Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Українські заробітчани в країні кориди :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Українські заробітчани в країні кориди

by Guest on Jul 11, 2009

Українські заробітчани в країні кориди 
 

На Великодні свята багато українців, які виїхали на закордонні заробітки, намагаються побувати вдома, де залишились, у кого батьки, а в кого й діти.

Колишня, а, може, й майбутня львів'янка Леся, яка разом з чоловіком та дітьми вже давно мешкає в Іспанії, приїхала в Україну провідати маму.

В центрі Мадрида українка відкрила власний салон високої моди, зруйнувавши таким чином стереотип, що українські жінки-заробітчанки виконують за кордоном лише некваліфіковану роботу.

Зустрівшись із нашою кореспонденткою Ольгою Бурдою в Києві, пані Леся розповіла історію свого успіху в чужій країні.

"Звідси, з України коли їдеш, то таке враження, що підеш на любу роботу, бо коли місяць-другий не працюєш, ти проїв всі гроші, які в тебе були, і ти мусиш іти працювати," - згадує львів'янка Леся свій настрій 10 років тому, коли вона з трьома малими дітьми на руках вирушила до країни сонця, кориди та фламенко.

Її чоловік, який виїхав до Іспанії раніше, встиг попрацювати там 2 місяці, а на час приїзду родини з України вже півроку був без роботи.

І навіть у тій скрутній ситуації тридцятишестирічна Леся могла радше теретично припустити, що погодиться на будь-яку роботу. Насправді ж поставила собі за мету не просто заробляти гроші, а з задоволенням, яке може дати лише улюблене заняття.

... Звуки швейної машинки супроводжували Лесю від народження – шила її мама й навчила тому ремеслу доньок.

Приїхавши до Іспанії, заробітчанка з України спочатку знайшла роботу в ательє з ремонту одягу. Там майже ні з ким не спілкувалась, бо зовсім не знала мови. Одного разу, коли туди зайшли українці, які вже вивчили іспанську, господар ательє запитав через перекладача, де працює її чоловік. І дав свій рецепт, почувши, що той вже 8 місяців не може знайти роботу.

-... він каже: я не вірю. Я не вірю, що молодий здоровий мужчина не може знайти роботу, яка його влаштовує. Будова? Значить, за три дні йти від одних дверей до других дверей по вулиці і обов'язково знайдеш. Знаєте, так і сталось. Мій чоловік знайшов роботу, на якій працював 5 років.

Трохи згодом тією порадою скористалась і сама пані Леся. Ще зовсім не знаючи мови, просто зайшла до одного з приватних салонів високої моди.

- Ну мені просто повезло. Коли я ще не знала мови і не говорила жодного слова іспанською, я почала працювати. Почала шити після того. Як побачили мою роботу.

-А як саме побачили вашу роботу. Готові вироби?

-Ні, готового не було нічого. Я прийшла і без слів почала показувати, що я вмію робити. Робота ціниться кругом.

Але, на відміну від будівництва, де для роботи вистачить мінімального набору слів, у високій моді нюансів набагато більше, відтак і знання мови потрібне досконале. “Захочеш і зможеш”-, сказала собі наша героїня ще раз і швидко вивчила іспанську. Ще трохи згодом зрозуміла, що може відкрити власний салон високої моди.

- А коли саме відчулося, що хочеться почати свою справу?

- Та одразу відчулося. Побачила, що на примірках вони мене слухають, мені подобається моя робота, я можу багато дечого запропонувати, мені подобається будувати моделі, на людині складати її, закінчувати. Так от потрошки-потрошки, як була така можливість, то ми й відкрили свій салон.

Родина пані Лесі мешкає у чотирикімнатній квартирі на одній із центральних вулиць Мадрида. Одне із вікон першого поверху стало вітриною з вишукано вбраними манекенами. На відміну від України, де у такому разі обов'язково вимагали б перевести приміщення житлового фонду у нежитловий ( а це ціла купа узгоджень та дозволів у чиновницьких кабінетах), в Іспанії почати будь-який бізнес легко і просто, - каже пані Леся, запевняючи, що в тій країні немає корупції і заприсягаючись, що жодного разу за 10 років життя там їй не довелося навіть подумати про хабар чиновникові чи лікареві.

- Я найбільше, що могла чути, шо наші хлопці, які працюють на будовах, просять в шефа додаткову відпустку, бо хочуть додому поїхати (хтось хату добудовує, хтось маму хоче побачити). То вони можуть з України привезти плящину української горілки. Шефи й не хочуть того, й, може, ніколи її не вип'ють, але поскільки вона така гарна (з козаком на малюнку), то можуть взяти на пам”ятку просто чисто з України. Тобто, люди можуть привезти чисто символічну пам'ятку таку от від душі, від нашої щирої української душі.

