Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Українці повертаються

by Guest on Jul 13, 2010

Автор: Юрій Сидоренко

Народ мій є, народ мій завжди буде,
Ніхто не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди,
і орди завойовників-заброд!
Василь Симоненко

Попри всі негаразди, з 22 по 25 червня 2010 року у Львові таки відбувся III Міжнародний конгрес "Діаспора як чинник утвердження держави Україна в міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція в майбутнє". Конгрес був організований Міжнародним інститутом освіти, культури та зв'язків із діаспорою Національного університету "Львівська політехніка".

Однак дана стаття - не прес-реліз. Тому, опустивши багато значущих подій під час конгресу, хочу зосередитись лише на деяких принципових моментах та рішеннях.

Серед привітань конгресу від представників різних громадських організацій, як українських так і закордонних, політичних і громадських діячів, окремо виділилась вітальна телеграма від Віктора Януковича.

Зокрема, там відмічалось, що в Україні буде тільки одна державна мова - українська. Це викликало в учасників Конгресу жваву реакцію.

Одна з найбільш помітних подій на конгресі була доповідь президента Світового конгресу українців Євгена Чолія. У ній ішлося про те, що, попри територіальну віддаленість від рідного краю та сильні асиміляційні процеси, українська діаспора зберігає свою національну ідентичність, та радіє успіхам і вболіває кривдами й невдачами українського народу в Україні.

До 1991 року українська діаспора робила все, щоб Україна знову стала вільною й незалежною. А опісля - активно долучалася до утвердження української державності.

Завдяки діяльності й широкій мережі СКУ, найбільшої у світі української організації яка представляє діаспору, на сьогодні Голодомор 1932-33 років визнали геноцидом української нації чотирнадцять держав світу.

А саме: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Сполучені Штати Америки та Угорщина.

Минулого року СКУ виокремив п'ять найважливіших для української діаспори та України питань. Після обговорення з попереднім президентом, прем'єром та МЗС України, ці питання перетворились в Меморандум про співпрацю в п'яти напрямках, що передбачають:

- моніторинг та забезпечення захисту інтересів закордонних українців згідно з міжнародними конвенціями та національним законодавством країн їхнього проживання;

- підвищення позитивного міжнародного іміджу України різними шляхами, включно із пропагуванням культурно-історичної спадщини України;

- збереження та популяризація української мови в Україні та в діаспорі;

- продовження просвітницької роботи серед світової громадськості щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу;

- проведення спільних акцій, спрямованих на підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції.

СКУ акцентував на тому, що нова влада в Україні з перших днів розпочала цілеспрямоване переписування історії України у світлі московської інтерпретації. Зокрема, заперечуючи Голодомор як геноцид українського народу.

У зв'язку із цим конгрес заявив:

- з огляду на свою недавню заяву на засіданні ПАРЄ, президент Віктор Янукович тепер повинен публічно заявити, що Голодомор є геноцидом українського народу;

- Верховна Рада України повинна відкинути всі спроби заперечити Голодомор як геноцид українського народу;

- слід повернути на офіційний сайт президента розділ про Голодомор, і цим самим сприяти поширенню інформації про нього серед громадян України та світової громадськості;

- уряд України повинен ще в цьому році виділити відповідні кошти для встановлення пам'ятника жертвам Голодомору на виділеній американським урядом землі у Вашингтоні.

Ми віримо, що Україна, яка за наших часів уже перейшла два важливих історичних етапи - відновлення своєї незалежності в 1991 році та Помаранчеву революцію, - яка дала впевненість і віру народу у власні сили, ще перейде й третій етап: синьо-жовте відродження, що зукраїнізує Україну.

І сьогоднішні події прискорять цей третій етап.

З вуст представників української діаспори звучало здивування, що в Україні міністром освіти призначено україножера. Навіть не можна собі уявити, у якій країні світу є міністр, що ставиться із презирством до того народу, який саме й доручив йому міністерське крісло.

Такий міністр у європейській країні, за словами президента Європейського Конгресу Українців Ярослави Хортяні, був би на посаді мінімум і максимум одну добу.

І головне.

Пані Хортяні сказала ще й те, що сімдесят - вісімдесят відсотків українців мають бажання повернутися в Україну.

За статистикою, поза меж України проживає двадцять мільйонів українців. Якщо це врахувати, то теоретично, повернутися протягом кількох років можуть приблизно від десяти до п'ятнадцяти мільйонів наших співвітчизників.

Світова криза довела, як промовляє наше українське прислів'я, - усюди добре, а вдома найліпше.

Тому українська діаспора міняє тактику й стратегію. Якщо раніше діаспора допомагала українцям і Україні із зовні, то тепер, коли вона стає суб'єктом державотворення, розроблятиме програми з повернення українців на батьківщину.

В Україні ті, хто повернеться, в основному візьмуться за розвиток малого й середнього бізнесу, стануть фермерами тощо.

Українці діаспори розуміють, що теперішня олігархічна космополітична державна влада в Україні не сприятиме поверненню.

Але вони все одне повертатимуться. Бо знають, де знаходиться земля предків, і використовуватимуть для цього міжнародне й українське законодавство.

А влада вічною не буває, особливо космополітична.

Автор: Юрій Сидоренко, менеджер по роботі з діаспорою УВКР, для УП
Джерело: Українська правда
www.pravda.com.ua

Культура/Суспільство 799 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Українські інвестиції: собі на шкоду

Автор: Володимир Лановий, для ЕП Автори щойно прийнятого Податкового кодексу помилково пишаються звільненням від оподаткування прибутку...

Бізнес/Економіка

Коли народжуєшся щодня

Автор: Тетяна Рубінська Народжуватися наново щодня Романчук Олег. Жити серцем. – Львів: «Свічадо», 2004. – 176 с....

Література

Вчені: Шимпанзе, як і люди, більше довіряють авторитетам

Учені довели, що шимпанзе, стикаючись з новими завданнями, вважають за краще наслідувати приклад родича більш високого рангу, який має репутацію...

Тварини

Як єврей Курт Левін став українцем Романом-Павлом Миткою

Як єврей Курт Левін став українцем Романом-Павлом Миткою  Автор: Олеся ПАСТЕРНАК Андрей і Климентій Шептицькі, монахи-студити, врятували...

Література

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.