Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Як розповісти дітям про секс? :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Як розповісти дітям про секс?

by DGoarrytor on Jan 31, 2013

Через те, що батьки часто не знають, коли і як розповісти дітям про інтимну близькість, малеча дізнається про неї із джерел, які подають ці питання у некоректній формі.

Друзі старшого віку, однолітки чи інтернет подають секс зовсім не в тому світлі, як це могли б зробити батьки, стверджує експерт зі статевого виховання фонду "Здоров'я жінки й планування родини" Тетяна Слободян.

"У підлітків формується неправильне уявлення, що стосунки не потрібно будувати, а це лише фізіологічна потреба, яку можна задовольнити", - каже вона.

Цитуючи статистику Всесвітньої організації здоров'я, пані Слободян зауважила, що 40% хлопчиків і 17% дівчаток мали секс до 17 років, а троє зі 100 дівчат у віці 15-19 років народили дитину.

Україна, за її словами, в цьому сенсі особлива своїм другим місцем у Європі і п'ятим в світі темпами поширення за ВІЛ-інфекції, якою тут щодня заражуються десятки людей.
 

Що робити, аби правильно підготувати дітей до статевого життя?

Секс - як випити чашку кави

Всесвітня мережа, стверджують експерти, є не лише джерелом корисної освітньої інформації для дітей, але й приховує багато загроз.

Згідно з результатами проведеного ЮНЕСКО дослідження серед українських дітей і підлітків, кожен п'ятий з них сам визнає, що має ризик наткнутися на порнографію в інтернеті.

Це явище - глобальне. Приміром, у Великій Британії лунають пропозиції запровадити в школах уроки, присвячені загрозам інтернету та правильній реакції на них.

"Те, що показують для дорослих, для дитини не буде знайомством зі світом кохання і стосунків, а швидше за все - травмою"

Володимир Бузейчук, інтернет-експерт

Але в українському інтернеті відео "про це", окрім спеціальних сайтів, поширене в соцмережах, а реклама еротичних чатів і знайомств - частий гість на сайтах із рефератами.

"Існує значна загроза. Діти справді мають таку можливість. Я спілкувався з кількома батьками, в яких виникала така проблема - коли їх немає вдома, діти знаходять порнографічні ресурси. Але те, що показують для дорослих, для дитини не буде знайомством зі світом кохання і стосунків, а швидше за все - травмою", - прокоментував ВВС Україна експерт україномовного сегменту інтернету Володимир Бузейчук.

Для обмеження доступу дітей до небезпечних сайтів у мережі існує спеціальне обладнання, а також "білі списки" але вони не завжди ефективні, вважає головний редактор агенції інтернет-новин АIN.UA Артур Оруджалієв.
 

"Повністю закрити його (порнографічний контент - ВВС Україна) не можна ніяк, тому що дитина піде до друга і все одно побачить. Будь-яку технічну річ рано чи пізно можна обійти", - сказав він.

"Все, що бачать підлітки, це реклама сексу як простої потреби, задовольнити яку - це так само, як випити кави", - стверджує Тетяна Слободян.

Про капусту і лелеку

"Гострого інтересу, як правило, не буде, якщо батьки самі дадуть дітям певні початкові знання. Якщо дитина знає якісь речі, вона про них чула, розуміє - в такій формі, як ви їй хочете пояснити, то менше шансів, що буде такий дикий інтерес і потреба "лазити" по цих сайтах", - стверджує сімейний психолог і психотерапевт Тетяна Білоусова.

Кияни розмірковують на тему, коли і хто повинен розповідати дітям про статеву близькість:

Коли і як розповісти дітям ''про це''?

Кияни розмірковують на тему, хто повинен розповідати дітям про секс і у якому віці їм слід взнавати про статеві стосунки.

 

Проглянутиmp4

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

 

Психолог каже, що до певного віку існує загроза, що побачене десь в мережі може справді травмувати психіку дитини, тому важливо випередити цей момент. Після 12 років, стверджує фахівець, інтерес до "забороненого" у дітей все одно поступово з'являтиметься, але тоді це вже не так страшно.

