Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Точка зору: Хабарі та податки

by Guest on Jul 5, 2009

Точка зору: Хабарі та податки

Колонка редактора  KyivPost

Суспільство у фінансовому плані поставлено з ніг на голову, хоча кількість мільйонерів зростає, тоді як рядові громадяни платять більше у вигляді хабарів, ніж у вигляді податків, пише у колонці, яку опубліковано у свіжому номері видання, англомовна газета Kyiv Post, що виходить у Києві.

Не треба бути генієм, щоб побачити, що з країною щось не так: більшість людей не платять прибутковий податок, зате регулярно змушені платити хабарі представникам влади, контрольованій представниками бізнесу і політичною елітою. Тим часом, офіційна кількість мільйонерів зростає, водночас, набагато більше мільйонерів залишаються незареєстрованими і не платять податки.

Згідно з інформацією високопоставленого податківця, 7 423 українці в 2008 році задекларували дохід у більш ніж мільйон гривень. Це на 400 українців більше, ніж у попередньому році. Однак податківці кажуть, що набагато більше число українців приховують мільярди гривень доходу.

Крім того, менш ніж 546 000 із 22 мільйонів українських заробітчан (з 46 млн. осіб населення), подали податкові декларації на доходи, зароблені в 2008-му. Вони задекларували 22 мільярди гривень, на відміну від 30 мільярдів гривень у 2007 році.

Отже, якщо більшість українців уникають сплати податків, чи стають вони багатшими? Не зовсім. Замість того, щоб платити податки, які прозоро витрачаються на суспільні потреби, громадяни змушені мати справу з процвітаючим чорним оподаткуванням. Центр антикорупційних досліджень та ініціатив в Україні недавно підрахував, що до десяти відсотків своїх доходів українці витрачають на хабарі. Податкові та урядові інспектори, професори, лікарі та вчителі - всі є частиною складної культури корупції.

Проблема в тому, що хабарі є регресивним податком. Платежі надходять від найбідніших і незахищених верств населення до найсильніших і найвпливовіших. З іншого боку, прибутковий податок прогресивний - його засновано на платоспроможності.

Куди йде більшість грошей? Після 18 років незалежності гроші все ще дозволяють зберігати систему, створену бізнес-магнатами, бюрократами і законодавцями. Разом, як клас, вони приймають складні закони та нормативні документи, водночас, змушуючи ключові державні інститути - такі як правоохоронні органи - служити приватним, а не суспільним інтересам.

Україна залишається сильно корумпованою і бюрократичною країною, де олігархи видобувають природні ресурси та збагачуються, тоді як більша частина населення перебуває за межею бідності. При цьому положенні справ субсидії та внутрішні операції, м'яко кажучи, є лише частиною загальної картини.

Рінат Ахметов, найбагатший мільярдер країни, і його благодійний фонд Ефективне Управління гідні того, щоб бути виділеними із загальної маси. Оскільки Ахметов перебуває на вершині піраміди, незалежно від того, хто перебуває при владі, він має більше впливу, ніж хто інший для того, щоб привести країну до відкритої та конкурентоспроможної економіки, прогресивної податкової системи та усунути тіньові махінації, які є характерними для українського бізнесу. Якби Ахметов дійсно хотів подібних змін, як стверджують в його фонді Ефективне Управління, то ці зміни на даний момент було б завершено. Зрештою, ми вважаємо, що він є господарем в уряді і в бізнесі більше, ніж будь-який інший українець.

Великі роботодавці, такі як Ахметов, також повинні почати виплачувати працівникам достойні заробітні плати. Чому українські працівники сталеливарних заводів або шахтарі заробляють у кілька разів менше, ніж представники аналогічних професій у Польщі? Замість цього Ахметов та інші мільярдери своїми діями демонструють незацікавленість у зміні економіки, заснованої на експлуатації дешевої робочої сили та природних ресурсів.

Суспільство в фінансовому плані перевернуто з ніг на голову і залишиться в такому положенні, поки регресивні податки (хабарі) не викорінять з економіки та замінять прибутковим податком, який будуть платити всі, особливо ті, які найбільше здатні на це.

Джерело:  Колонка редактора  KyivPost,   http://novynar.com.ua/opinions/74208

Культура/Суспільство 1045 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Заробітчанський капітал

Автори: Марічка Набока, Надія Шерстюк, Радіо Свобода Рекордну суму - близько трьох мільярдів доларів – відправили додому за минулий рік...

Культура/Суспільство

Ходить сон коло вікон

Автор: Лариса ПОПРОЦЬКА Про що говорять наші сновидіння Половину життя проводимо уві сні, й те, що бачить наш мозок уночі, має неабияке...

Цікаво знати

Прості речі для нової України

Автор: Остап Кривдик Кожен, хто подорожував чи хоча б трохи жив у країнах "золотого мільярду", знає це дивне відчуття затишку,...

Політичні оглядачі

КАМ’ЯНА МОГИЛА: УКРАЇНА НЕ ВМІЄ ЗАРОБЛЯТИ НА СВОЇЙ ІСТОРІЇ

КАМ’ЯНА МОГИЛА: УКРАЇНА НЕ ВМІЄ ЗАРОБЛЯТИ НА СВОЇЙ ІСТОРІЇ  Автор: Євген Солонина...

Туризм і дозвілля

Українські парашутисти встановили новий світовий рекорд

Вранці у суботу, 12 березня, українські парашутисти спільно з повітроплавцями встановили нове світове досягнення. П'ять спортсменів-парашутистів...

Розваги

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.