Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Італійська паста від А до Я

by yaryna fedkiv on Mar 1, 2011

Існують докази, що в першому столітті нашої ери на території сучасної Італії виготовляли тонкі хлібці (Laganum), які стали прародичкою лазаньї.
Слово "паста", що в перекладі з латинської означає "тісто", на сьогоднішній день використовується для позначення більшості борошняних виробів італійської кухні.

Існує три види пасти. Суха паста (pasta asciutta) - паста, яка виготовляється з борошна твердих сортів пшениці і води. Свіжа паста (pasta fresco) - виготовляється з борошна м'яких сортів і яєць. Третій вид пасти - повна паста (pasta piena) - це паста, яка подається з начинкою.

Крім того, паста поділяється на сотні різних сортів. Італійці впевнені, що паста різної форми має різний смак. Тому на даний час на території Італії існує понад 200 різних видів паст: довгі, короткі, круглі, плоскі, у формі різних предметів. Нижче подаємо перелік найоширеніших сортів.
 

Довгі сорти паст

Spaghetti

 

За однією з версій, спагетті беруть свої витоки в південній Італії, а саме в Неаполі, і по праву вважаються найбільш "античним" сортом пасти. Деякі дослідники італійської кухні впевнені, що спагетті були винайдені в Генуї, і саме це місто є їхньою батьківщиною. Як би там не було, перші згадки про спагетті датуються XIII століттям.

Назва спагетті пішла від італійського слова "spago", що в перекладі означає "мотузок". Саме тому цей вид пасти являє собою довгі округлі нитки з тіста, що нагадують тонкі мотузки.

Спагетті прийнято подавати гарячими з різними видами соусів. Традиційний варіант подачі цього виду пасти передбачає наявність класичного томатного соусу.

Цікаво, що в Італії існують і, так звані, підвиди спагетті. Наприклад, в італійській кухні досить часто можна зустріти страви з Spaghettini (тонша версія спагеті), а також Spaghettoni (спагетті великого діаметра).

Як кажуть кухарі, Spaghettini - ідеальний варіант головної страви на свята, а Spaghettoni є гармонійною основою для соусу зі свіжих овочів.

Цікаво: згідно з однією з легенд, слово "макарони" вперше вимовив італійський кардинал, коли йому принесли блюдо з борошняних паличок. Скуштувавши запропоновану страву, він вигукнув: "О, ма карони!", що в перекладі означає "О, як мило!".
 

Bavette

Якщо Неаполь відомий поціновувачам італійської кухні давно улюбленими всіма спагетті, то Генуя стала популярна завдяки Bavette - локшині, що на  вигляд схожа на спагетті, яка має форму довгої стрічки і з невеликим вигином по всій довжині.

"Bavette - це душа Генуї", - говорять в Італії.

Традиційно Bavette їдять з овочами і рибою.

Оскільки даний вид пасти зараховують до регіональних сортів, тому свою популярність у світі Bavette набула лише в середині 90-х років минулого сторіччя.

 

Capellini

 

Capelli d'angelo (волосся ангела) - саме так найчастіше називають цю пасту в Італії.

Дуже тонка, довга, округла - це одна з найулюбленіших паст серед італійців.

Сорт пасти Capellini бере свої витоки на Півночі Італії.

Вважається, що Capellini найкраще підкреслює смак продуктів, що входять до складу соусів.

Цю пасту використовують, коли хочуть підкреслити якісь нюанси та особливості страви.
Також Capellini застосовують для приготування бульйонів.

 

 Vermicelli

 

Першу згадку про вермішель можна знайти в книзі "De arte Coquinaria per vermicelli e maccaroni siciliani" ("Мистецтво приготування сицилійських макаронів і вермішелі"), написаній Мартіно да Комо, мажордомом папського двору.

Вермішель - кругла в перетині й тонша, ніж спагетті.

У перекладі з італійської означає "маленькі черв'ячки".

Таку пасту прийнято подавати з легкими соусами.
Іноді Vermicelli ламають перед тим, як варити, і подають разом з овочевими салатами.
 

 Tagliatelle

 

Історія пасти Tagliatelle починається в XV столітті, коли придворний кухар надихнувся зачіскою позашлюбної дочки Папи Римського Олександра VI.

