Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Чому Росія спекулює на трагедії Голокосту?

by Guest on May 2, 2011

Цікава колонка Володимира Цибулька "Шо то какая-то дебільная канференція!" спонукала мене написати кілька слів про висвітлену в ній тему.

Дійсно, останнім часом з боку Росії посилилися спекуляції стосовно памяті жертв Голокосту, сум щодо загибелі яких дивним чином поєднується із закидами щодо поточного (!) політичного курсу України, Молдови, Грузії, країн Балтії. У різних містах Європи час від часу відбуваються псевдо-інтелектуальні збіговиська, де головною проблемою для доповідачів чомусь стає "загроза фашизму", "героїзація прибічників нацизму", тощо.

Навіть після перемоги Януковича на президентських виборах, активність борців із "загрозою фашизму" чомусь не зменшилася. Вже і влада інша, і 9 травня святкують як головне свято країни, і ЧФ залишається на варті Севастополя. А "загроза" українсько-балтійського фашизму все одно бентежить певні політичні кола.

Хоча сама Росія весь час демонструє прихильність щодо дружби з Німеччиною і не докоряє німцям, що іхні батьки та дідусі воювали у вермахті, винищували людей у військах СС, працювали у гестапо. Але, Україна – не Німеччина і тут працює інша логіка.

Аргументація розрахована вочевидь на "наших", "румолівців", "молодогвардійців", які історії Радянського Союзу вже не знають, але згодні з усім, що їм кажуть. Отже, якщо схематизувати, то виходить таким чином. Росіяни воювали проти фашистів, втратили 27 мільйонів власних мешканців, і практично не мали колаборантів. Інші народи, які пробігали повз великий радянський колгосп, були виключно зрадниками. Євреїв вбивали навіть не німці, а тільки українці з литовцями. Перемогли Гітлера лише завдяки, як казав Сталін "великому російському народу". Інші тільки заважали це зробити.

Якщо до 1991 року у Москві в цьому контексті говорили лише про перемоги Червоної Армії, то тепер ще й сумують за жертвами Голокосту. Так, це зручна з усіх точок зору позиція, бо жертви Голокосту давно загинули, і їхні біди не є актуальними для Росії. Це не чеченці з Грозного чи грузини з Південної Осетії, які вже зараз стали жертвами війни.

Отже, щоб переконливо "звинувачувати" українських націоналістів в усіх смертних гріхах, у Кремлі та біля нього вирішили зачепити чутливе "єврейське" питання. Таким чином вони сподіваються перетягнути на свій бік західну громадську думку, для якої трагедія Голокосту вже давно стала полем цинічних спекуляцій. Якщо США використовували "єврейське" питання для посилення своєї антирадянської пропаганди, то сучасна Росія вирішила звернутися до цього "лакмусу" у боротьбі з українськими патріотами.

На жаль, цю істерику почали підтримувати російські єврейські структури. Зрозуміло, що вони це роблять з комерційно-психологічних міркувань. Бо, нема бажаючих повторювати тюремний подвиг Ходорковського, чи йти по еміграційних слідах Гусинського. Російські єврейські структури очолюють бізнесмени, які ще більше ніж перелякані інтелігенти чи "громадські діячи" побоюються кримінальних переслідувань влади. Тому майже все, що каже Путін, вони всіляко підтримують, не думаючи до якого абсурду веде їхня "громадянська позиція".

Адже, відомо, що починаючи з 2004 року, практично одразу після трагедії Беслану, російська влада офіційно стала на націоналістичну платформу. Путін сказав, що треба захищати інтереси корінних мешканців Росії, а до лав молодіжних про-владних угруповань почали активно вступати представники ультра-правих організацій.

Яким чином звичайнісінький російський націоналізм ніяк не загрожує нацменшинам, а українська політична толерантність чомусь загрожує, зрозуміти важко. Однак, і Рабинович, і Фельдман, які претендують на "посаду" лідерів українського єврейства, не звертають увагу на такі прості і зрозумілі речі. Вони наче забули, що казали ще два роки тому, коли була інша політична ситуація, і тоді чомусь вони не турбувалися про загрозу героїзації фашизму. Змінився президент, і разом із цією подією швидко змінилися політичні та ідейні орієнтири вищезгаданих бізнесменів.

Однак, крім кон’юктурників, у українській єврейській громаді є також більш стійкі до політичних коливань лідери. Не тільки, як пише Цибулько "містечкові кагальники", а також інші представники національних меншин з більш сучасними суспільними поглядами.

Україно-центричне єврейство є відносно свіжим "продуктом", який дозріває останні двадцять років. Люди з такими поглядами гуртуються переважно біля голови Асоціації єврейських громад України Йосипа Зісельса. Але, їх менше чути, ніж групу відомих бізнесменів, які раніше підтримували Ющенка та Тимошенко, а після зміни влади чомусь стали на протилежний бік.

Автор: Юрій Корогодський, для УП

 

Культура/Суспільство 855 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

ЯКА СІЛЬ КРАЩА ДЛЯ ЗДОРОВ'Я - МОРСЬКА АБО СТОЛОВА?

Автор: Оксана Скиталінська Без солі і хліб не їсться, без солі і стіл кривий.

Корисні Поради/Повчальні

Підвладна економіка

Підвладна економіка  Автор: Олег Волчанський ВВП і оплата праці у Польщі втричі вищі, ніж в Україні, а де їхні мільярдери? Чому при...

Бізнес/Економіка

Мова радіо і ТБ просить порятунку

Автор: Ольга Царинник Питання культури мови телебачення - болюче для мовників. Інколи вуха в’януть від безграмотності телеведучих та...

Лінгвістика

ПАРЄ: Україна - одна з найгірших у шануванні прав людини

Автор: Дар’я Тарадай Парламентська асамблея Ради Європи назвала Україну серед 9 держав зі значними системними недоліками, які призводять до...

Права людини

Життя - це мрія..

 Кожен з нас, хоч раз задумувався над тим, яке життя погане, скільки горя,страждань та сліз воно приносить, скільки розчарувань, розбитих...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.