Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Простіше, ніж два пальці у розетку...

by Guest on Nov 14, 2009

Простіше, ніж два пальці у розетку...
Якби всі читали інструкції, в лікарів поменшало б роботи

Автор:  Наталя ДРУЖБЛЯК

Слово “експлуатація” асоціюється з чимось негативним. Експлуатація роботодавцем, наприклад, або експлуатація неповнолітніх… У хорошому значенні можна експлуатувати хіба що прилад. Пральну машину чи порохотяг. Як - зазначено в інструкції. Правда, її читають лише тоді, коли та ж пралька скаже “пери без мене”. Або горе-користувач відчує на собі силу 220 вольт.

“Меншає кількість тих, що звертаються в нашу лікарню з електротравмами, - каже завідувач хірургічного відділення 8-ої міської клінічної лікарні Андрій Цвих. – Люди стали обережнішими. Пригадую, у 70-80-х роках, коли нічого не було, вічний дефіцит, кожен щось мудрував, вигадував. “Сам пан склєпав”. Ризик ураження струмом був тоді максимальним. До нас такі пацієнти один за одним прибували”.

Сьогодні, зізнається лікар, є альтернатива. Не потрібно лагодити електрочайник, можна купити новий. Не потрібно самостійно ремонтувати телевізор. Можна заплатити майстру, який професійно виконає свою роботу. Проте прикрі випадки все-таки трапляються. Через неправильний сценарій поведінки. Спочатку – дія, потім – думка.

Мікрохвильова піч

Готуєте в мікрохвильовці? Забудьте про металічний посуд. Мікрохвильове опромінення не проникає всередину металічних предметів. Знехтуєте порадою – виведете прилад з ладу. Ймовірно, назавжди.

Не нагрівайте у мікрохвильовій печі рідину в герметично закритих ємкостях. Цілі курячі яйця – теж. Вода усередині них інтенсивно випаровуватиметься. Очікуйте вибуху.

Мікрохвильова піч і олія – не друзі. Проконтролювати її температуру практично неможливо. Існує ризик загоряння.

Не сушіть у мікрохвильовій пічці одяг, не висушуйте гербарій, не стерилізуйте пелюшки, захисні маски і домашнє консервування.

Продукти, що мають оболонку чи шкірку (помідори, сосиски, сардельки тощо), перед приготуванням проколюйте видекою. Тоді пара, яка утворюватиметься всередині при нагріванні, безперешкодно виходитиме назовні.

У мікрохвильовці вода закипить, але бульбашки не з’являться. Це називається ефектом затримки кипіння. Виймете склянку, сколихнувши воду, – обпечете окропом руки. Правило стосується не лише води, а й будь-якої іншої рідини.

Зважайте на можливості електропроводки в помешканні. Мікрохвильова піч – прилад, що поглинає чимало електроенергії. Мінімум 1000 Вт. З грилем – 1500. З конвекцією – 2000. В новобудовах мережа витримує таке навантаження. В старих будинках може «вибивати пробки». У будь-якому разі не вмикайте одночасно з пральною машиною чи електрочайником.

Кип’ятильник

Виручає, коли немає можливості підігріти воду традиційним способом. Менш безпечний прилад, ніж електрочайник. Зате простий в експлуатації і доволі компактний.

Кип’ятильник вмикайте лише після того, як занурите його у воду. Інакше він перегріється і може вибухнути.

Кип’ятильники бувають двох видів: великі і малі. Великим можна нагріти відро води. Теоретично. 4 літри за 25 хвилин. Не намагайтесь нагріти ним цілу ванну. По-перше, гріти доведеться півдня. По-друге, спроби прийняти ванну з увімкненим пристроєм завершуються летально. Завжди.

Не пхайте пальці у воду, щоб визначити, чи вона нагрілась. Майте терпіння. Вмикаючи вилку в розетку, не тисніть щосили. Правило стосується не лише кип’ятильника, а й усіх електроприладів, що «мешкають» у вашому домі.

Комп’ютер

Не хапайтеся за проводи блоку безперебійного живлення. Блок акумулює електроенергію. Тож навіть якщо ви вимкнули комп’ютер, не ігноруйте застережних заходів. Не торкайтесь задньої панелі акумулятора.

Монітор, клавіатуру, принтер і навіть мишку підключайте до комп’ютера лише після того, як вимкнете його.

