Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Рецепт від зігнутого хребта й підкошених колін

by Guest on Nov 17, 2009

Рецепт від зігнутого хребта й підкошених колін

Автор: Олександр Палій

Більшість нинішніх політиків виглядають якось навдивовижу жалюгідно, прогинаючись у неймовірних реверансах на всі боки. І чомусь особливо ретельно в бік Москви. Вони ніби постійно вибачаються за те, що Україна існує.

Доходить до того, що окремі іноземні дипломати порівнюють українських політиків зі слоном із поведінкою декоративної собачки.

Між тим, в України є все, щоб почуватися на міжнародній арені досить упевнено: значне населення, стратегічно розташована територія, промисловий, сільськогосподарський, транзитний потенціал.

Тому схоже, явна меншовартість українських політиків – явище цілком суб’єктивне. Результат світоглядних збочень і викривлень.

Найкращі ліки від цього – історія. Її знання дає розуміння, що проблеми, з якими стикається Україна, значно легші, ніж ті, які успішно долали наші предки.

Треба просто розуміти реальне мірило речей. Адже Україна причетна до подій континентального, а подекуди й світового масштабу.

Можна було б почати з того, що перша у світовій історії наддержава була розгромлена саме на території України.

Свого часу Перська імперія простяглася від Єгипту до Індії. Античні джерела повідомляли про армію завойовників, що перевищувала півтора мільйона. На території Півдня України ця армія була розгромлена. Скіфи, переслідуючи ворога, дійшли Дарданелл. Про цю поразку знали всі античні історики.

Варто нагадати, що територія Великої Скіфії практично збігалася із сучасною територією України, включаючи й прабатьківщину слов’ян, які за цих умов теж не могли не входити до скіфського війська.

На думку Грушевського та більшості українських істориків, українці як народ виникли в результаті змішування слов’ян із скіфами і сарматами.

Після цього розгрому грецький історик Фукідід дав таку характеристику скіфам: "За військовою потужністю й чисельністю війська зі скіфами взагалі не може зрівнятися жоден народ. І не лише в Європі, але навіть і в Азії немає народу, який сам по собі міг би встояти проти скіфів, якби вони були в єдності. Однак у сенсі здорового глузду та розуміння життєвих потреб скіфи не піднімаються до рівня інших народів".

В українських козацьких літописах ще XVII-XVIII століть зафіксовані назви "Дарієвого броду", "Дарієвого мосту" до конкретних географічних назв Південної України, названі так за іменем перського царя.

Другий епізод. Саме на території України перший і єдиний раз було розбито війська Олександра Македонського. Підчас його знаменитого східного походу Олександрів намісник у Фракії (нині Болгарія) Зопіріон отримав наказ виступити на допомогу в обхід – північним узбережжям Чорного моря.

У похід під проводом Зопіріона проти скіфів виступило 30 тисяч македонських вояків та фракійців. Варто відзначити, що сам Олександр Македонський здійснив свої грандіозні завоювання в Азії та взяв найбільші міста континенту силами усього лише 32 тисяч бійців. Однак поблизу Дністровського лиману македонці вперше зазнали нищівної поразки від тих же скіфів.

Інша історія. Римська імперія, крім захоплення кількох плацдармів у Криму, так і не наважилася просуватися вглиб території України. Ба більше, Римська імперія виступала стороною, що захищалася. У Наддністрянщині й Причорномор’ї акуратно, майже по кордонах України, римляни звели масштабні земляні укріплення – "Траянові вали" – з метою протистояти наступові "варварів".

Сліди цих валів збереглися досі. Нижній Траянів вал розташований на території сучасної Одеської області й тягнеться від села Затока до Білгорода-Дністровського, Верхній Траянів вал – від Бендер у Молдові до ріки Прут та Чорноморських лиманів.

Римська імперія захищалася й від слов’ян, які вже прямо згадуються у Пониззі Дністра з середини ІІІ столітті до нашої ери.

Закінчилося все тим, що вигнанці з України зруйнували тисячолітню Римську імперію. Хто забув, або не вчив – трапилося це так.

У ІІІ столітті до нашої ери в Південну Україну зі Скандинавії прийшли племена готів. Після одного з конфліктів зі слов’яно-сарматськими племенами, ті закликали на допомогу гунів, і разом вигнали вестготів аж у межі Римської імперії.

Величезні натовпи готів переправилися через Дунай і осіли на придунайській території, побродили кількадесят років між Балканами та Італією і врешті 410 року захопили Рим.

Таким чином, готи, яких слов’яни та їхні союзники вигнали з території України, зруйнували найбільшу імперію. Це здійснило колосальний переворот, змінивши увесь порядок речей, що існував протягом семи століть, і закривши цілу епоху в історії людства.

Іноземні кінематографісти дорого дали б, щоб хоча б одна з цих історій, яких у нас чимало, трапилася у них в країні. Між тим, в Україні коштує колосальних зусиль переконати "українських" бізнесменів виділити на фільм хоча б пару мільйонів. Про те, щоб випросити щось у держави, і мови нема.

Про Київську Русь громадськість знає трішки більше. Хоча теж не досить. Мстислав Великий, Ізяслав Мстиславич, Мстислав Хоробрий, брати Ростиславичі, Роман Великий й десятки інших володарів за п’ять століть середньовічної великодержавності Києва – ці імена, критичні для свого часу й української історії, були "усунуті" з нашої історії, оскільки не вписувалися в імперську концепцію "переїзду" столиці з Києва до Москви.