За її словами, діти в чотири роки повинні знати, як правильно називаються їхні статеві органи, а вже до шести років їм потрібно дати зрозуміти елементарні речі про те, чим відрізняються статі.

"Гострого інтересу, як правило, не буде, якщо батьки самі дадуть дітям певні початкові знання"

Тетяна Білоусова, сімейний психолог

Не слід розповідати дитині про "капусту і лелеку", стверджує директор спецшколи №75 у Києві Алла Ратушна. Інакше, за її словами, дитина все одно почує зовсім іншу версію на вулиці, і це може викликати у неї стрес та підірве довіру до батьків.

"Перше питання у дитини, яка росте і розвивається, - а звідки я взявся?", - каже вона.

У школах вже є предмет "Основи здоров'я", в курсі якого йдеться також про статеві стосунки. Але, за словами директорки, він не обов'язковий для всіх шкіл. І, оскільки йдеться про життя і здоров'я, слід важливіше підходити до цього предмету, зацікавлювати дітей, в тому числі й інтерактивом на уроках.

"Не тільки про те, вибачте, як правильно вдягати презерватив, а про те, що робити у випадку вагітності, наприклад. Головне виховати у дитини вибір і відповідальність, - стверджує Алла Ратушна. - Не втратити дитину. Бо життя - це найвища цінність".

Навчити батьків

"Дивишся на книжку — на ній "секс" написано. А відкриваєш — нічого страшного", - розповідає Олег Симоненко, керівник видавництва "Майстер-клас", яке видало книжку "Секс: підручник для школярів загальноосвітніх навчальних закладів".

Чоловік стверджує, що видання створене для допомоги батькам, оскільки саме вони, передусім, повинні допомагати дітям знайти відповіді на всі життєві питання.
 

Важливо розуміти, скільки інформації готова сприйняти дитина

"У дітей достатньо велика кількість потреб і запитань щодо різних медичних подробиць. І краще, коли про ці подробиці їм розкажуть батьки, використовуючи розумні книжки", - погоджується дитячий психолог Тетяна Білоусова.

Втім, у дорослих, кажуть експерти, не завжди виходить коректно все пояснити дітям. А інколи їх самих слід вчити — адже у відповідь на свій інтерес дитина може отримати насмішки або навіть лайку.

"Сердитися — зайве. Якщо ви одразу не можете придумати, як відповісти, краще цю відповідь відкласти на потім. Прочитати, порадитися з кимось і повідомити потім у спокійному стані", - радить Тетяна Білоусова.

А головне, за словами фахівців, не забувати, що діти — це лише діти. Важливо зрозуміти, скільки інформації хоче і готова розуміти дитина, яка чимось цікавиться.

"Мамо, я так з'явився? Фе! Бути такого не може! - В мене дитина всю ніч не спала", - переказує Алла Ратушна реакцію дитини на, можливо, занадто відверту розмову про доросле життя.
 

Роман Лебедь

BBC Україна

Author

DGoarrytor

DGoarrytor

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Історичний аспект розвитку і становлення міжнародного гуманітарного пр

Автор: Букало І. С. В історії розвитку міжнародних відносин збройна сила застосовувалася надзвичайно часто як спосіб вирішення міжнародних...

Права людини

Варшавський договір 1920

Автор: Кваскова Ірина Окремі історичні умови часто змушують політичних діячів до таких вчинків, що просто очі на лоб вилазять. Питаєш себе:...

Історія

Перлина східних Карпат

Автор: Ніна Бай Погодьтеся, часто буває, що, відвідавши чимало далеких країн, ми іноді не встигаємо помилуватися і по-справжньому оцінити красу...

Туризм і дозвілля

Сила книги

      Ми люди. Ми будуємо суспільство. Звичайно, виникають своєрідні проблеми під час цього безкінечного будівництва....

Література

У комп`ютерній копії світу Україна, на жаль, на тих самих ролях, що й

Знайшов в інеті чудову забавку, в якій практично все, як насправді - внутрішня і зовнішня політика, великий, середній та малий бізнес, партії,...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.