Не витирайте комп’ютер вологою ганчіркою. Особливо блок живлення. Будьте уважними, витираючи пил з дроту, який з’єднує блок живлення з розеткою.

Все, що підключаєте до системного блока, – підключайте у відповідні гнізда. Не знаєте, в які? Довіртесь тому, хто знає це напевне.

Телевізор

Витирайте виключно сухою ганчіркою. Як би не кортіло витерти вологою. У телевізора є одне вразливе місце, яке може вразити вас струмом. Навіть якщо прилад вимкнутий з розетки. На задній панелі, під “кожухом” на осі кінескопа розміщена плата. Вона акумулює електроенергію так само, як і комп’ютерний блок безперебійного живлення. Знайти її не складно. Уважно роздивіться “тил” телевізора. Бачите намальовану червоним блискавку? Під час прибирання оминайте небезпечну ділянку.

Електрообігрівач

Підключайте тільки до відповідної розетки з відповідною напругою. Заздалегідь подумайте, де стоятиме обігрівач. Головне правило – подалі від легкозаймистих предметів: штор, тюлів, плетених крісел і т.д.

Не змінюйте конструкцію обігрівача. Якщо електроприлад погано обігріває приміщення, купіть новий, з більшою потужністю. Вмикаєте один – інший відпочиває. Два водночас можуть перевантажити мережу.

Розетка

У принципі, халепи не трапиться, навіть якщо розетка тріснула чи від неї відвалився чималий шматок. Проте такою розеткою краще не користуватись, а замінити її на нову. Інакше одного прекрасного дня ризикуєте вийняти її разом з вилкою електроприладу.

Робите ремонт у ванній? Краще демонтувати старі розетки. Не піднімається рука позбавити себе блага цивілізації, поставте глушники, принаймні. Вода і електрика – поняття несумісні. Ванна кімната – не місце, де можна сушити волосся феном, слухати радіо, голитися електричною бритвою...

«Пробки»

Часто вибиває у старих будинках. Вряди-годи – у нових. Увімкнете кілька електроприладів водночас – виб’є 100%.

Бувають одноразовими і багаторазовими. Одноразові слід змінювати, як тільки трапиться збій у мережі. Багаторазові – набагато зручніші. Виб’є – вставите знову.

До електрощитка краще не підходити, якщо ви не маєте елементарного поняття в його будові. Але якщо вже доведеться, забезпечте максимально комфортний доступ до нього. Не дістаєте – станьте на крісло. Стійке, аби випадково не гепнутися з нього. Обережно натисніть на вибиту «пробку»: спочатку – на одну, потім – на іншу. Якщо «пробки» знову виб’є, спробуйте в зворотному порядку. Намагайтесь не торкатися щитка. Але для зручності тримати основу, на якій фіксується «пробка», можна.

Лампочка

Перед тим, як замінити перегорілу лампочку на нову, вимкніть світло. А ще краще – знеструмте мережу.

Перевіряти, чи вдало ви вкрутили лампочку, краще на віддалі від джерела світла. Лінуєтесь спуститись з табуретки і просите, аби хтось з домашніх клацнув по вимикачу? Принаймні відверніть обличчя. Лампочка може вибухнути. 

Автор: Наталя Дружбляк
Джерело: Високий Замок 
www.wz.lviv.ua 
 
 

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Україна випередила всіх у Європі за числом арештів

"Щорічно в нас заарештовують майже 60 тисяч осіб. При цьому тільки 10 тисяч, або кожен 6-й, надалі звільняються з-під варти", - зазначила...

Цікаво знати

Зуби струмом б’є...

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Любителі солодощів, газованих напоїв і гарячої кави ризикують нажити гіперчутливість зубів У надмірній чутливості...

Здоров'я

Вчені: життя після 50 років - прекрасне

Учені провели масштабне дослідження, результати якого стверджують, що люди старші 50 років більше задоволені життям ніж молодь. Автори...

Цікаво знати

Соціально-економічне становище Глибоцького району за січень-червень 20

Cільське господарство За підсумками сівби під урожай 2012р. у районі відведено 27,3 тис.га, з них в агропідприємствах – 6,9 тис.га (25,2%...

Бізнес/Економіка

Збереження довкілля по-українськи: ліс проти степу?

Збереження довкілля по-українськи: ліс проти степу? Автор: Євген Солонина Майже всі ліси мають створюватися в південних, степових областях....

Довкілля/Екологія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.