Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Україна серед лідерів з насильства серед молоді :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Україна серед лідерів з насильства серед молоді

by Guest on Oct 7, 2010

Всесвітня організація охорони здоров'я твердить, що Україна посідає 5 місце в Європі за рівнем насильства серед молоді.

На першому місці, за даними ВООЗ, Росія.

Найпоширеніші знаряддя

У звіті організації, оприлюдненому нещодавно, пояснюється, що дослідники аналізували кількість смертей молодих людей від насильства однолітків.

Росія, Албанія, Казахстан, Білорусь та Україна. Так виглядає, за даними Всесвітньої організації охорони здоров‘я, статистика рівня насильства. Лідерами є російська молодь. У тій країні вбивають підлітків і молодь найбільше.

ВООЗ за основу дослідження взяла кількість смертей молодих людей від ножових поранень та інших травм, завданих однолітками.

У звіті вказується, що загалом від насильства у Європі гине щодня 40 молодих людей у віці від 10 до 29 років, або 15 тисяч на рік. 4 із 10 смертей – це вбивства з допомогою ножа.

Кількість молодих людей, що зазнає травм і потрапляє до лікарні із пораненнями, у багато разів більша, кажуть у Всесвітній організації охорони здоров’я.

В організації переконані, що більшості цих смертей можна було б уникнути, якби у суспільстві активніше запобігали насильству серед молоді.

Що надихає на насильство

Одним із джерел поширення насильства фахівці називають необмежений доступ дітей та молоді до мережі Інтернет та телебачення. А дослідники ВООЗ кажуть, що алкоголь, наркотики і низький рівень життя у вказаних країнах стають основною причиною злочинів.

Згідно із даними ВООЗ, проведеного у 40 країнах світу, українські діти усіх вікових категорій вживають алкоголю більше, ніж у будь-якій іншій країні світу. Лише одна цифра досліджень: щотижня алкогольні напої вживає майже п‘ята частина 11-річних дітей.

В українському парламенті вже підготовлено законопроект, яким пропонується обмежити показ на телебаченні сцен жорстокості і насильства. Автори законопроекту звертають увагу на те, що значна частина насильницьких злочинів скоюється молоддю у стані наркотичного сп‘яніння або ж під дією алкоголю. Депутати пропонують заборонити теле- і радіокомпаніям транслювати із 6 ранку до 11 вечора передачі та анонси, а також друковану продукцію, що містять сцени насильства і жорстокості. Вони посилаються на психологів, які вважають, що близько 60% школярів копіюють негативну поведінку телегероїв.

Заступник декана психолого-педагогічного факультету Чернігівського університету ім. Т.Г. Шевченка Олександр Дроздов сказав в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі, що витоки насильства не можна зводити лише до алкоголю, наркотиків та телебачення.

Причин буває кілька

Олександр Дроздов: Агресія та насильство – це системні явища, які не мають однієї-єдиної причини. Так само як злочинність, наприклад, - вона не має єдиного кореня. Агресія людини має більше десяти чинників.

По-перше, це особистісні чинники: особливості характеру та світогляду людини, ціннісні орієнтації, стиль життя людини і стиль взаємовідносин з однолітками або дорослими. Також існує науково доведений факт, що є зв’язок між рівнем агресивності та рівнем тривожності .

По-друге, це фактори, які ми називаємо соціальними або соціально-психологічними. Це вплив сім’ї, вплив однолітків або інших близьких людей, безумовно, вплив ЗМІ та комп’ютерів. Зараз західні та вітчизняні науковці активно працюють над проблемою впливу комп’ютерних ігор.

Бі-Бі-Сі: Зараз дійсно про це багато говорять, що потрібно заборонити показ насильства у певні години на телебаченні, обмежити агресивні комп’ютерні ігри. Але чи можна одними іграми чи телевізором пояснити таку високу статистику насильства?

Олександр Дроздов: Насильство було завжди: у первісні часи, античні, середньовічні… Але я вже казав, що насильство пов’язане з різними факторами. І якщо ми будемо вважати, що насильство – це лише комп’ютерні ігри та телебачення або лише економічні негаразди, то це, звісно, буде помилкою. Тобто, вирішуємо одну проблему, але залишається багато інших факторів.

Бі-Бі-Сі: Якщо говорити про роль ЗМІ, наскільки люди зараз більше знають про випадки насильства, адже бульварна і серйозна преса описує, що відбувається, на відміну від ситуації 20-25 років тому? Якщо суспільство більше знає, чи відчуває воно симпатію до жертв насильства, чи, навпаки, оскільки воно скрізь, то суспільство стає більше толерантним до жорстокості?

Олександр Дроздов: Одні дослідники вважають, що дійсно існує прямий причинно-наслідковий зв’язок між переглядом сцен насильства на телебаченні та зростанням кількості агресивних проявів. Інші дослідники теж думають, що такий зв’язок є, але він дещо інший. Після перегляду сцен насильства, з одного боку, зменшується кількість агресивних проявів – відбувається свого роду катарсис. Але з іншого боку, багато людей стають толерантними, терпимими до проявів агресії, вони починають вважати, що агресія – це норма. Якщо з ранку до вечора телебачення показує ці сцени і жорстокість, то людина, зокрема підліток, починає вважати, що світ дійсно такий, і його треба таким приймати. Тобто, когось побити або вбити – це з одного боку, погано, але з іншого боку – ну що ж зробиш…

Слід розводити поняття агресія та агресивність. Агресія – це поведінка, яка спрямована на вчинення шкоди багатьом людям. Агресивність – це риса особистості. Агресивно себе поводити може і неагресивна за характером особистість. У той же час, в окремих випадках агресивна людина може себе стримувати і поводити себе миролюбно.

Зараз зростає кількість ситуативної агресії, агресії з боку неагресивних людей. І це дуже погано.

Джерело: Бі-Бі-Сі

Культура/Суспільство 1396 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Як вибрати екологічну побутову хімію

Як вибрати екологічну побутову хімію Побутова хімія - безперечне досягнення цивілізації. Без неї важко обійтися. Однак, підтримуючи чистоту, ми...

Корисні Поради/Повчальні

Масове переселення роcіян в Україну після голодомору.

Недавно в Україні була видана унікальна карта " Голодомор 1932 - 1933 років ”, на якій позначені не лише місця так званих "чорних дощок"...

Історія

Битва за Україну

Битва за Україну Автор: Олександр Оськін Україна знала багато битв та воєн. Протягом багатьох століть на наших землях билися ми і били нас. На...

Блоги

Хто йде у владу

Хто йде у владу Автор: Олег Романчук "Порядність і порядна людина – це той, хто задовольняється меншим від того, на що має законне...

Культура/Суспільство

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ

повідомлення управління статистики у Кіцманському районі СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Станом на 30 вересня п.р. зернові та зернобобові культури (без...

Прес-випуск

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.