальовничими куточками, разом із Сандро і Маріно насолодитися літнім відпочинком на Адріатичному узбережжі і взагалі гарно провести час.


 

Література 863 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Українську історію роблять "общім достоянієм", щоб легше при

Автор: Олександр Палій Дискусія щодо спадку Київської Русі не затихає, на моє переконання, з однієї причини - політичної. Адже наукових...

Історія

Членство в СОТ - чого більше: плюсів чи мінусів?

Автор: Олесь Коношевич Україна переглядає умови членства в СОТ Після 15 років руху України до приєднання до СОТ і трьох років фактичного...

Бізнес/Економіка

Психологи: Роздуми вголос допомагають розв’язувати задачі

Психологи: Роздуми вголос допомагають розв’язувати задачі Іспанські вчені довели, що роздуми вголос допомагають успішніше...

Наука/Технології

Авіабудування України – деградація прискорюється

На сьогодні в Україні лишились тільки залишки колишньої могутності СРСР - авіаційної та ракетної про

Наука/Технології

На Кубані була Українська Повстанська Армія

На Кубані була Українська Повстанська Армія Автор: Ігор Жула Про те, що на Кубані була Українська Повстанська Армія, я дізнався, працюючи над...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.