Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

"Зелений змій" хазяйнує в українських селах

by Guest on Jul 24, 2009

"Зелений змій" хазяйнує в українських селах

Автор:  Юрій Штиль, для УП

Не секрет, що сьогодні з карти України швидкими темпами зникають села та селища, а з ними й українська національна самобутність. Колись квітучі села перетворюються на нові зони відчуження. Чому так відбувається?

Однією з причин є процес урбанізації, тобто міграція молоді до великих міст,  де є робота і відповідно побільша зарплата, і тут нічого не в дієш, це загальносвітовий процес. Проте є ще один не менш важливий і набагато страшніший фактор, для подолання якого необхідно негайно вжити необхідних заходів, -- це алкоголізм на селі. Тотальне зловживання алкоголем спустошує українські села швидше, ніж чума або війна.
Останнім часом це явище набуло загрозливих масштабів по всій країні.
Наприклад, в моєму рідному селі Мала Глумча, що на Житомирщині, за кілька останніх років від
зловживання алкоголем померла маса людей. Гинуть переважно молоді люди; взагалі рідко хто з чоловіків в селі доживають до пенсійного віку. Це жахлива картина спостерігати, як колись процвітаюче село поволі перетворюється на привид. Село просто деградує, звичним явищем стали крадіжки, бійки та інші побутові конфлікти, інколи навіть з летальним кінцем. В селі алкоголем зловживають починаючи від школярів, закінчуючи вчителями та лікарями, про пересічних мешканців годі й говорити.
Традиційним засобом розрахунку за певну роботу стала горілка, це особливо актуально зараз,
коли тривають польові роботи. Щоразу коли приїжджаю до села і розпитую в батьків про новини в селі, чую лише одну відповідь, той помер той загинув, про причини можна навіть не питати, відповідь одна - горілка згубила.
Вже давно ніхто не будує нових будинків, а навіщо, адже в тих що є нема кому жити. З кожним
роком кількість мешканців зменшується, і як фінал село з багатовіковою історією просто зникне, як і сотні інших.
Аналізуючи причини даної ситуації, можна дійти висновку, що найголовнішими є кілька факторів. По-перше, людей ні чим не займають в сфері культури, нема іншої альтернативи для проведення
вільного часу, як посидіти в сільському барі за чаркою горілки; ніхто не проводить ніяких концертів, приурочених державним святам тощо.
Я добре пам’ятаю, як часто в сільському клубі, за часів існування колгоспу, відбувались чудові
концерти, присвячені початку збиранню врожаю і чи іншим святкуванням. Навіть за часів Радянського союзу люди на селі знали безліч народних пісень, зараз молоді люди не знають, напевно, жодної.
По-друге, органи міліції забули про контроль над самогоноварінням, доходить навіть до абсурду,
бувають випадки, коли сільський голова займається продажем саморобної горілки, замість того, щоб боротися з цим явищем.
Адже саме сільський голова повинен повідомляти в міліцію про місця продажу "самогонки", а
вони в селі всім добре відомі. Органи управління на місцях просто звикли до даного становища і сприймають це як належне, проте саме в їх компетенції знаходиться вирішення даної проблеми.
По-третє, і, напевно, найголовніше, це байдужість людей, адже сільській громаді абсолютно під
силу вплинути на того чи іншого співмешканця, що зловживає горілкою і зазвичай в нетверезому стані тероризує родину.
Можна ж спробувати повернути радянську практику колективного виховання, коли
громада/колектив психологічно тиснула на пияка, привселюдно соромлячи його за негідні вчинки та поведінку. В крайньому випадку викликати з райцентру психолога, щоб той з`ясовував причини пияцтва та призначав при потребі лікування і т.д.
Потрібно просто намагатись щось робити, якось виправляти становище, а не сидіти вдома і
зловтішаючись обговорювати чужі проблеми, бо завтра теж саме може статися у власному домі.
Тут можна знайти ще безліч факторів, що призвели до сьогоднішньої гуманітарної трагедії на селі,
