Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Заробітчанство українців в Італії на жіночих плечах

by Guest on Jul 11, 2009

Заробітчанство українців в Італії на жіночих плечах 
 
Автор: Наталія Ґаттуччо

___________________________________________________

Нинішню еміграцію в Італії більшою мірою представляє українське жіноцтво.

Роки заробітчанства вже сягли десятиліття і повернення на батьківщину, навіть попри економічну кризу, все ще відкладається. На запитання «Чому?», відповідь одна: відсутність в Україні перспектив самореалізації та гідної зарплати.

Країна сонця, лагідного моря і відпусток. Уславлений край європейської культури та середземноморської кухні, музей над музеями називають Італію у світі. Однак вихідці з України, які прибули сюди протягом останніх 10 років, асоціюють Італію ще й іншим, а це важка принизлива праця, безсонні ночі і заплакані очі.

«Що для мене Італія? Не можна сказати, що тут погано. Для нас усіх і для мене особисто Італія – це фінансова підтримка, для мене і моїх дітей», — говорить 49-річна львів’янка пані Марія.

Ми спілкувалися з нею у греко-католицькому храмі Святої Софії, що на околиці Рима. Пані Марія, як більшість її землячок, вперше потрапила на Апенніни за туристичною візою.

Не зважаючи на труднощі і погіршення здоров’я, вона продовжує наймитувати у родинах італійських пенсіонерів вже 12-й рік.

«Я мама двох дітей, яких залишила в Україні і за них мені серце дуже болить, — бідкається заробітчанка. — Шкода, коли знаєш, що діти далеко від тебе, ти їх бачиш раз на рік..... то не є легко для нас (плаче). Залишила їх маленькими, бо біда примусила. Я з великим задоволенням поїхала б на Україну і завтра. Але я приїду туди і що там робитиму?»

В Італії, для таких, як Марія, праці не бракує. За умов світової економічної скрути українці не поспішають покидати Апенніни.

Місцеві організації, які займаються питаннями імміграції, ще вивчають, наскільки серйозно позначилася криза на становищі іноземців. Тим часом автор статистичного досьє «Карітас Міґрантес» Антоніо Річчі зауважив:

«Щодо українських працівниць в Італії, то фінансова криза найменше впливає на сектор їхньої зайнятості, а це передусім, персональний догляд за хворими чи літніми людьми. По-перше, кількість робочих місць у цій галузі збільшуватиметься. По-друге, роботодавцями виступають самі пенсіонери, а вони регулярно отримують пенсії, тобто платоспроможні перед найманими працівниками, а це важливий фактор гарантії і стабільності».

Із середини 90-х років чисельні громади українців сформувалися практично у всіх великих містах на Апеннінах, а саме в Римі, Неаполі, Мілані, Болоньї і Венеції. За даними Міністерства внутрішніх справ Італії, на початок року законно в країні перебувають близько 130 тисяч громадян України. Водночас, згідно з інформацією Посольства України в Римі, нелегалів налічується понад 400 тисяч.

Місячний заробіток трудових мігрантів на півдні країни сягає 600 євро, а на півночі можна мати і до тисячі. Зі свого заробітку іммігрант, який працює законно, зобов’язаний сплачувати італійській державі соціальні відрахування і податок на дохід.

Яким чином люди шукають роботу? У регіонах великого скупчення українців, існують громадські асоціації або церковні осередки УГКЦ, де часом можна довідатися про вакансії. У місті Палермо на південному острові Сицилія немає ні того, ні іншого.

В неділю сонячного дня я навідалася до Англійського парку, що в центрі Палермо. У вихідний день мешканці міста разом з дітьми приходять сюди на відпочинок. В затінку збираються українки, але їхні настрої зовсім інші. «Це наше «місце зустрічі змінити не можна». Тут ми збираємося, шукаємо тут роботу, — говорить 52-літня вдова пані Анна. — Цей парк – наше бюро працевлаштування. Ось сьогодні у мене є два робочих місця, мені італійці подзвонили. Якщо хтось шукатиме роботу, я їм запропоную. Місцеві рідко сюди приходять, шукають робітниць в основному через когось. На відміну від румунських працівниць українок тут цінують, бо вони чесні, не крадуть, роботящі і терплячі. Часом наші жінки кажуть, що італійці такі-сякі, але забувають, адже ми самі прийшли сюди, нас ніхто не кликав».

