Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Російсько-українська Інтернет-війна за мир :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Російсько-українська Інтернет-війна за мир

by Guest on Mar 10, 2010

Автор: Альбій Шудря

В Інтернеті по 24 години на добу тривають дискусії на теми російсько-українських стосунків між невидимими віртуальними спільнотами.

Образливий тон і агресивність такого спілкування дають привід деяким дослідникам порівнювати це протистояння з війною, а також будувати версії щодо участі спецслужб. У цій війні не бачать противника, але хочуть його моральної поразки.

Їх ділять на два віртуальні табори – проукраїнський і проросійський. Вони часто називають себе бійцями віртуального простору.

Слово – не єдина їхня зброя. Мультимедійні можливості дають змогу підбадьорювати один одного і намагатись деморалізувати протилежну сторону фотографіями та відеокліпами.

Десь у мережі один з опонентів через музичний кліп у "Живому журналі" закликає однодумців приєднуватись до Українського віртуального опору. Теги, тобто такі собі ключові слова, які торують в нетрях інтернету доріжку до публікації, – відео, війна, ворог, духовність.

Ідеологічне протистояння між відвідувачами форумів, блогерами та просто любителями коментарів ставало особливо помітне, коли стосунки між країнами загострювались. Історія, політика, культура, мова – це те, що викликає найбільші суперечки.

Олександр Харченко, головний редактор української інформагенції УНІАН, розповідає про реакцію інтернет відвідувачів на опитування щодо різкої заяви російського президента Дмітрія Мєвдвєдєва про Україну у вересні минулого року.

"Ми з’ясували для себе, що ця підтримка йде з казахської IP-адреси, шаленими темпами накручувалася. Знайшли по цій адресі телефон, зателефонували, казахи заявили, що вони жодного відношення до цього не мають, а потім пригадалися усі інші наші матеріали, де дуже часто під різними ніками виступають люди, що явно не є любителями в цій справі", - каже він.

Директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов, проте, не бачить тут нічого дивного і вважає, що дискусії та навіть сварки в Інтернет-мережі викликані ситуацією в самій Україні.

"Що стосується інтернет-війн якихось угруповань і т.д., подивіться на сварки певних груп тут в Україні. Було б дивно, якби ми тут між собою воювали, а росіяни сиділи збоку і спокійно спостерігали. Є фанати загальноукраїнської тематики в Росії, є фанати російської тематики в Україні, і якщо ви зайдете на ті чи інші чати, форуми, російські чи українські, ви багато там знайдете відвідувачів з України і Росії. Це нормальна справа. Поки ми єдиний мовний простір, розуміємо один одного, було б дивно, якби було по-іншому".

Журналіст Сергій Руденко каже, що кількість активних інтернет-користувачів в Україні вже більше восьми мільйонів, з них мільйон тих, які шукають собі майданчики для спілкування.

Сергій Руденко: "І в Україні, і в Росії є дуже багато Інтернет-залежних людей, тобто так чи інакше вони вихлюпують свою енергію. Хтось це робить у секс-чатах, хтось – на форумі знайомств, а хтось – обговорюючи якісь двосторонні відносини або події в сусідній державі. Україна ще не пройшла етап становлення як держава. Тобто росіяни все одно нас вважають частиною російського суспільства. Саме через це виникають якісь політичні непорозуміння".

Політичний експерт Дмитро Джангіров стверджує, що політичний інтернет із засобу комунікації перетворюється на те місце, де в умовах анонімності відкриваються темні сторони особистості. "Як засіб комунікації політичної, він помер вже давно. Це не річка, це – болото, і там заправляють люди з певними збоченнями. Може, це і нормальні люди у житті, а от в інтернеті живе темне, негативне кожного з нас. Анонімність і безкарність вислову в Інтернеті будь-яку, навіть нормальну у житті людину, розбещує".

Особливо агресивні сутички спільнот стосуються Криму. Заяви мера Москви щодо статусу Севастополя дали привід проросійським користувачам спродукувати серію брутальних публікацій про те, що Крим, мовляв, перейде до складу Росії.

Реакція проукраїнских опонентів креативна і теж брутальна. Відео те ж саме, звукова доріжка – інша.

Активність певних відвідувачів та їхня миттєва реакція на політичні події в Україні давали привід для версій щодо координації дій спецслужбами. На це наштовхували злагоджені дії угруповань, для яких навіть придумали назву "інтернет-бригади під кервіництвом ФСБ".

Є дослідження навіть типових прийомів таких користувачів. Того, хто сподівається на інтелектуальну дискусію, або злагоджено починають ображати, або провокують довго шукати посилання першоджерела, або просто блокують реєстрацію на сайті.

Про них згадували в контексті так званої інформаційної війни проти України.

З такими поясненнями не погоджується директор інституту країн СНД Володимир Корнілов: "У тому розумінні, в якому його використовують в Україні, в усьому світі його називають одним єдиним словом – пропаганда. І в жодному випадку не „інформаційні війни”. Я можу вас запевнити, ні в ФСБ, ні в СБУ руки не доходять ніяким чином диригувати, корегувати форуми, чати. Для цього є, звичайно, низки технічних служб, які відстежують, я впевнений, і в СБУ, і в ФСБ, і в кожній службі це спілкування".

Проте головний редактор інформаційної агенції УНІАН Олександр Харченко бачить в особливостях ведення віртуальних війн чітку організацію. "Я думаю, що наші сусіди, ті, хто працює від влади з цією категорією людей, хто організовує їхню роботу, вони б не витрачали коштів, якби це був несуттєвий вплив. Тому, я думаю, ця робота ведеться досить серйозно і вкладаються досить серйозні кошти. Я розмовляв з людьми, які або працюють в Росії, або повернулися недавно, вони підтверджують, що по-різному організовано усе це, але те, що такі групи є, це поза сумнівом".

А тим часом в Інтернеті тривають дискусії навколо тем Голодомору, Сталіна, НАТО, свободи слова в Росії, Грузії, Бандери. Деякі дуже активні анонімні інтернет-користувачі відмовилися від пропозиції дати інтерв'ю.


Автор: Альбій Шудря Бі-Бі-Сі, Київ
Джерело:
BBC Ukrainian

Культура/Суспільство 1135 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Прикарпатці на Свят-вечір ставлять дідухи

Прикарпатці на Свят-вечір ставлять дідухи Автор: Галина Добош, Івано-Франківськ  Традиційна обласна виставка-конкурс різдвяної...

Мистецтво/Рукоділля

Піцу з Неаполя захищають від українського борошна

Піцу з Неаполя захищають від українського борошна Неаполь святкує офіційне визнання свого найвідомішого кулінарного витвору: піци. Як...

Кулінарія

Запозичена історія

Українці ніколи не визнавали позбавлення їхньої країни імені "Русь". З часів Романа Великого всі галицько-волинські князі називалися "князями й...

Історія

Прес-випуск: Ситуація на ринку праці у Глибоцькому районі

За допомогою у пошуку роботи до Глибоцького районного центру зайнятості впродовж вересня п.р. звернулося 104 не зайнятих трудовою діяльністю...

Бізнес/Економіка

Вплив української музики, театру, живопису на розвиток мистецтва у Росії

Українська і російська культури завжди розвивалися паралельно,впливали одна на одну. На мою думку, твердження про те, що російська культура...

Історія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.