Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Олег Скрипка: Добробут в країні починається з культури

by Guest on Sep 10, 2010

Автор: Бісмак Росана

Народний Президент – саме так називають Олега Скрипку його прихильники. Й на правду, Олег випромінює мужність, відповідальність і шалену позитивну енергетику. А всидіти на його концерті просто неможливо.

Його пісні вводять у неймовірні відривні стани, а творчість нещодавно створеного джазового кабаре-колективу «Забава» повертає у 30-40-ві роки українського джазу. Саме такій музиці співак надає перевагу останнім часом – його вабить все непідробне та достеменно українське.

Про роботу, гастролі та розвиток джазу в Україні і світі, читайте в ексклюзивному інтерв'ю фронтмена гурту «Воплі Відоплясова» Олега Скрипки порталу «Мукачево.нет».

– Як закінчується Ваша літня відпустка?

– Нещодавно я прилетів з Америки. У місті Вінніпег був концерт, присвячений Дню Незалежності України. Я співав там сольну програму. До речі, це місто було засноване українцями чотири покоління тому. І більшість людей, які там мешкають – українці. Ми там співали й український гімн.

– Ви багато концертуєте за кордоном. Яка публіка Вас краще приймає? Яка більше до вподоби?

– Якщо б американці, до прикладу, почули наше радіо, то вони дуже здивувалися б. От я почуваю себе, скажімо, в Америці і Канаді, як кіт у сметані: яке радіо не включу, там усюди звучить рок-музика. До того ж, ще й така важка, що я навіть ніколи б не подумав, що така музика може звучати на радіо. Там немає таких незрозумілих понять як у нас – «формат», «не формат». Діджей ставить музику, яку йому заманеться – люди довіряють його смаку.

Кожна людина різноманітна, і вона сприймає світ набагато ширше, ніж це намагаються представити у нас. Тому нам треба піднімати наш музичний рівень і тоді у нас буде все гаразд. 

– За кордоном квитки на Ваші концерти розмітають в мить. Чи збираєте Ви такі самі аншлаги й в Україні?

– Все залежить від рекламної компанії, від професійності організаторів. Відома людина вона апріорі збере залу, але для цього необхідно правильно зробити рекламну кампанію. Ми працюємо з різними організаторами, але у той самий час, ми створили свою власну агенцію, яка контролює грамотність всієї реклами.

Безумовно, що в Україні і Росії на нас приходить більше людей – тут більше слухачів, які нас знають.

– Чи не здає своїх позицій Ваш фестиваль «Країна мрій», зважаючи на те, що проходить вже не перший рік?

– Ми проводили сьомий фестиваль у цьому році. Сім років – це зрілість. І не маючи вже такої підтримки від спонсорів, ми комерціалізували його – вхід був по квитках. Прийшло багато людей. Незважаючи на той шквал, який там пройшов, люди не розійшлися – вони слухали музику.

Як організатор можу сказати, що фестиваль був успішним, як у творчому, так і в комерційному плані. Щодо самих українців, то вони мусять зрозуміти, що для того, щоб підтримати свою культуру вони мають ходити на концерти свої українських артистів.

– Розкажіть про свій джазовий проект «Забава».

– Я почав спочатку грати маленькі сольні концерти в Парижі. Це було дуже давно – на початку 90-их. Робив українське кабаре: співав і запрошував інших артистів. Навіть була у нас там кулінарія й наливочки. Потім мене запросили у французьке кабаре «Соваж». В перекладі на українську – «дике кабаре». Це альтернативний заклад, у якому молоді артисти, навіть рок-музиканти створюють кабаре і воно переїжджає з міста у місто.

І от, будучи у Парижі, я з ними працював декілька разів. А коли я повернувся до Києва, то виникла ідея створити і тут кабаре, тому що ця культура невідома ні киянам, ні українцям. А потім мені випадково до рук потрапив диск з музикою 30-40-их років і ми з хлопцями вирішили записати аранжування, яке було б близьким до тих років. Виявляється, що в Україні у ті роки був розкішний джаз. Я думаю, що це варто продовжувати, тому що українці хочуть слухати джаз, і культурна публіка існує, вона його слухає.

– Що Ви можете сказати про стан джазу в Україні загалом?

– В Україні є гурти гарні, цікаві. Вони співають українською мовою. І у мене, звісно, таке бажання, аби джаз розвивався, тому що мало хто озвучує таку очевидну річ, що добробут в країні починається з культури. Не можна побудувати гарні дороги чи міцну економіку не спираючись на гарну культуру. Тому всі цивілізовані країни розвивають і підтримують власну культуру. У нас таке відродження тільки починається. І саме ми, артисти чи люди, які мають дотик до музичного мистецтва, будуємо наш майбутній український добробут.

А яку музику слухаєте особисто Ви? Яка мелодія крутиться в голові?

– У мене в голові постійно крутиться те, що стосується моєї роботи: чи я складаю нові пісні, чи аранжування, чи прослуховую колективи для власних фестивалів. Тобто, дуже багато різної музики я прослуховую по роботі. А іноді, коли їду за кордон, то вмикаю радіо, аби почути, що слухають за кордоном.

Автор: Бісмак Росана
Джерело:
  www.mukachevo.net

Культура/Суспільство 857 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Обійми скажуть більше, ніж слова...

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК А ще – дадуть змогу запобігти серцево-судинним захворюванням і... спробам суїциду Літо. Парк. Дитячий майданчик....

Сім’я і виховання

Отримав благодійну допомогу – сплати податок

Автор: Наталка Коваленко, Олександр Лащенко Звільнити від податкового тиску одержувачів благодійної допомоги пропонує законопроект, який...

Добродійні організації

Заглядайте дітям у голови!

Заглядайте дітям у голови! Автор: Ірина КУШИНСЬКА --------------------------------------------------------------------------------...

Здоров'я

НЕВТОМНА БДЖОЛА НА НИВІ УКРАЇНСьКОЇ ПОЕЗІЇ

Відома українська поетеса, лауреат кількох поважних літературних премій Наталка Поклад презентувала свою книжку вибраних поезій «Голос криці».

Література

Археологічні відкриття на Хмельниччині

Археологічні відкриття на Хмельниччині    Автор: Валентина Моїсеєнко, Хмельницький ___________________________________  ...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.