Іспанці також щирі і відкриті, і чим вища у них посада чи більші статки, тим вони простіші у спілкуванні, - каже пані Леся про своїх клієнтів. Українка не приховує, що працювати їй доводиться багато - її салон високої моди популярний серед мадридців, а тому відпустку вона може бути хіба що тиждень на рік. Раніше залучала до роботи найманих працівників. Нині підросли доньки. 

 - Я теж краю, я теж шию, я теж роблю все. І дочка мені теж помагає. В кого є одна вільна хвилинка, всі помагають. В сім'ї працюємо сім'єю.

- А як ви там проводите вільний час? Чи ви вже увійшли в культурний простір іспанський. Чи навчились танцювати фламенко?

- Ні, я не навчилася танцювати, але мені воно дуже подобається. Подобається тому що танцюють його з такою віддачею, як українці “Козачок”. І це приємно! Танцюють його кругОм! Навіть на вулиці студенти позбираються і дівчатка разом з хлопцями там підтанцьовують! Такі вони азартні! В танці вони дуже азартні! Гарно то все!

Ми розмовляли з пані Лесею в Києві напередодні її від'їзду до Львова на Великодні свята. Відповіддю на одне моє питання, чи й справді там, за морями й океанами, українські заробітчани журяться за батьківщиною, були не слова, а сльози. Таки журяться. І попри те, що тут їх шокує бідність, недооціненість людської праці, брудні сходи в будинках та погані дороги, навіть тим із заробітчан, хто зробив гарну кар'єру за морями чи океанами, небайдуже, якою буде Україна завтра.

- Чи можете ви зароблені гроші вкласти тут в бізнес?

- Говорити про якісь гроші велику не доводиться, бо їх там так дуже й не заробиш, коли живеш із сім'єю. Плата за квартиру, за всі послуги, якими ми користуємося, за навчання дітей. Ми не відмовляємо собі зовсім ні в чому, оскільки ми в Україні нічого не будуємо – у нас квартира є в Україні, то хочу сказати, що відкладеного в нас такого нема, щоби вкласти тут в Україні. А навіть якщо би й було, то я би напевне подумала би спочатку, чи можна вкладати на Україні – нема надійності.

- А чи буває таке, що ви шкодуєте, що виїхали туди?

- Я не шкодую. Шкодую лише, що мало з мамою бачуся, мало з сестрою бучуся. З родиною. Одне чого я хотіла, щоб діти вивчилися. Ми не знаємо, ми не ставимо крапку, що ми залишаємося в Іспанії і не повернемося. Син вчиться на інженера-астронавта. Я думаю, що нашій країні теж потрібні такі люди. Діти в мене знають по 3-4 мови. Я думаю, що такі діти теж потрібні Україні. І ми ніколи не говоримо, що ми не вернемось.

- Ви маєте громадянство іспанське?

- Ні, тому що з Іспанією подвійного громадянства не можна. Та й від України я не відмовляюсь. (Плаче)
 
Фото 1:  Іспанський міністр праці та імміграції Селестіно Карбачо вирішує проблеми трудових мігрантів

Фото 1:  Депортація нелегальних мігрантів з Мадридського аеропорту

Джерело: BBC Ukrainian, http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2009/04/090421_madrid_migrants_im.shtml

Культура/Суспільство 1209 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Виробники BlackBerry вперше продемонстрували свій аналог iPad

Компанія Research In Motion, виробник комунікаторів BlackBerry, вперше продемонструвала робочий зразок анонсованого раніше планшетного комп'ютера...

Наука/Технології

Ідеї для Нового року: своїми руками

Прості новорічні речі своїми руками – не лише економія грошей, але і створення чудової домашньої атмосфери і відчуття свята. І все це – саме, так,...

Мистецтво/Рукоділля

Суспільно-політичний розвиток Київської Русі

Тетяна Ясюк  Основи політичного і соціального устрою Київська Русь - ранньофеодальна держава з монархічною формою правління.  У...

Історія

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та про

Школярі вигадують, як попередити пожежі, захистити банки та полегшити працю у городі.   Не тільки дорослі можуть виступати авторами...

Наука/Технології

Іоан Георгій Пінзель: із храмів у музеї

Іоан Георгій Пінзель: із храмів у музеї    Українським Мікеланджелом називають галицького скульптора XVIII ст. Іоана Георгія ПІНЗЕЛЯ....

Мистецтво/Рукоділля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.