Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Вифлеємський вогонь миру

by Guest on Dec 20, 2009

Вифлеємський вогонь миру
 

У світі

Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд (нім. Bertl Grünwald).

До Європи Вогонь з Вифлеєму у кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки, так званою «скаутською естафетою», цілою Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня, Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України — Пласт.

1989 року ВВМ отримують скаутські групи з Польщі, Чехії та Угорщини, які проводили свою діяльність у Відні. Їм вдалося передати вогонь у Прагу, Краків і Будапешт. Угорські скаути розповсюдили Вогонь миру до Румунії.

У 1990 році скаути Братислави (Словаччина) організовують розповсюдження ВВМ по країні за допомогою різдвяно прикрашеного потяга і відвідують 72 міста. Один чеський скаут з Брюну за допомогою залізничного сполучення поширив вогонь до Праги.

1991-го року Словенські скаути з Любляни передали ВВМ скаутам з Криту. Угорські скаути привезли та передали Вогонь 32 осередкам у Румунії.

Скаути Відня у 1992 році передають Вогонь своїм італійським побратимам у Болоні, а ті розповсюджують Вогонь по країні. Словенським скаутам вдається принести вогонь до Спліту, Мастару і як кінцевий пункт — Сараєво. Завдяки тому, що ВВМ досягнув Варшави, він розповсюджується по цілій Польщі. Окрім того, як приватні особи, пластуни Києва, Львова і Одеси вперше переймають ВВМ.

У 1993 році Вифлеємський Вогонь Миру після сорока годинного випробування потрапляє до Москви завдяки Бертлю Ґрюнвальду. Вже звідти Вогонь потрапляє у Смоленськ і Кострому. Загалом, Вогонь вдається поширити до Владивостоку. Завдяки будапештським скаутам ВВМ побачила закарпатська Україна, частина Сербії і Бєлград. Скаутам з Криту вдається поширити Вогонь по всіх осередках країни. Вперше ВВМ потрапляє у Ліхтенштейн.

Скаути з Люксембургу раптово долучилися до участі у передачі ВВМ у 1994 році. Із Польщі Вогонь поширився по всій території Латвії і Литви. ВВМ поширюється по всій Італії. Віденські скаути несуть вогонь до Гамбургу, Пассау, Касселя і Ганновера (Німеччина).

1995 року завдяки сеньйорам-скаутам Німеччини Вогонь потрапляє до Швеції, а звідти, з допомогою скаутів з Люксембургу, у Нідерланди та Францію.

Скаути з Угорщини 1996-го року транспортують Вогонь до Бухаресту. Румунські скаути їдуть до Відня, щоб перебрати Вогонь у австрійців. Італія продовжує розповсюдження Вогню по своїй території — Неаполь, Рим, Мілан, Венеція отримали ВВМ. Вогонь потрапляє також до Женеви (Швейцарія). Завдяки німецьким скаутам вогонь потрапляє до Ессена, Дортмунда, Бремена і Гамбургу. Вогонь був принесений у найвіддаленіші куточки Данії і Норвегії, а також у Великобританію — міста Йорк та Корнвал. Німецький скаут Едвін Ґрюнберг їздив на своєму власному авто під час тридцяти градусного морозу через Мінськ, Брест, Смоленськ аж до Москви, потім до Нижнього Новгорода. Російські скаути, розповсюдили Вогонь до міст, віддалених на північний-захід від Москви на відстані 1200 км, які знаходяться аж за Полярним колом.

1997-го року ВВМ з Англії розповсюдили до Уельсу, Шотландії та Ірландії. Через Німеччину Вогонь вкотре потрапив до Данії, Швеції та Бельгії, а звідти вже до Нідерландів.

1998 року передача ВВМ відбувалася вже вдесяте. У Німеччині була організована високого рівня акція розповсюдження ВВМ — скаути понесли Вогонь у більш, ніж 381 місто. В Італії чотири скаутські організації розподілили між собою відповідальність за осередки міст і рознесли Вогонь по всій країні. У Південному Тіролі була вперше організована акція розповсюдження Вогню Миру по сиротинцях країни. Подібні акції були проведені в Угорщині, Словенії, Словаччині, Польщі, Люксембурзі, Ліхтенштейні. Свій шлях Вогонь продовжив у Данії, Швеції, Білорусії, Україні, Литві і двічі перетнув Полярне коло у Швеції і Фінляндії. Подальше розповсюдження відбувалося у Англії, Шотландії, Уельсі, Ірландії, Чехії, Норвегії, Бельгії та Румунії. Загалом ВВМ потрапив у 22 європейські країни завдяки добрій скаутській традиції — так званій «естафеті».

