Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

«Хочу» замість «мушу»

by Олександр Педа on Feb 10, 2011

Строчі Марія Христина. Мислити позитивно. – Львів: Свічадо, 2011. – 152с.

   Як часто ми вважаємо себе поганими, не довіряємо своїм почуттям, не ділимося переживаннями, з’їдаємо себе зсередини. Ми постійно кажемо, що так не можна думати, що не можна відчувати негативні емоції. Таким чином ми їх затрамбовуємо всередину, утворюючи нашарування, з якими з часом справитися буває не так легко, як хотілося б. Просто одного дня потрібно сказати собі, що я – людина з різними переживаннями і емоціями, я маю право на життя, як і мої почуття. Оскільки я – це почуття, то не допускаючи, вбиваючи свої почуття, якими б то вони не були, я вбиваю себе. Наші думки визначають наші емоції. Ми можемо їх фільтрувати, тільки я здатна просіяти свої думки, знайшовши коріння стереотипам чи різноманітним установкам. 
  
   Будь-яку мандрівку кожен починає з приготувань. Ми складаємо сумки, купуємо квитки і путівники, розраховуємо час і відстань, одним словом, готуємося заздалегідь. Так і в мандрівку в себе потрібно готувати. Ми не можемо прийти у себе з порожніми руками, бо з такими ж порожніми руками ми звідти і вийдемо. Добре мати свого гіда, провідника, якому довіришся. Часом вони можуть змінюватися. Але починати йти до себе потрібно не колись і не звідти, а просто тут і зараз. Таким провідником на початковому етапі подорожі може бути книга Марії Христини Строчі «Мислити позитивно».

   Це досвідчений психотерапевт з багаторічним досвідом роботи, який однозначно знає про що говорить. Книга має у собі не лишень теорію, але й практику. Марія Христина Строчі використовує свій власний досвід, а також історії людей. Кожен розділ і параграф книги наповнений наглядними життєвими прикладами, що полегшує сприйняття часом болючих правд про наше життя. Також для тих, котрі захочуть бути професійними мандрівниками, авторка пропонує вправи, які додадуть сил і направлять вас саме тими дорогами.
  
   Кожен з нас щодня переживає близько 120 емоцій, 5-6 яких ми усвідомлюємо. Ми не можемо знати себе, якщо ніколи не заглянемо глибше. Думка формує емоції, емоції – поведінку. Усе починається з нашої голови. Якщо нас щось не влаштовує у собі та інших, то можливо саме у цю мить варто сісти і зрештою почати працювати над собою. Хто з нас хотів би бути нещасливим? «Думки лише про нещастя і невдачі не допомагають досягнути успіху, тому що люди, які так мислять, рано чи пізно стають нещасливцями… Уявляйте себе щасливою і задоволеною особою». Жодна людина у світі не може заставити тебе почуватися нещасним, якщо тільки ти цього не дозволиш. Тільки мої думки можуть «викликати щастя чи нещастя, збудувати пекло чи рай», а вони завжди недалеко від нас. Не інші повинні змінитися. Змінитися має тільки одна-єдина особа – я.
  

    Авторка коротко аналізує кілька десятків помилкових переконань, як ефекту багаторічного застосування тих чи інших думок. Наприклад: просити допомоги в інших – ознака слабкості; з часом мій партнер зміниться; хто любить – розуміє мене без слів; я є тим, що про мене думають інші… Авторка вміло допомагає кожному зробити свій висновок. «Мислити позитивно» - є тим першим ковтком, який наповнить людину новими відчуттями. Це буде лишень початок дороги. Як часто ми не беремо на себе відповідальності, бо винен не я, а він чи вона, батьки, життя, світ. А як часто ми беремо на себе надто багато відповідальності, ми говоримо собі слова «мушу», як молитва, повторюючи їх з дня на день. Мушу контролювати себе, бути досконалою, успішною, красивою, худорлявою… Ми нав’язуємо на себе клубки, які не можемо розплутати. Ми мусимо почути бодай одне хочу.

     Правильне "хочу" душі і серця. У швидкоплинному світі ми хочемо мати спочинок, він нам конче потрібен час-від-часу. Ми хочемо мати право на затишок, право на любов, право на відкритість. Ми хочемо любити і бути коханими. Ми хочемо мати щастя. Ми хочемо не боятися відкриватися. Ми хочемо вміти дарувати тепло і приймати. Ми хочемо, щоб нам пробачали наші вади. Ми хочемо самі вміти пробачати. Ми хочемо бути собою. Нам не обов’язково бути найкращими.
  

    Часто нам буває одиноко. Ми не признаємося собі у цьому. Щоб не боліло ми безкінечно працюємо, завантажуємо себе роботою, вирішує зовсім не важливі клопоти, втікаємо від себе. Нас переслідує почуття, що щось не так. Я не такий, світ не такий, ти не такий. Ми впадаємо у депресію. Може, ми просто почуваємося самотніми? «Особи, що ніколи не визнають власних помилок, залишаються самотніми…Помилятися – це по-людськи». Нікому з нас не загрожує ідеальність. Тільки сильні особистості не бояться визнати своїх помилок. Це потребує великої внутрішньої роботи. Але це того варте!
  

     Часто ми боїмося щастя. Ми самі в тому не можемо зізнатися. Відкладу на «потім». Відкладання в довгу шухляду посилює страх, тільки дії здатні звільнити від нього. Стати свобідною людиною можна лише діючи. Хай нас контролює щастя, ніж страждання. Кожному потрібно зважитися на рай, звільнившись від негативних прив’язаностей. Кожен може мати щастя, а воно, як метелик, що більше за ним біжиш, то швидше воно втікає». Коли ж почнеш змінювати себе, гармонізуючись як особистість, то воно «прийде само і сяде тобі на плече». 
 

Література 1067 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Брати мої російськомовні, напишіть, чого вам ще бракує

Автор: Олег Медведєв Відсутність у російської мови статусу державної компенсується відчутнішою її присутністю в усіх сферах громадського життя...

Політичні оглядачі

Учені: Тиранозаври масово гинули через запалення горла

Учені: Тиранозаври масово гинули через запалення горла Вчені встановили, що смертоносні хижаки Tyrannosaurus rex гинули від хвороби, схожої на...

Наука/Технології

ЛИСТ ДО УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ

Автор: Ярина Федьків Ми, молодь, цінуємо людське індивідуальне, самодостатність і свободу кожної людської особистості, прагнемо до кращої влади в...

Блоги

Автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольсько

Автокефалія повинна бути надана матірною Церквою - Константинопольською Автор: Митрофорний Протоієрей,  Др. Ігор Ю. КУТАШ Справи...

Релігія/Духовність

Aмериканці виявили на Марсі три озера

Aмериканці виявили на Марсі три озера 15 жовтня 2009 Три стародавні висохлі озера, які колись були сполучені один з одним протоками, виявлено в...

Наука/Технології

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.