Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

"Заробітчани" забезпечують до 25% українського ВВП

by Guest on May 4, 2010

Доповідь Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (МФСР) - фінансової установи при ООН свідчить, що українські трудові мігранти в 2006 році надіслали на батьківщину 8,4 млрд доларів, що складає 8,4% ВВП. Експерти Нацбанку вважають дані МФСР заниженими, називаючи втричі більшу суму. Для порівняння, прямі інвестиції в українську економіку з-за кордону в 2006 році склали 4,8 млрд доларів.

За сумою грошових переказів українські мігранти на просторі СНД поступаються лише колегам з Росії. Ті перевели на батьківщину рекордні 13,8 млрд доларів. Примітно, що українські "заробітчани" обігнали турків, які зайняті по всьому світу в будівельних проектах. Вони перевели на батьківщину менше 7,4 млрд доларів, повідомляє газета "Дело".

При цьому варто відзначити, що МФСР брав до уваги лише офіційні дані - банківські перекази і перекази за допомогою спеціальних програм, таких як "Western Union", "Contact".

Тому реальні обсяги грошових коштів, які українські мігранти переводять на батьківщину, набагато більші. За деякими оцінками, вони перевищують 21 млрд доларів.

За даними Національного банку України, обсяги міграційного капіталу, котрий надійшов до України через банківську систему, склали в 2006 році близько 3 млрд доларів. Ще приблизно 4 млрд доларів надійшли через спеціалізовані системи грошових переказів.

При цьому чиновники не заперечують, що реальні обсяги перерахованих українськими гастарбайтерами коштів значно більші - близько 21 млрд доларів. "Це четверта частина ВВП України, і значно перевищує сукупні обсяги іноземного капіталу в країну", - зазначає помічник заступника голови Національного банку України Андрій Гайдуцький.

Таким чином, абсолютна більшість коштів (за деякими оцінками - 54%) надсилаються трудовими мігрантами через неофіційні джерела. "Це кошти, які люди передають через кур'єрів, тобто знайомих і близьких", - розповідає Олексій Позняк, завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України.

Значні відмінності в оцінках обсягів надходження міграційного капіталу обумовлені відсутністю державної політики в цій сфері, непрозорістю схем переказу коштів, а також обмеженнями валютного законодавства України, яке забороняє громадянам відкривати рахунки за кордоном.

ЄС і Росія - два вектори трудової міграції українців


В середньому заробіток українського трудового мігранта складає 800 доларів на місяць (від 500 доларів на місяць на сельхозроботах у Польщі до 1,5 тис доларів на будівельних роботах у Португалії).

Армія трудових мігрантів з України на сьогодні складає близько 7 млн людей. При цьому офіційний дозвіл на роботу має не більше 500 тис людей. Близько 2 млн українських мігрантів постійно проживають за кордоном, відвідуючи Україну не більше 1 разу на 3-5 років, тоді як основна маса гастарбайтерів зайнята в сезонних роботах на термін від 4 до 10 місяців.

Трудова міграція з України має два виражені вектори напряму, орієнтовані на Росію і країни Євросоюзу. Серед країн ЄС найбільша кількість нелегальних мігрантів проживає в Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Ірландії, Німеччині і низці інших країн. Основна маса трудових мігрантів у Росії зосереджена в Москві, Підмосков'ї, Санкт-Петербурзі і нафтогазовидобувних районах Тюмені.

За надходженнями від "заробітчан", Україна - на шостому місці в світі


Всього за даними Міжнародного Фонду сільськогосподарського розвитку, в 2006 році приблизно 150 млн мігрантів, які працюють в індустріально розвинених країнах, перевели на батьківщину більше 300 млрд доларів. Для порівняння - обсяг прямих іноземних інвестицій в ці держави склав 167 млрд доларів.

Найбільше коштів отримали держави Азії (більше 114 млрд доларів). До Латинської Америки емігранти і трудові мігранти перевели 68 млрд, до Східної Європи - 51 млрд доларів, до Африки - 39 млрд, на Близький Схід - 29 млрд доларів.

Найбільше грошових переказів від мігрантів надійшло до Індії. Громадяни цієї країни, які виїхали працювати за кордон, перевели на батьківщину своїм родинам і родичам 24,5 млрд доларів.

До списку країн, в які надходять найбільші грошові перекази такого роду, також входять Мексика (24,2 млрд доларів), Китай (21 млрд доларів) і Філіппіни (14,6 млрд). Росія в цьому списку посіла п'яте місце. Вона отримала від екс-росіян 13,7 млрд доларів, що склало 1,4% валового внутрішнього продукту (ВВП) країни. Україна з 8,4 млрд доларів розташувалася на шостій позиції. При цьому в тій же Молдові перекази від гастарбайтеров складають 31,4% національної економіки, хоча сама по собі їх загальна сума і не дуже вражає - трохи більше 1 млрд доларів.

Середньостатистичний мігрант з європейських держав переслав на батьківщину 1,8 тис доларів.

 
Джерело:
http://www.newsru.ua/finance/23oct2007/zarobitchane.html

Культура/Суспільство 1095 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Читати та не забувати прочитаного: корисні поради

Як саме наш мозок зберігає інформацію, які є рівні читання, та як досягти того, щоби прочитана книжк

Корисні Поради/Повчальні

Виявлено вид динозаврів, що мав 15 рогів

На півдні американського штату Юта вчені відкопали рештки двох нових видів велетенських травоїдних рогатих динозаврів. Ці істоти жили на...

Наука/Технології

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-КВІТЕНЬ 2

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-КВІТЕНЬ 2011 РОКУ повідомлення управління статистики у Кіцманському районі...

Цікаво знати

СПЕЦИФІКА ЕКСПРЕСИВНИХ ЗАСОБІВ МОВИ (ФРАЗЕОЛОГІЧНИХ ОДИНИЦЬ) У ГАЗЕТНО

Педа О.С., 55 група, Інститут філології, науковий керівник – к. пед. н., доц. Халабузар О.А.      Метою нашої роботи...

Лінгвістика

Гірлянди варто обирати з не дуже тонким проводом - фахівці

З 11 гірлянд, перевірених фахівцями ДП "Укрметртестстандарт", жодна не відповідає вимогам нормативних документів. Такими є результати...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.