та шляхів і методів боротьби з нею.
Я лише коротко виклав деякі власні здогадки і пропозиції з цього приводу, але для ефективної
боротьби з "зеленим змієм"  потрібна комплексна державна програма, розроблена командою спеціалістів-психологів.
Не розумію, чому влада не помічає величини загрози від даної проблеми і не створює відповідні
механізми боротьби з нею, адже це загроза національного масштабу. До речі, взяти на себе таку ініціативу могла б Соціалістична чи Селянська партії, які позиціонують себе захисниками українського селянства, це принесе їм додаткові бали на виборах та користь для населення країни. Тому що впливові політики можуть набагато ефективніше залучити увагу преси та громадськості до даної проблеми, ніж пересічні громадяни.
Особисто я нещодавно звертався з листами до українських телеканалів з проханням зробити
кілька репортажів на цю тему. Спробувати дослідити причини пияцтва в селах та знайти якісь шляхи виходу з ситуації, що склалась. Проте, на жаль, в наших телевізійників або забракло часу або професійності.
Напевно, більше останнього, адже переглядаючи телевізор складається враження, що вони
займаються лише копіюванням новин з західних каналів або Інтернету про життя та смерть Майкла Джексона, або крутять ролики Юлії Тимошенко із казками про економічні успіхи її уряду, замість того  щоб поїхати на місце дослідити проблему та викласти її на розсуд громадськості.
Підсумовуючи, хочу звернутись до голів та депутатів сільських та селищних рад з проханням не
бути осторонь очевидних проблем, що існують в їх господарствах. Ви маєте всі можливості та всю повноту влади, щоб на місцях боротися з ворогом номер один на селі -- алкоголізмом. Разом з дільничними міліціонерами припиніть практику продажу саморобної горілки, перш за все неповнолітнім, яка є неналежної якості і наносить непоправну шкоду організму людини.
Встановіть жорсткий контроль над продажем горілчаних та слабоалкогольних напоїв підліткам в
сільських барах, які під час канікул щовечора переповнені школярами. Знайдіть альтернативні способи відпочинку молоді під час літніх канікул, ніж розпивати спиртні напої в барах.
Такі ж культурно-просвітницькі програми необхідно створити й для дорослого населення, щоб
відірвати їх від традиційного проведення часу за пляшкою горілки.
Візьміть на озброєння все позитивне, що було в цьому плані в Радянській системі. Проявіть
ініціативність та наполегливість, наведіть порядок власними силами у власних господарствах і обов’язково отримаєте позитивний результат.
Не чекайте,  доки вирішення цієї проблеми прийде десь згори, починайте змінювати країну з себе,
зi своєї домівки, зі свого рідного села!

Автор: Юрій Штиль
Джерело: Українська правда,
http://www.pravda.com.ua/news/2009/7/24/98858.htm

Культура/Суспільство 804 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Відкрий для себе світ ПР!

Автор: Оксана Резніченко   Існує дуже багато наукових термінів визначення ПР. Але я хочу відкрити цю цікаву та маловідому для України...

Маркетинг

Які країни мають ядерну зброю і скільки

Згідно з оцінками, в сукупному світовому арсеналі ядерних озброєнь нараховується 20 тисяч боєголовок.

Наука/Технології

Донбас і Україна (з історії революційної боротьби 1917-18 рр.) (част.

Продовження В результаті цього виділення Донбасу, після переїзду Першого Всеукраїнського ЦВК та Народного Секретаріату до Києва, Комуністична...

Історія

Консервовані супи можуть бути небезпечними для здоров'я

Любителі консервованих супів мають усвідомлювати, що хімічна речовина, котра використовується при виготовленні консервної банки, може потрапити в...

Цікаво знати

Мийте посуд з рівною спиною

Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА Один стародавній лікар сказав, що всі хвороби походять не від нервів, а від хребта. Якоюсь мірою він був правий, адже...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.