До дня її весілля він подав новий вид пасти під назвою Tagliatelle. Через кілька років творіння кухаря стало популярним навіть серед найбіднішого населення регіону Емілія-Романья.

Сама паста являє собою плоскі довгі стрічки, які подаються з м'ясними соусами (частіше за все з Болоньєзе).

Цікаво: переконання, що від макаронів поправляються, насправді є лише міфом.

Вживаючи макаронні вироби з твердих сортів пшениці, ризику набрати зайві кілограми не існує.

Головне, разом з пастою вживати часник, трави, оливкову олію і вино. До речі, макарони - обов'язковий пункт харчування в раціоні спортсменів, адже вони є одним з найкращих джерел енергії.
 

 

 

Linguine

Довга, плоска і вузька - саме така паста називається Linguine, що в перекладі означає "маленькі язички". Як правило, подаються з густими соусами.

 

Maccheroncini

Maccheroncini є творчою інтерпретацією пасти Maccheroni і Spaghetti - довга, тонка і порожня усередині. Найчастіше цей вид пасти готують у тих випадках, коли хочуть використовувати як можна більше соусу.
 

Mafaldine

 

Mafaldine - це довгий сорт локшини з закрученими краями.

Якщо придивитися, то форма даної пасти нагадує крайку на одязі монархів.

Насправді, це не дивно, оскільки даний різновид пасти спочатку було присвячено принцесі Неаполя - Мафальді фон Сафоєн.

До цього дня Mafaldine вважається святкової пастою і подається тільки з дорогими і складними соусами. 
 

 Lasagne

Перший рецепт лазаньї згадується в XV столітті і відноситься до італійського регіону Емілія -Романья.

Саме тут вперше в історії італійської пасти навчилися робити коржі з тонко розкачаного тіста.

І хоча існує більше ста рецептів лазаньї, одне залишається незмінним - для традиційної страви необхідне пористе грубе тонке тісто.

Причому в сучасній лазаньї використовується до шести коржів.

Цікаво: ще в 35 році до нашої ери Квінт Горацій Флакк описував якийсь Laganum - плоскі прісні хлібці, для приготування з них запіканок і пирогів.

Деякі історики впевнені, що саме Laganum є прообразом лазаньї.

 

Фігурні сорти паст

 

 

Gobetti

Паста Gobetti відрізняється своєю "закрученою" формою, завдяки якій вона "притягує" різні соуси.

Зважаючи на це, такий різновид пасти найчастіше використовують з насиченими м'ясними соусами, які відіграють провідну роль у поєднанні з пастою.

 

Gnocchi

Сорт пасти Gnocchi був створений завдяки фантазії творців пасти з Неаполя.
Саме Неапольські кухарі придумали настільки химерну форму для пасти: округла, порожня всередині і з "канавками" на поверхні.

Даний вид пасти ідеально поєднується з важкими соусами, хоча в самому Неаполі впевнені, Gnocchi - ідеальна основа для будь-якого соусу.

"Gnocchi покликана радувати своїм виглядом і смаком. Цей вид пасти для тих, хто готовий до експериментів і любить не тільки спагетті", - впевнений шеф-кухар одного з ресторанів Неаполя Массімо Вальтер.

 

Conchiglie

 


Conchiglie відомі вітчизняному споживачеві під назвою "черепашки". Цікаво, що в перекладі з італійської дана паста означає "раковина молюска".

У продажу можна зустріти Conchiglie різних розмірів. Традиційно даний вид пасти подається з рибою або морепродуктами.

Цікаво: дуже часто в магазинах можна зустріти кольорові макарони. Їх роблять за допомогою харчових барвників.

Серед харчових добавок найбільш популярні: шпинат (зелені макарони), яйце (яєчні макарони), буряк і помідори (фіолетові і червоні макарони), чорнило кальмара (чорні макарони), гарбуз (помаранчеві макарони).

 

Короткі макаронні вироби

Penne

Penne зобов'язана своїм виникненням кухарям Неаполя, а також їх любові до гарної кухні.
На сьогоднішній день цей вид пасти - один з найпопулярніших серед італійців.
Завдяки гострим кінцям, які нагадують ручку з пера, а також гладкій структурі, Penne підходять до всіх видів соусу. Саме універсальність зробила цей вид пасти таким популярним.

