Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Книга Року Бі-Бі-Сі 2009: "ТАКЕ"

by Guest on Feb 16, 2010

Збірка "Таке" Юрка Іздрика стала переможцем цьогорічного конкурсу Книга Року Бі-Бі-Сі.Переможця було оголошено під час фінальної церемонії, яку цього року в Києві приймала Британська Рада.

Премію в 1000 фунтів стерлінгів Юрку Іздрику вручив Надзвичайний та Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пан Лі Тернер.

"Таке", за словами автора, "це книга про чоловіків і жінок, про звірят і птахів, а також про рослини, вітер, землю, дощ та інші Господні дари. Коротше, про таке".

Юрко Іздрик, який підписує свої книги тільки прізвищем, є одним із найбільш шанованих сучасних українських прозаїків. Він народився 1962 року в місті Калуш на Івано-Франківщині, де, за його твердженням, живе і досі. Його попередні твори здобули культову популярність, хоча й навряд чи принесли авторові якісь суттєві статки. Тексти, які пише Іздрик, розраховані далеко не на всіх, але не схоже, що автора це надто сильно турбує.

Серед його попередніх книжок прози - повість "Острів КРК", романи "Воццек", "Подвійний Леон" та "АМтм". Творчість Іздрика часто характеризують як постмодернізм; його відносять до так званого "Станіславського феномену" сучасної української літератури. Він є натхненником та редактором "часопису текстів і візій" "Четвер", хоча, за його власними словами, радо зайнявся б і чимось іншим.

Видавництво

Книгу "Таке" видало харківське видавництво "Клуб сімейного дозвілля".
Це вже друга Книга року Бі-Бі-Сі, видана ними; торік цю премію отримав роман "Молоко з кров'ю" письменниці родом з Херсона Люко Дашвар (псевдонім Ірини Чернової).

Попередні переможці

До цього лауреатами премії стали Володимир Діброва ("Андріївський узвіз", 2007 р., видавництво Факт, Київ) Сергій Жадан ("Капітал", 2006 р., видавництво Фоліо, Харків), Володимир Винничук ("Весняні ігри в осінніх садах", 2005 р., видавництво Піраміда, Львів). Широка географія книжок, які перемогли у премії Книга року Бі-Бі-Сі, показує, що українська література активно твориться - і читається - по обидва боки Дніпра.

Журі конкурсу

До складу цьогорічного журі конкурсу, який Бі-Бі-Сі проводить уп'яте, входять: журналіст і депутат Ольга Герасим'юк, музикант Андрій Кузьменко (Скрябін), журналіст Андрій Куликов, директор Інституту філософії АН Мирослав Попович, а також - адміністратор премії, продюсер Української служби Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало.

Правила конкурсу

Премія "Книга Року Бі-Бі-Сі" існує вже 5 років. Перші два роки поруч із експертним журі існувало онлайн-голосування читачів на сайті Української служби bbc.ua, а книжки для участі в премії номінувала аудиторія Бі-Бі-Сі. Згодом, зі зростанням популярності премії, правила Книги року Бі-Бі-Сі було змінено в бік наближення до Букерівської премії: так, нині книги номінують самі видавництва. Ми приймаємо до 3 повноформатних книжок нової української прози, виданих у певний період (враховуючи реалії видавничого ринку, ми обрали точкою відліку Львівський форум видавців, під який багато видавництв підлаштовують свої плани), а видавництвам книжок-попередніх переможців дозволяється додатково номінувати одну книгу автора-переможця.

Конкурс рецензій

Аудиторія Бі-Бі-Сі, замість масового голосування на вебсайті, тепер бере участь в літературному процесі на Бі-Бі-Сі індивідуально: вже третій рік ми проводимо Конкурс читацьких рецензій, призом у якому є коштовна ручка. Цьогорічною переможницею конкурсу читацьких рецензій стала Тетяна Мельник, яка живе в Німеччині, отож приз прийшла за неї забирати її мама Наталія Степанівна.

Це вже третя Тетяна-переможиця Конкурсу читацьких рецензій; перший конкурс виграла Тетяна Дігай з Тернополя, другий - Тетяна Трофименко з Харкова - отож географія нашої аудиторії, як видно навіть із цього прикладу, простирається далеко за межі України.

Аудиторія

Це, до речі, очевидно і з відгуків на наші програми: дописи на вебсайт і коментарі та запитання під час наших інтерактивних програм по п'ятницях надходять з найрозмаїтіших куточків планети, від Африки до США та Бразилії, а в Україні - з усіх регіонів, від Дніпродзержинська до того ж таки Калуша, не говорячи вже про Харків, Полтаву, Львів і Київ. Програми Української служби Бі-Бі-Сі, які виходять з Лондона, слухають - без перебільшення - у всьому світі.

Джерело: BBC Ukrainian

Література 935 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Національна ідея митрополита

Автор: Інна КАЛИНА Верховна Рада України не підтримала проект постанови, якою передбачалося на високому державному рівні відзначити 145?річчя...

Історія

Коренізація в УСРР

Автор: Ольга Ситник Період коренізаціі варто розпочати з визначення причин, які змусили більшовиків вдатися до тимчасового проведення політики...

Історія

СХВАЛЕНО СТРАТЕГIЮ З ҐЕНДЕРНОЇ РIВНОСТI

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМIСIЯ СХВАЛИЛА П’ЯТИРIЧНУ СТРАТЕГIЮ З ҐЕНДЕРНОЇ РIВНОСТI. ВОНА, ЗОКРЕМА, НАЦIЛЕНА НА КРАЩЕ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦIАЛУ ЖIНОК У...

Права людини

Патріотизм – інструмент національної ідеї

Автор: Володимир Гонський Невже великий Реріх помилявся у своєму геніально простому визначенні, що "Призначення людини і людства -...

Корисні Поради/Повчальні

...Мародери

Автор: Валерія Фадєєва   Мародерство- це незаконне привласнення чужого майна при повній безкарності під час певних лих, наприклад природних...

Культура/Суспільство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.