Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

У Нагуєвичах завершилось грандіозне молодіжне дійство «Франко фест»

by Guest on Aug 2, 2012

Сьогодні, 30 липня 2012 року, у Нагуєвичах  завершилось грандіозне молодіжне дійство – фестиваль «Франко фест».

Учорашній фестивальний день, який розпочався Богослуженням, був насичений різноманітними заходами. Працювало три сцени. На фольклорній виступали самодіяльні колективи Дрогобицького району, на мистецько-театральній відбулися лекція свободи Тараса Возняка, літературна лекція Андрія Содомори, грали оркестр Бобовата, Сергій Василюк , Zapaska, а на музичній сцені, яка, як і у попередні два дні, зібрала найбільшу аудиторію, виступали «Піккардійська терція», Йорий Клоц, Мері, От Вінта, Гайдамаки.

«Три дні родинне село Івана Франка було епіцентром української культури та мистецтва, - каже один з організаторів фестивалю, директор видавництва «Коло» Микола Походжай.- Ми зробили усе для того, щоб юнаки і юнки, які прибули з різних регіонів України, мали змогу дешево та якісно відпочити, познайомитися з цікавими людьми, знайти нових друзів,поринути в атмосферу дитинства, закохану юність та досвідчену зрілість українського генія Івана Франка».

Чітко працювали служби, які забезпечували чистоту і порядок. Постійно у наметовому містечку стояла автомобільна цистерна з водою, напоготові були дві карети швидкої допомоги, щодня вивозили сміття. На високому рівні була організована охорона правопорядку. Особливо багато роботи було у працівників автоінспекції, яку очолює Василь Лаврик, адже щодня на фестиваль приїжджало приблизно тисячу автомобілів.

Нагуєвичі ще ніколи одночасно не збирали стільки людей. Зі слів організаторів, за три дні фестиваль відвідало приблизно 45 тисяч чоловік.

У цей час його учасники покидають наметове містечко і вирушають додому, а волонтери приступили до прибирання території. До Нагуєвич регулярно подають автобуси, які везуть людей як до Дрогобича, так і до Львова.

 

На «Франко фесті» зафіксовано два рекорди України

НАГУЄВИЧІ, 29 липня.Учора, у другий день фестивалю «Франко фест», що проходить у родинному селі Івана Франка Нагуєвичах, експерти оголосила про встановлення двох рекордів України, які занесено до Книги рекордів України.

Рекордом України визнано художню інсталяцію – 8-метрову піраміду з малюнків за творами Івана Франка, намальованих на полотні відомими художниками спеціально для фесту. У її розмалюванні також брали участь усі охочі. Координував перфоманс знаний художник Лев Скоп. Він першим на фестивалі отримав диплом Книги рекордів України. Відтак відбулося колективне читання вірша Івана Франка «Ой ти дівчино з горіха зерня», у якому взяло участь 30 000 тисяч чоловік, що було визнано рекордом України, його організаторів також нагороджено дипломами.

Цього дня на великій сцені виступали гурти Меріленд, Ювелір, Веремій, Rock-H, КоралЛі, Тартак.

Запрацювала сцена народних колективів , на якій виступили учасники художньої самодіяльності Стрийського і Миколаївського району.

Особливо цікавою була «Ніч в музеї» під час якої гості, смакували чорну каву, гаряче вино та слухали романтичну та релаксуючу музику молодих виконавців. Досвідчені українські літературознавці розповідали відвідувачам про Франка, розкривали його з усіх сторін, вели зацікавлений діалог з учасниками заходу. Відтак розпочалася поетична частина «ночі», яка тривала до ранку.

 

«Франко фест» у перший день зібрав приблизно 20 000 учасників

НАГУЄВИЧІ, 28 липня. У перший день фестиваль «Франко фест в Нагуєвичах зібрав приблизно 20 тисяч учасників, переважно молоді.

Наметове містечно, яке розпочали розгортати ще 26 липня, зайняло територію, довжиною приблизно 2 км і шириною 1 км. За підрахунками організаторів у ньому проживає до 10 000 чоловік. Є тут молодь із столиці України Києва, Львівщини, Закарпаття, Рівенщини, Харківщини, Луганщини, Хмельниччини, Київщини, Криму й інших регіонів. До пізньої ночі нескінченним потоком їхали до Нагуєвич автобуси, легкові автомобілі, перевозячи усіх охочих пофестивалити.