У 1999 році Вогонь вперше потрапляє до Іспанії — у Барселону й Палермо. Того ж року Вогонь вперше потрапляєдо жителів Сицилії. Того року у Німеччині був запроваджений рік «Всіх святих», і німецькі скаути пфадфіндери домовилися із скаутами Австрії, що цього року Вогонь одразу з Вифлеєму привезли не до Відня, а до Франкфурта.

Найвищим завданням акції передачі ВВМ 2001 року було транспортування Вогню делегацією зі скаутів Німеччини, Англії і США з Відня через Париж, Лондон і, в кінці, норвезьким літаком через океан до Мейну і Нью-Йорку (США). Наступними подоланими дистанціями стала Гренландія (завдяки шведським скаутам), Сардинія (італійські скаути) та Ісландія (датські скаути).

У 2002 році передача Вогню безпосередньо з Вифлеєму за допомогою австрійських скаутів унеможливилася внаслідок небезпечної військової ситуації в тих краях. Один арабський юнак дістав Вогонь з Вифлеєму, таємно передав його єврейським дітям, які транспортували його літаком до Відня.

2003-го року скаутинг святкує 15-ту річницю від започаткування розповсюдження ВВМ. Під час тогорічної акції вдалося розповсюдити Вогонь по таких країнах: Білорусія, Бельгія, Боснія та Герцеговина, Данія, Німеччина, Англія, Франція, Ірландія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Росія, Шотландія, Швеція, Словаччина, Словенія, Іспанія, Чехія, Україна, Угорщина, США, а також острів Крит. Акція розпочалася урочистим богослужінням у віденській Штефанкірхе, на якій було близько 1000 скаутів з 10 країн, куди також вдалося запросити до Відня групу юнаків і юначку з Палестини, що було знаком єднання всіх скаутів світу. Передано Вогонь також до Мальти та Гібралтару.

2004 року вкотре було передано ВВМ до США. Цього року у Відні знову відбулася урочиста літургія, на якій була присутня велика кількість скаутів з багатьох країн Європи, а також, навіть, була присутня скаутка з Африки.

15 грудня 2007 року вперше на урочисту літургії до Відня офіційно потрапили представники України. Вперше предстваляти Пласт та Україну випала честь пластунам на чолі із Соломією Кейван, тодішнім керівником організаційного комітету акції. Саме цього року вперше у Густав-Адольф кірхе, традиційному місці передачі вогню, привітання з нагоди початку акції прозвучали і українською мовою.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.
Відтоді на україно-польському митному переході Рава-Руська-Hrebenne представники керівництва Союзу Польських Харцерів (ZHP) передають Вогонь керівникам Пласту. Після того, стоячи разом у традиційному скаутському колі, пластуни та харцери співають колядки. За піснями настає черга обміну привітаннями, дарунками та спільним фотографуванням.

Вифлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

У грудні 2005 року вперше, після традиційних обмінів дарунками та фото, делегація ZHP у складі 50 осіб перетнула україно-польський кордон та поїхала до Львова, щоб разом з пластунами запалити Вифлеємський Вогнем лампадку у Соборі св. Юра.

На відзначення 20-ї річниці із часу заснування акції, група з 16 пластунів та представників Громадської організації К-2 24 грудня 2006 року разом з Вифлеємським Вогнем Миру піднялися на найвищу вершину України — гору Говерла. На вершині пластуни прикріпили до хреста, встановленого на Говерлі, лампадку з Вифлеємським Вогнем та пояснювальну табличку. Цю акцію було повторено і наступного, 2007 року. Тоді до пластунів приєдналися друзі та львівські журналісти — завдяки цьому група налічувала вже 23 особи.

Із 20 по 23 грудня тривав веломарафон із Вифлеємським вогнем миру. Шестеро пластунів, переважно тернополяни, везли Вогонь від україно-польського кордону до Києва. За чотири дні вони побували у Львові, Тернополі, Хмельницьку та Житомирі, подолавши коло 600 км. Дорогою до Києва пластунів зупиняли мешканці містечок та сіл, через які вони проїжджали, та водії авто — завдяки мас-медіа багато хто знав про велоестафету та бажав запалити свічку чи лампадку від Вогню. На під'їзді до Києва, за 15 км, пластунів зустріли ентузіасти із сайту velokiev.com. Чисельно збільшена таким чином колона у супроводі ДАІ без перешкод довезла Вогонь на Володимирську гірку, де відбулася його урочиста передача у регіони.

