Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Постать Миколи Міхновського в історії України

by Афанасенко Анна on Jan 3, 2010

Автор: Максим  Воробей 

Нащадок старовинного козацького роду, який бере свій початок ще з 17 століття,  Микола Міхновський народився у селі Турівка Прилуцького повіту на Полтавщині у сім'ї сільського священика.

Величезний вплив на  становлення його особистості мав батько, який виховував Миколу серед мальовничої української природи, народних пісень, оповідань, дум, які створили характер свідомого українця.  Іван Міхновський був хранителем національних традицій і, на відміну від інших священиків, які втрачали своє національне єство, від свого не відступився. Він належав до досить поширеної і глибоко шанованої в українських селах категорії священиків, які перебували в духовній гармонії з оточуючим населенням.

 Отримавши середню освіту в Прилуках, Микола Міхновський стає студентом юридичного факультету Київського університету. Займаючи активну громадську позицію, Міхновський приєднується до українофілів, при цьому відкидаючи аполітизм і поміркованість, які деситиліттями плекалися в українофільських громадах.

Рішуче налаштований студент  не втрачає надії на відновлення самостійності України. 1891-го стає членом таємної студентської організації, мета якої - здобуття національної свободи, побудова власної державності. На честь пророка національного відродження її (організацію) було названо "Братством тарасівців". Саме у творах Кобзаря, який був для Міхновського ідеалом ще з дитинства, він вбачав прямий заклик до боротьби за самостійність України. Тому й не дивно, що він вступає до цієї організації.

Однак повести визвольний рух на Україні під цими лозунгами "тарасівцям" не вдалося. Заклики до боротьби за власну державність, незважаючи на те, що вони сформульовані у загальній формі і не містили програми конкретних дій, багатьом українофілам здавалися нереальними. Однак утворення "Братства тарасівців" стало важливою подією в історії українського національного руху, оскільки вперше чітко була проголошена самостійницька перспектива розвитку України.

Не втрачаючи надії, Міхновський продовжує свою діяльність. На зламі століть промова М. Міхновського під назвою "Самостійна Україна" була опублікована як офіційне видання Революційної української партії ( РУП ), яка була першою політичною партією Наддніпрянщини. Про величезне значення "Самостійної України" М. Міхновського свідчить той факт, що певний час цей документ фактично був програмою РУП.  Однак пізніше стали очевидними і його недоліки. Документ був позбавлений соціально-економічних вимог і гасел.

Укінці 1901 - на початку  1902 під керівництвом Міхновського постала Українська народна партія - організація прибічників незалежності України.  Це була відчайдушна спроба повести національно-визвольний рух українського народу шляхами самостійництва.

З початком Першої світової війни М. Міхновський перебував на фронті, хоча не воював з ідейних міркувань, оскільки був давнім ворогом Росії, і дуже скоро перевівся до Києва. В цей час у нього з'вляється ідея закласти підвалини майбутньої української армії. Знаючи, якого розмаху і впливу набув легіон Українських січових стрільців (УСС) по той бік фронту, Міхновський намагався ініціювати створення частин у царській армії, але на той час цей задум не знайшов належної підтримки.

З ініціативи Міхновського у Києві у березні 1917 року відбулися три військових віче, останнє з яких ще 11 березня ухвалило рішення про формування першого українського охочекомонного полку імені гетьмана Богдана Хмельницького. Того ж року було створено товариство "Український військовий клуб імені гетьмана Павла Полуботка" на чолі з  Миколою Міхновським. І це ще далеко не всі заслуги найвідомішого українського "самостійника"...

Незважаючи на певні промахи у його діяльності, Миколу Міхновського можна сміливо назвати одним з найвидатніших політичних діячів 19-20 століть. "Це було велике серце. В ньому палав такий вогонь любові до України, що в іншій країні він запалив би мільйони сердець бажанням патріотичного подвигу, а серед нашої інтелігенції запалилися цим вогнем лише одиниці. Найбільшою його заслугою було надання великого творчого розмаху українським національним почуттям. Малесеньку любов до пісень і вишиванок він розпалив у полум'я великої любові до України".

Автор: Максим  Воробей 

Історія 1801 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Три рушійні принципи для успішного маркетингу на YouTube

Три рушійні принципи для успішного маркетингу на YouTube Автор: Ігор Цап Переклад з англійської Дарії Дирик-Цап Цього місяця Головний...

Маркетинг

Українська книга у топ-5 найпопулярніших додатків для iPad. Відео

  Анімована версія української книги "Райдугони та маленький Сонько" ("Raidragons" в англійському перекладі) потрапила...

Література

Молдовська війна за українців – Україна знову в стороні

Молдовська війна за українців – Україна знову в стороні Автор: Максим Плешко   Молдовська опозиція чекає від України, щоб та хоч...

Політичні оглядачі

"Псевдосвятість" вічних цінностей

Празник! Вже саме те слово чого вартує! Аж у роті одразу збирається слина, а ніс зворушують тонкі уявні аромати вудженої шинки, ковбаси,...

Гумор/Головоломки/Ігри/Фокуси

Twitter став доступним українською мовою. Фото

Інтерфейс Твіттера став доступним українською мовою. Так, у опції згори, де можна обирати мову, з’явилась "Українська мова".

Блоги

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.