Перший день фестивалю пройшов на дуже високому організаційному і емоційному рівні. Працювало дві сцени – мистецько-театральна і музична. На першій, яка розташована в лісопарку, відбулися конкурси читців поезії Івана Франка, зустріч з письменником Олександром Ірванцем, який читав свої літературні твори, відповідав на запитання багаточисленної зацікавленої публіки. Особливо хвилюючою була вистава студентського театру Львівського національного університету ім. І.Франка, в якій було розкрито маловідомого для широкої публіки Каменяра, за що талановитих акторів щедро нагороджували оплесками.

З 18 години розпочала роботу велика сцена, розташована на полі під Радичевим лісом, на якій виступили колективи ТНДТ, Фіолет, ФлайЗза, Фліт, Скрябін, The Вйо. Особливого драйву для молоді додав виступ Кузьми Скрябіна

 

Концерт на великій сцені завершився приблизно о 3 годині ночі, відтак на сцені у лісопарку розпочався романтичний концерт бардів, який тривав до 7 години.

Як повідомив заступник начальника Дрогобицького відділу ГУ МВС У у Львівській області Михайло Павук, міліція цілодобово охороняє правопорядок в Нагуєвичах. З його слів, за учорашній день жодного правопорушення не зафіксовано. Сьогодні міліція готується до до ще більш посиленої роботи,надіючись, що буде значно більше учасників фестивалю.

Сьогодні, 28 липня, другий день фестивалю розпочався Молебнем в урочищі Ярина у каплиці біля чудодійного джерела. Робітники монтують третю сцену для виступу фольклорних колективів, які вже прибули до Нагуєвич. На мистецько-театральній сцені відбувається літературний батл власної творчості учасників фестивалю. Тут ще відбудуться літературна лекція і театральна вистава. На великій сцені виступлять гурти Меріленд, Ювелір,Веремій, Rock-H, КоралЛі, Тартак. Організатори очікують, що сьогодні буде ще більша аудиторія, оскільки учасники з різних регіонів України продовжують прибувати, наметове містечко розростається попід Радичів ліс в напрямку Нагуєвич.

 

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=RneVPOkyg4Q&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

У Нагуєвичах розпочався фестиваль «Франко фест»

НАГУЄВИЧІ, 27 липня. Сьогодні рідне село генія української думки Івана Франка перетворилося на фестивальний майданчик – тут розпочалося грандіозне музично-мистецьке дійство «Франко фест».

День розпочався з Літургії. Відтак на літературно-мистецькій сцені розпочався з літературного слему, присвячений творчості Івана Франка. Змагаються читці поезії Івана Франка . У їх виконанні звучить лірика, громадянська поезія Івана Франка.

Вже розгорнуто наметове містечко, в якому поселилася переважно молодь з різних регіонів України. Юнаки і юнки знайомляться між собою, мандрують «Стежкою Івана Франка», знайомляться з музеєм-садибою Каменяра. Поруч з наметовим містечком змонтовано велику сцену, яка працюватиме з 10.00. Зараз триває налаштування апаратури.

Фестиваль триватиме три дні – завершиться в ніч на понеділок.

«Унікальність фестивалю полягає в тому, щоб показати Франка молодим і для молодих людей, популяризувати не тільки мову та літературу, все те, що робив Іван Франко, а й об’єднати навколо Каменяра молодих людей», - розповів про мету фестивалю один з його організаторів Віктор Возняк.

Керівник молодіжної організації «Інше місто» Остап Походжай пояснив: організатори вирішили відійти від класичних святкувань і створити відкритий музично-мистецький вечір, на якому люди зможуть пізнати «величезну ватру життя» Франка.

«Франко фест» розпочався і обіцяє багато несподіванок.

Іван ТИХИЙ
Блог Івана Тихого

Культура/Суспільство 626 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Українською друкували ще півтисячоліття тому. Причому — раніше, аніж і

Цього року випов­нюється 520 років першим відомим українським друкованим книгам.

Історія

Що таке "Природнє планування сім'ї"

Автор: Зореслава Городенчук Регулювання народження дітей у природний спосіб ґрунтується на природі плідності подружньої пари, зумовленої...

Сім’я і виховання

Жінки працюють, чоловіки керують

Чоловіки і жінки зрівнялися за кількістю робочих місць, але не керівних посад. Про це свідчать результати опитування роботодавців на...

Права людини

Прес-випуск: Збирання врожаю сільськогосподарських культур у Глибоцьк

Станом на 30 вересня п.р. агроформуваннями Глибоцького району (без врахування малих) зібрано 5,4 тис.т зернових культур, включаючи кукурудзу (в...

Бізнес/Економіка

«Мухомори» та "Троянда з буряка"

Як приготувати "мухомори" з яєць і помідорів та "троянду" з буряка

Кулінарія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.