23 грудня 2007 року вперше відбулася передача Вогню на україно-молдовському кордоні — українські пластуни запалили лампадки молдавським скаутам на митному переході у Чернівецькій області.

Пластуни передають Вифлеємський Вогонь Миру у всі свої осередки, таким чином він потрапляє щороку в усі області України — від Закарпатської до Донецької.

Символічне значення Вогню

Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва.

Вифлеємський Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, сподівання та надію.

В скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування в період посту та повну жертовність. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно, цей промінчик — це солідарність зі всіма, хто є далеко. Солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. У XII столітті один учасник Хрестових походів привіз це світло з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого добра. І через століття саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, творячи «скаутську естафету» та єднаючи скаутів світу, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри.

Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану — до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю або гасити раз запалену від Вогню свічку — за твердженням священиків, від цього святість Вогню не втрачається.

Ставлення Церкви

Офіційно акцію підтримують чи не всі християнські церкви як України, так і Європи. Акцію у свій час благословляли Папа Римський Іван Павло ІІ та Папа Римський Бенедикт XVI. В Україні своє благословення акції «Вифлеємський Вогонь Миру» дали:

• Верховний Архієпископ Митрополит Кардинал Кир Любомир Гузар (Українська Греко-Католицька Церква)
• Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Українська Православна Церква (Київський Патріархат))
• Глава Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної Мойсей
• кардинал Мар'ян Яворський (Українська Римсько-Католицька Церква)
[ред.] Пісня Вифлеємського Вогню Миру в Україні

 
Служба Божа у Соборі святого Юра й передача Вогню громаді міста Львова. 4 січня 2007 року


Пісня «Різдвяне диво», слова та музика Соломії Кейван.
Закачати пісню у mp3 варіанті можна тут.

В небі зірка спалахнула,
В серці іскра промайнула -
Десь народився Господь.
З меду і з полину, у блаженну днину
Я вітатиму Його.
Хай співає небо, я іду до Тебе,
Я вітатиму Його.

Приспів:
Вогонь любові, вогонь добра,
Неси у світлі ліхтаря.
Хай знає кожен Божий дім -
Ми понесем вогонь, даруючи любов
Усім

Місячне проміння стукає у шибку,
Тихо кличе нас у даль.
Серце звеселяє, душу зігріває
Миті сонячний розмай.
Сила твого серця
хай в ділах озветься.
І воскресне на устах.

Приспів

Янголи співають, Бога звеселяють.
Щастя будять у серцях.
Радість світ єднає, небо нам співає,
І освітлює той шлях.
Ніжністю дитина -
Щира і невинна
Нас веде у майбуття.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії
Фото:  Служба Божа у Соборі святого Юра й передача Вогню громаді міста Львова. 4 січня 2007 року
Джерело:.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D1%84%D0%BB%D0%B5%D1%94%D0%BC%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D1%8C_%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%83

Вифлиємський вогонь у Києві (кліп)

Передача Вифлиємського вогню Україні

Вифлеємський вогонь

Культура/Суспільство 1295 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Влодко Кауфман: «Актуальне мистецтво – неприємне, несмачне, безглузде…

Влодко Кауфман: «Актуальне мистецтво – неприємне, несмачне, безглузде…» Автор: Юлія ТУНІК-ЧОРНА...

Мистецтво/Рукоділля

Коли народжуєшся щодня

Автор: Тетяна Рубінська Народжуватися наново щодня Романчук Олег. Жити серцем. – Львів: «Свічадо», 2004. – 176 с....

Література

Україна потрапила в число найбільш корумпованих країн

П'ятниця, 20 травня 2011, 09:59 Версія для друку Коментарі 77 Широке поширення корупції й хабарництва в Україні визнали 91% підприємців, опитаних...

Культура/Суспільство

Про відносини, відношення, ставлення і стосунки

Автор: проф. Олександр Пономарів Маю багато запитань щодо синонімічного гнізда "взаємини, відносини, відношення, ставлення, стосунки".

Лінгвістика

Весняна чоловіча мода: зіжмакана сорочка або строгий костюм

Автор: Оксана Негода Як вдягатися навесні: у зручний повсякденний трикотаж і джинси чи носити піджак і сорочку? Для нинішньої весни пропонуються...

Мода/Краса

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.