Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

ІКОНИ В КРОВІ

by Preterian on Jan 23, 2010

ІКОНИ В КРОВІ

Автор: Тарас Миколайович Качала

Світлій пам’яті про
мого тата присвячую.

Не шукай чужих героїв.
   Ап. Павло

      То був похмурий листопадовий день, пора непрохідних калабань та перших приморозків. Звично вдягнувши потертого до дірок вонкового бушлата, Микола Ілліч поспішав до худоби. «Роки вже не ті, – не раз бідкався самому собі тато. – Лише половиною ока бачу, ото й не можу ще затемна пораятись біля худібки. Та й чую лише коли крикнуть ближче до лівого вуха. Е-хе-хе… Сімдесят шість у жовтні справляв, сила в руках ще є, але очі… мої очі…»
       Батько справді не виглядав старим. Міцною статурою, свіжими думками, невичерпною енергією він неабияк вирізнявся з-поміж мешканців затишного Виноградова. Його любили, шанували, цінували. Понад сорок років лікував тут усіх. Ніколи не корився брехні, не терпів фальші.  Коли ж настала пора вільної України, тато був у перших рядах патріотів: пліч-о-пліч із Вячеславом Чорноволом, єпископом Маргітичем, академіком Пирогом, незрадливим побратимом Майданієм.
       Меморіал «Красне поле» – лебединій пісні Карпатської України, пам’ятні знаки закатованим угорськими фашистами січовим стрільцям, вознесіння над міською радою синьо-жовтого знамена, відстоювання рідної Церкви, очищення міста від компартійної символіки, збереження погруддя Тараса Шевченка – на той час єдиного пам’ятника Пророкові на Закарпатті, нарешті – Помаранчевий Майдан…  Далеко неповний перелік батькових перемог. Ми всі дослухáлись до його мудрого слова, слідували його виваженим порадам, тому й долали ті смертельні небезпеки, що чатували на молоду українську Державу та заново відроджену Церкву.
       Батько ніколи не зважав, що йому кидали услід: «Дурний Микола!», коли ризикував собою у скрутні для Держави часи, бо мав надійну підпору: кохану дружину Анну. Серця їх стулились далекого 59-го року, по закінченню медичного факультету новоствореного Ужгородського державного університету. Перші «свої» лікарі у Виноградові. Молоді. Енергійні. Вони внесли у повоєнне життя міста Дух людяності, сонцелюбства, надії на краще прийдешнє. Не злічити скільки невиліковних хворих тато підняв на ноги. Чимало молодих медиків різних країн (Ізраїлю, Америки, Угорщини, Росії, України) завдячують Іллічу за науку лікувати. Тато був відкритий для всіх. Знав: здоров’я – дар Божий, який треба допомагати берегти всім, часто навіть нелюдам.
       Та судилось таткові пройти ще одне жахливе випробування: зустріч із садистами-душогубами, яким закортіло поглумитись над нашою хатою, над нашими державними святинями, над Божими іконами. 
      Глибока осінь… Тато самий вдома… Поспішає поїти худобу… Негідники довго виглядають зі схованки, вичікують зручної хвилини для нападу… Що було далі – один Бог відає, бо міліція вже 5-й рік лише розводить руками: злочин досі не розстежено, злочинці досі на волі, вони досі, безкарні, скоюють нові лиходійства: крадуть антикваріат, ікони, картини, глумляться над пристарілими господарями, навіть піднімають руку на інвалідів. 
      Зате слідчі достеменно встановили: тато мертвим не прикидався, і не дав зґвалтувати наше обійстя, не допустив наруги над рідним прапором, який реліквією беріг ще з пам’ятного 91-го; до останнього свідомого подиху боровся за святі ікони – дарунок архімандрита Віссаріона, настоятеля Єлєцького собору, вдячного батькового пацієнта далеких 70-х років…
       Більше немає з нами татка. У такий непростий час, коли Україні вкотре вибирати, яким шляхом піти, нам знову бракує татової доброзичливої підказки, як вдіяти правильно, по-Божому… «Як Микола б робив, коби жив, так і чиніть!» – мудра порада всім нам від вірної дружини Анни, матері двох синів-соколів.

                                                                          ***

      «Хай Вічність буде Тобі святом, не мав спокою Ти ні дня…» викарбовано на могилі виноградівського лікаря: Миколи Ілліча Качали. Людини, яка за сутність свого життя мала невтомне служіння Богу та Україні. Він виборов для нас Україну та Церкву, а в останні хвилини притомності – захистив ікони Божі від наруги. Кров на іконах, відбитки його пальців – мовчазні свідчення тієї моторошної осінньої трагедії, що скоїлась на його обійсті…
      З історії Церкви знаємо багато святців та великомучеників за рідну віру Христову, вчимось у них подвижництву та відвазі. Здебільшого вони родом із інших країв або задавнених часів. Проте, сучасність не менш героїчна за славне минуле нашого народу! Подвиг віри Христової та самовіддані вчинки на славу Держави української лікаря з Виноградова Миколи Ілліча Качали – вірне тому підтвердження.
      Тато тепер близько біля Бога. Пам’ятаймо, що він з-гори вболіває за всіх нас, і шепне Бозі у вушко, про що ми у Нього проситимем, аби тільки воно корисним було для нашого спасіння. Амінь.

 Автор: Тарас Миколайович Качала
 Закарпатська обл., Україна

Фото: бл. п. Микола Качала

Культура/Суспільство 1513 Переглядів

Author

Preterian2

Preterian

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

У кінці тунелю - кінець імперії зла?!

У кінці тунелю - кінець імперії зла?! Автор: Андрій ТАРАСЕНКО Фінансова і політична криза ще не набула повної сили, але вже до Нового року...

Політичні оглядачі

Із Росії з любов'ю

Автор: Ігор Дебенко

Права людини

"Русский Мир" та його аналоги в історії

Автор: Євген Нікітін В результаті технологічної та культурологічної цивілізаційної динаміки на авансцені з'являються цивілізаційні осередки,...

Політичні оглядачі

Іван Павло Бельмондо

Автор: Ґурам ПЕТРІАШВІЛІ Коли читач прочитав це ім’я, йому, мабуть, стало смішно. Але я навмисне так написав. Щоб звернути увагу на серйозну...

Лінгвістика

Нова порада лікарів: сонце - це добре

Сім медичних організацій у Британії оприлюднили спільну пораду щодо вітаміну D, який організм отримує, перебуваючи на природному сонячному світлі....

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.