 

 

Gemelli

 

У перекладі з італійської означає "близнюки" - саме це і пояснює химерну форму даної пасти.

В Італії впевнені, Gemelli необхідно готувати разом зі своєю половинкою: оскільки паста, що об'єднує в собі два начала, здатна зблизити і зміцнити союз двох сердець. 
 

 

 

Tortiglioni

 

 

Батьківщиною Tortiglioni також є Неаполь.
Подейкують, що перші згадки про даний вид пасти припадають на XVIII століття. Цей вид пасти вважається одним з найбільш елегантних. 
 

Діаметр Tortiglioni дорівнює одному сантиметру, довжина - п'яти.
Завдяки порожнечі всередині вироба, а також ребристості поверхні, соус, з яким подається Tortiglioni, максимально розкриється під час їжі. Саме тому знамениті соуси італійської кухні часто подаються з цим видом пасти. 

 

Fusilli

 

Паста Fusilli з'явилася завдяки звичці жителів Південної Італії намотувати спагетті на спицю для в'язання.  

За словами провідного італійського кухаря Марко Лачетті, цей вид пасти дуже довго не міг стати окремим сортом, оскільки його весь час зараховували до спагетті і вживали тільки на півдні Італії.
Проте на початку минулого століття спіральна форма і здатність гармоніювати з різними соусами зробили Fusilli досить відомим видом пасти.

Даний вид пасти буває тонким і товстим, коротким і довгим - кожен може знайти те, що більше подобається безпосередньо йому.

"Fusilli підходить як до дорогих, так і до простих соусів. Крім того, це - ідеальний варіант для експериментів", - упевнений Лачетті. 
 

 

 Maccheroni

Maccheroni з'явилася в античні часи і до цього дня є символом Сицилії.
В Італії існує традиція перед приготуванням ламати Maccheroni на маленькі шматки - це дозволяє соусу ще більше наповнити порожнечу всередині пасти. 

Maccheroni є ідеальним доповненням до томатних соусів, а також соусів з овочів та сиру. 

 

 Rigatoni

 

Паста Rigatoni народилася в Римі і є одним з найбільш яскравих представників паст італійської кухні.  

Це короткі вироби, завдовжки 4 сантиметри і 6-7 міліметрів вширину.

Основна особливість даної пасти полягає в тому, що при варінні Rigatoni стають у два рази довшими і втричі ширшими. При цьому паста не розварюється і не втрачає свою форму.

Rigatoni ідеально поєднується з вершковими соусами, затримуючи їх завдяки боковим борозенкам. 

 

Паста з начинкою

Cannelloni

 

Паста Cannelloni готується з того ж тіста, що і лазанья, проте має форму трубочок діаметром 2-3 см і довжиною 10 см. Найчастіше даний вид пасти наповнюють начинкою і запікають за аналогією до лазаньї.

Cannelloni була відома ще в античні часи. Правда, тоді рецепт приготування цієї пасти складався з борошна, води і солі.
Паста розкачувалася на великі листи, після чого формували трубочки середніх розмірів і фарширували їх м'ясом. У перекладі з італійської Cannelloni означає "великий очерет".   

Ravioli

Ravioli Information Description tagliati e rifiniti con la forchetta ricettarecipe sul mio Blog httpilmondodiluvi.blogspotcom ilmondodiluvi.blogspotcom Source httpwwwflickrcomphotos70253321N003548826130 r.gif


Ravioli, що в перекладі українською означає "маленька ріпка", стала  популярною в Італії ще в XIV столітті. Так, відомий Франческо Ді Марко у своєму манускрипті "Libro per cuoco" описав урочистий прийом, на якому його пригощали Ravioli.

Кажуть, що в кожній області Італії Ravioli роблять зі своєї традиційної начинкою. Як заявляють експерти, найкращі з популярних рецептів приготування цієї пасти - Ravioli з курячим фаршем, пармезаном, шпинатом і петрушкою.

Зазвичай Ravioli подають з маслинами, томатним соусом, тертим сиром. Іноді - з вершковим маслом і шавлією. Цей вид пасти можна як варити, так і обсмажувати у фритюрі.

