Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Услід за Че Геварою львівська молодь зацікавилася тактикою партизанськ :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Услід за Че Геварою львівська молодь зацікавилася тактикою партизанськ

by Guest on Mar 8, 2010

Історично-документальний фільм «УПА. Тактика боротьби», яким учора започатковано у Львові діяльність недільного кінолекторію у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» зібрав чисельну аудиторію, більшість якої становили молоді хлопці, – про це сьогодні, 1 березня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Відкриваючи перший сеанс у новоствореному кінолекторії, директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, розповів про те, як створювався фільм «УПА. Тактика боротьби».

«Коли до Львова три роки тому приїхали хлопці із Донецька з бажанням зняти фільм про УПА, ми були заскочені, бо, по-перше, мали негативний досвід співпраці із російськими телеканалами, а, по-друге, думали, що можуть знати про УПА кінематографісти зі сходу України? Однак усе склалося якнайщасливіше: українські режисери Сергій Братішко та Віталій Загоруйко зважено підійшли до фільму, використавши як коментарі істориків, розповіді свідків, історичну кінохроніку, так і постановочні сцени. Цю відеореконструкцію із залученням товариства «Пам’ять» фільмували у Музеї народної архітектури та побуту у Львові та у Карпатах. Зйомки у Карпатах відбувалися взимку у засніженому лісі. Допомагали їм усі щиро й по-дружньому. І навіть коли у знімальної груми зламалася камера, місцеві колеги виручили донецьких хлопців. Оскільки ця робота відбувалася на замовлення Першого національного каналу, то перша частина фільму свого часу вийшла на екрани, але до продовження теми канал інтерес втратив. Загалом таких фільмів бракує у нашому ефірі, тому наш кінолекторій у формі клубного перегляду намагатиметься всіляко задовольняти попит глядачів на кінодокументалістику різноманітної тематики», – сказав Руслан Забілий.

Пластунам і студентам (зокрема, курсантам Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС, які після колективної екскурсії до музею залишилися на перегляд фільму), було цікаво довідатися про те, як вдалося на добровільній основі із цивільного населення запаленого ідеєю ствердити власну державу створити боєздатну армію, що боролася на два фронти, озброїти її, вишколити, обмундирувати, нагодувати й поставити в авангарді національно-визвольних змагань. Повстанський побут, освоєння зброї, тактика ведення бою, засоби конспірації – усе це висвітлює фільм, що складається з двох частин: «Початок. Ворог перший» і «Ворог другий. Велика блокада». Потужним акордом на завершення фільму став кліп до пісні «Не кажучи нікому» у виконанні гурту «Тартак», Сашка Положинського та музичної формації «Нічлава Блюз» (робота режисера Тараса Химича).

Теза про те, що важливо не тільки знати, зберігати, а й пропагувати героїчне минуле, дала поштовх публічній дискусії після фільму, коли глядачі отримали можливість вільного спілкування. Багато хто із старшого покоління не міг стримати сліз, проектуючи побачене з екрану на власні спогади юності й дитинства. Відтак молодь із перших вуст очевидців змогла довідатися про події, що відбувалися понад півстоліття тому у селі Йосипівці поблизу Олеська, у при львівському селі Рокитному та селах Тернопільщини. Цікавою була й розповідь про те, як народ боровся із окупаційним режимом і зброєю, і словом, і гумором! Бентежила людей і сучасна внутрішня та зовнішня політика України, у якій так чи інакше минуле (насамперед, національно-визвольна боротьба) залишається неспростовним чинником.

Довідка ЗІКу.

Кінолекторій Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» діє щонеділі о 13.00 на II поверсі музею на вул. С.Бандери, 1 (вхід з вул. К.Брюллова). Після сеансу всі глядачі мають змогу висловитися про побачене під час публічного обговорення. Вхід на перегляд програм документальних та публіцистичних фільмів – вільний.

Джерело: Західна інформаційна корпорація  www.zik.com.ua

Культура/Суспільство 973 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

В інтернеті з'явився сайт, на якому можна розрахувати наслідки від пад

16 грудня 2010 Астрономи створили інтернет-сайт Impact: Earth!, на якому можна розрахувати наслідки від падіння на Землю метеоритів. Як повідомляє...

Наука/Технології

Чому Київ – найбрудніше місто Європи?

Автор: Наталка Коваленко, Надія Шерстюк Серед 30 європейських міст Київ опинився на останній позиції за екологічними показниками, констатували...

Довкілля/Екологія

Розвінчання торжества Кирила

Візит Російського Патріарха Кирила до України став останньою краплею, яка розвіяла всі сподівання на єдність українського православ’я....

Релігія/Духовність

Ходьба на лижах

Ходьба на лижах доступна вже дітям середньої групи. Вона зміцнює здоров'я, сприяє всебічному фізичному розвитку та загартуванню організму....

Спорт

ЧОМУ ДИТИНУ ТРЕБА ВІДДАТИ ДО СУБОТНЬОЇ ШКОЛИ?

ЧОМУ  ДИТИНУ ТРЕБА ВІДДАТИ ДО СУБОТНЬОЇ ШКОЛИ? Автор: Оксана Соколик-Сидорчук  ...

Освіта/Тренінг

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.