Із півдня повертаємося до центральної Італії. Базар Ребібб’я - одне з найпопулярніших українських місць у Римі. Тут вам каси з продажу авіаквитків, магазин з українськими продуктами, окремо біля стіни, відгороджені мотузкою, збираються люди, які шукають роботу. Щонеділі звідси відправляються автобуси з передачами на Україну. Через водіїв передають на батьківщину і гроші, бо банківськими системами грошових переказів MoneyGram або Western Union через дорогі послуги користуються далеко не всі, особливо, коли йдеться про пересилку значної суми.

Мій співрозмовник Михайло Маслов, колишній військовий, продає на Ребібб’ї книжки. Каже, що це для нього просто хоббі, бо тепер чоловік має постійну роботу і про свої перші підробітки лише згадує. Після 10 років Михайло став приватним підприємцем меблевої фірми, живе у Римі разом з родиною.

«Мої діти вже дорослі, дочці 15 і сину 20 років. Менша ще вчиться у ліцеї, а старший навчання закінчив, подолавши багато перешкод, має стабільну роботу в столиці. Діти не хочуть повертатися в Україну, а ми, батьки, я сказав, що ми звідти і ми туди повернемось».

За спостереженнями активістів громади, нині українська спільнота поділена на людей, які прижилися в Італії, тобто формується стала діаспора, і ті, які роками живуть із мрією повернутися додому. Додатковий радник Римської мерії Тетяна Кузик регулярно надає консультації щодо правових імміграційних питань. За її спостереженнями, останнім часом більшість новоприбулих дістаються на Апенніни законним шляхом з робочими контрактами і за візами по об’єднанню сім’ї. Пані Кузик наголосила:

«4-5 років тому я вирішувала проблеми отримання першого дозволу на проживання. Сьогодні люди в основному запитують інформацію щодо поновлення дозволу на проживання, це позитивно. Потребують інформації про отримання довготермінового дозволу на проживання на 5 років і здобуття громадянства. Спостерігається нині справжній феномен для Східної Європи, зокрема України, стосовно великої кількості змішаних шлюбів з італійськими громадянами та громадянами інших країн (ред. в Італії дозволене подвійне громадянство). У нас фізично не вистачає тут чоловіків, 90% української імміграції в Італії становлять жінки, тому за десять років міграції ми маємо дуже великий відсоток змішаних шлюбів».

На півострові діють понад півсотні громадських організацій українських трудових мігрантів, 125 церковних осередків Української греко-католицької церкви, яка також надає велику підтримку заробітчанам. Виходить україномовна преса і працюють інтернет-видання. Іммігранти активно створюють осередки української культури, влаштовують спільні подорожі, концерти, різдвяні і великодні святкування.

Активною учасницею таких зібрань стала тернопільчанка Дарина Калиняк, котра випустила книжечку гумористичних оповідок про заробітчанське життя. Пані Дарина живе думкою на старості літ повернутися до рідної оселі, а поки що довгими римськими ночами жінка втілює свої мрії на папері. Вона вже й пісню написала про повернення в Україну:

«Прощай Італіє, прощай! Я повертаюсь в рідний край....»

Автор: Наталія Ґаттуччо, для Бі-Бі-Сі, Рим

Фото 1: Українці в Італії
Фото 2: Багато українок доглядають старших італійців
Фото 3: Тут шукають роботу?
Фото 4: Українські книжки читають і в Італії

Джерело: BBC Ukrainian, http://www.bbc.co.uk/ukrainian/entertainment/story/2009/06/090602_zarobitchany_italy_oh.shtml

Культура/Суспільство 1591 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Печемо в духовці

Поради в записничок молодій господині

Кулінарія

ТВЕРДИЙ МОВНИЙ ГОРІШОК*

  Святослав Караванський: ТВЕРДИЙ МОВНИЙ ГОРІШОК* Перша стаття Букет поглядів на український правопис такий різнобарвний,...

Лінгвістика

Козацька символіка- атрибут самовизначення держави

Автор: Тетяна Ясюк Українське козацтво як нова верства суспільства було своєрідним явищем пізнього середньовіччя і відіграло особливу роль в...

Історія

Щецінським друзям

        Друзям – студентам  факультету     ...

Література

Тритижневий курс здоров’я: оновіться до Нового року!

Автор: Оксана Скиталінська Новий Рік, як завжди, підкрадається непомітно і в останні дні ми різко "згадуємо", що непогано було б скинути...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.