Цікаво: в італійському регіоні П'ємонт існує особливий підвид равіолі, який називають Agnolotti. Зазвичай Agnolotti виготовляються у формі півмісяця. Традиційно їх наповнюють м'ясним фаршем, сиром або шпинатом, а подають з м'ясним соусом.


Tortellini

Tortellini - італійська паста родом з Емілії-Романьї. За формою нагадує невеликі пельмені, куточки яких з'єднують, щоб вийшов пуп`янок.

Згідно з легендою, Tortellini придумав молодий кухар. Він приготував пасту з начинкою і обернув отриману заготовку навколо мізинця, щоб відобразити пупок своєї коханки. Хоча в самій Болоньї Tortellini асоціюють з пуп`янком троянди.

Тісто для цього виду пасти може бути різнобарвним: зеленим, якщо в процесі його приготування був доданий шпинат, червоним - якщо був доданий томат.

Начинку для Tortellini готують залежно від регіону, хоча в класичному варіанті приготування цієї пасти в начинку кладуть курку чи шинку, з сиру - пармезан або Рікотта. В якості заправки готують болоньєзе, вершковий і грибний соуси.
Начинку для Tortellini готують залежно від регіону, хоча в класичному варіанті приготування цієї пасти в начинку кладуть курку чи шинку, з сиру - пармезан або Рікотта. В якості заправки готують болоньєзе, вершковий і грибний соуси.

 З історії пасти

У шкільних книгах з історії написано, що пасту до Італії привіз венеціанський купець на ім'я Марко Поло з подорожі до Китаю. За іншою версією, це було не цілком відкриття, а швидше відродження древнього рецепта, популярного в етруські і римські часи.

Історики, у свою чергу, не згодні ні з першою, ні з другою версіями. На думку дослідників, Марко Поло, хоч і відкрив багато цікавих речей, але паста до їх числа не належить, оскільки в роки життя мандрівника макаронні вироби були вже добре відомі в Італії.

Існують докази, що в першому столітті нашої ери на території сучасної Італії виготовляли тонкі хлібці (Laganum), які стали прародителькою лазаньї. Хоча більша частина італійських істориків схиляється до теорії, що пасту в її сучасному вигляді завезли араби, які завоювали італійські землі у восьмому столітті.

Доведено, що за часів вторгнення арабів до Італії популярності набула арабська суха локшина: спочатку її почали виробляти на території Палермо, а дещо пізніше вона поширилася по всій Італії.

Паста протягом сторіч є улюбленим блюдом багатьох народів. Вона може бути святковою та повсякденною. Її можна їсти як на сніданок, так і на вечерю, а в якості заправки до даної страви може слугувати і м'ясо, і риба.

Насолоджуватися різними видами пасти дуже легко, головне - не боятися експериментувати і пам'ятати, що якісні макаронні вироби - це не тільки смачно, але й корисно.

Автори: Таша Громова, Костянтин Стоянов
Українська правда. Життя
Переклад: Dariya Dyryk-Cap

 

Кулінарія 4303 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Вчені: Велика голова допомагає довше жити статевим життям

Іспанські вчені з Центру екологічних досліджень у Барселоні у ході ряду експериментів над тваринами дійшли висновку, що ссавці з великими...

Тварини

Не наливайте молоко і компот у пластикові пляшки!

Автор: Олеся ЩИРБА Ще якихось десять-п’ятнадцять років тому одноразовий пластиковий посуд і різноманітні харчові упаковки були рідкістю....

Цікаво знати

Весняна чоловіча мода: зіжмакана сорочка або строгий костюм

Автор: Оксана Негода Як вдягатися навесні: у зручний повсякденний трикотаж і джинси чи носити піджак і сорочку? Для нинішньої весни пропонуються...

Мода/Краса

Українська ідея

Українська ідея має містити значно ширше коло завдань. Йдеться, зокрема, і про подолання негативних рис українського менталітету – пасивності,...

Політичні оглядачі

Коренізація в УРСР: прояв лояльності зі сторони російського “брата” ч

Революційний досвід 1917 р. та боротьба за контроль над територією колишньої Російської імперії у 1917–1920_х рр. змусив більшовицьких...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.