Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Елла Лібанова: Українці помирають раніше за європейців

by Guest on Oct 30, 2011

Населення Землі сягає позначки 7 мілдьярдів і продовжує зростати. За Клацнути прогнозами, впродовж наступних 60 років кількість людей збільшиться до 9,5 мільярдів людей.

Водночас, кількість українців постійно зменшується на тлі загального світового приросту. За роки незалежності населення України, згідно зі Статистичною службою, зменшилося на шість мільйонів і нині становить приблизно 45 мільйонів.Чому так відбувається, кореспондент bbc.ua поцікавився у директора Інститут демографії та соцільних досліджень імені Птухи Елли Лібанової.

BBC Україна: Чому населення України зменшується?


Е. Лібанова: Меншає не тільки українців, стає менше представників всієї європеоїдної раси в цілому.

На загал доволі швидко зростає населення африканських, а також низки азійських та латиноамериканських країн. Там досі зберігається високий рівень народжуваності.

Тим часом, в усіх без винятку європейських країнах народжуваність не забезпечує навіть простого відтворення населення. Тобто, народжується менше, ніж потрібно, щоб покоління батьків чисельно замістилося поколінням дітей. Кожне наступне покоління хоч трішечки, але менше за попереднє.

А в таких країнах, як Україна, Росія, Білорусь, Сербія, Румунія, Болгарія, тобто, практично в усіх країнах Східної Європи, міграційний приплив або є доволі маленьким, або взагалі його немає. Водночас, навпаки, є відплив населення. Тобто, населення скорочується.

"Україна – не ізольована територія, Безперечно, сюди будуть приїздити люди з різних країн світу. Переважною мірою, звідти, де рівень життя нижчий за український, і заробітна плата нижча за українську, умови життя гірші, де менш безпечно."

Втім, в Україні якраз ситуація не найгірша. Гіршою нині вона є, скажімо, в Болгарії. Принаймні ми очікуємо там дуже серйозні негативні зміни.

А в Україні так, як у всій Східній Європі. Однак, проблема нашої країни полягає не стільки в скороченні населення, скільки у високій передчасній смертності. Тому, в середньому від усіх причин смерті українці вмирають на 12-13 років раніше, ніж представники інших європейських країн.

BBC Україна: Виходить, що кількість населення не залежить ані від рівня життя, ані від медицини? Яке тоді цьому пояснення?

Е. Лібанова: Впливають інші речі. Впливає те, що діти, по-перше, перестали бути економічно необхідні, тому що господарська діяльність родини не залежіть від чисельності дітей. По-друге, діти перестали бути страховкою на старість, тому що є ціла система забезпечення людини на схилі років.

По-третє, вартість виховання, освіти, догляду за дітьми постійно зростає з різних причин. Зростає вартість послуг. Четверта причина – високий рівень освіти жінок, взагалі їх емансипація.

П’яте – смертність немовлят є дуже низькою, і дитина, яка народилась, скоріше за все, буде жити доволі довго. Раніше народжували багато дітей тому, що багато вмирало в дуже ранньому віці. Зараз такої "страховки" вже немає.

BBC Україна: Очевидно, що обличчя планети уже змінюється, а невдовзі зміниться ще більше. Європеоїдної раси стає все менше. А які зміни у зв’язку з цим можуть відбутись в Україні?

Е. Лібанова: Такі самі, як і в усьому світі. Україна – не ізольована територія, світ глобалізується, міграційні потоки ми не зупинимо, що б ми не робили. Тому, безперечно, сюди будуть приїздити люди з різних країн світу. Переважною мірою, приїздитимуть звідти, де рівень життя нижчий за український, і заробітна плата нижча за українську, умови життя гірші, де менш безпечно і таке інше.

Бі-Бі-Сі: Як потрібно ставитися до цих прогнозів?

Е. Лібанова: Спокійно. Готуватися, готувати населення, адаптувати політику, розробляти відповідні заходи аби цих людей адаптовували, щоб вони не перетворювалися на криміногенний осередок.

Інтерв'ю записав Роман Лебедь
Бі-Бі-Сі

Культура/Суспільство 673 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Морська сіль допоможе схуднути і помолодшати

Морська сіль допоможе схуднути і помолодшати Aвтор: Олеся Пастернак Нині в аптеках пропонують дуже багато різновидів морської солі: з...

Здоров'я

Екологічні підсумки року: джипи Януковича і вбивства тварин

Автор: Олексій Василюк В 2011 році українці кілька разів зупинили браконьєрів, джиперів і Табачника на підступах до заповідників, призупинили...

Довкілля/Екологія

Літати на автомобілі або їхати на літаку!

Чи мріяли ви коли-небудь про автомобіль, який може літати? Якщо так, то ця новина зі Сполучених Штатів має стати для вас великою втіхою....

Транспорт

Україна випередила всіх у Європі за числом арештів

"Щорічно в нас заарештовують майже 60 тисяч осіб. При цьому тільки 10 тисяч, або кожен 6-й, надалі звільняються з-під варти", - зазначила...

Цікаво знати

Село в Туреччині з епідемію раку

У Центральній Туреччині розташований мальовничий край Каппадокія, головною принадою якого є вулканічний ландшафт. Близько двох мільйонів туристів...

Географія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.