На українських землях було започатковано досвід організованого опору монгольським завойовникам. Опір Галицько-Волинської держави монголо-татарам у той час, коли жодна інша країна не наважувалася на це, почав розвіювання слави "непереможних" монголів. Зрештою, Україна першою звільнилася від монголо-татарської навали вже у 1320-21 роках, на 160 років раніше Московії.

У XVI-XVII століттях Османська імперія була приблизно тим самим за впливом, що сьогодні США. Султан, що контролював землі від Магрибу до Персії, не напружуючись залякував найпотужніші європейські монархії.

Тим часом, українські козаки в майже щорічних походах завдавали безпрецедентних атак по самому Стамбулу. А на погрози султана козаки відповідали своїми "листами".

До українсько-польського конфлікту Польща була в Європі державою, як кажуть в Одесі, "якщо не першою, то й не другою". Поляки регулярно перемагали своїх потужних конкурентів – німецькі держави, Туреччину тощо.

Польща завдала поразки Московії у низці воєн – у 1569-83, 1605-10, 1618, 1632-34 роках. Після українських антипольських повстань і особливо Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Польща стала "кривою качкою" Європи, яку за сто років по тому розібрали й поділили її вороги.

Не менший слід України і в новітні часи.

Під час Визвольних змагань 1917-1923 років, Україна змушена була боротися одночасно на кілька фронтів по периметру своїх кордонів, фактично без тилу. Ця боротьба точилася без зброї та боєзапасів, не маючи жодної підтримки ззовні.

Попри ці надскладні умови, сотні тисяч мешканців України взяли участь у цій боротьбі. Організована повстанська боротьба українського народу тривала чи не найдовше в СРСР (поряд із Кубанню і Середньою Азією) до 1923 року. Один з лідерів більшовиків Лев Троцький заявив, що українські повстанці відтягнули на себе втричі більше сил більшовиків, ніж уся Антанта.

У результаті діяльності ОУН-УПА український народ понад десятиліття протистояв одній з наймогутніших країн світу. Це відбувалося в той час, коли боролася лише частина українців, а інші народи СРСР і Європи, починаючи від східних німців і закінчуючи чехами й угорцями, аж до початку лібералізації в СРСР у середині 1950-тих років не наважувалися на будь-який серйозний опір радянському тоталітаризму.

Саме українці поклали найбільше жертв у боротьбі з тоталітаризмом – починаючи з півторамільйонних жертв антибільшовицької боротьби 1917–1923 роках, і закінчуючи заповненими українцями таборами "ГУЛАГу".

І коли сьогодні окремі пострадянські політики заявляють, що треба не визнавати тих чи інших героїв України, то напрошуються на просте запитання: невже вони експерти в героїзмі?

Нарешті, проголошення незалежності України в 1991 році мало колосальний вплив на геополітичні процеси у світі.

Як бачимо з переліченого, Україні найкраще вдавалося розвалювати імперії. У цьому українці, можна сказати, "профі".

Любителям дат могло б бути цікаво, що крах Римської імперії, здійснений вигнанцями з території України, відбувся того ж таки 24 серпня.

Висновок: Україні не потрібні історичні міфи. В історії України можна без жодних пересмикувань знайти абсолютно все, ще й залишиться.

У цьому Україна вирізняється від чималої кількості інших держав, іноді змушених вдаватися до відвертих фальсифікацій.

Так, у 1817 році чеські просвітники Вацлав Ганка і Йозеф Лінда, щоб поглибити чеську історію, фальсифікували "Краледворський рукопис" нібито ХІІІ століття. У XVI столітті московські царі рубали голови підданим, які наважувалися засумніватися в тому, що ті походять від самого римського імператора Августа. Іноземці з цих претензій веселилися, а московітам було не до сміху.

У XVIII столітті російський історик Татищев "переказав" літописи, а оригінали, судячи з усього, знищив. Довго (а подекуди й досі) російська історіографія раділа словам, сказаним київським князем Олегом про Київ – "Се буде мати городів Руських". При цьому нехтувався елементарний факт, що під руськими містами київський князь мав на увазі лише фортеці Русі – тобто землі полян у Середній Наддніпрянщині.

Елементарний факт: коли Олег говорив ці слова, територія сучасної Центральної Росії ще не була під владою Києва, а відійшла під неї лише через сто років, із походами на в’ятичів Святослава Хороброго.

Саме через такі пересмикування Карл Маркс сказав відому фразу про те, що історія Московії прив’язана до історії середньовічної Київської держави «"білими нитками".

Звичайно, в нашій історії є й менш почесні сторінки. Одна з них – нездатність суспільства позбутися постгеноцидного політичного класу, вкрай деградованого й не спроможного майже ні до чого конструктивного.

Але це завдання, треба зізнатися, значно простіше, ніж ті, що їх вирішували наші предки.

Автор: Олександр Палій, історик, кандидат політичних наук, для УП
Джерело:  Українська правда
www.pravda.com.ua

Історія 952 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Збірка екстремальних відео

Збірка екстремальних відео Представляємо до Вашої уваги супер збірку просто неймовірних та захоплюючих екстремальних відео, що напевне Вас...

Блоги

Патріарх Кирило створить помісну церкву краще за Ющенка?

Автор: Олександр Палій Я б не писав про черговий візит Московського патріарха (тим більше, що він обіцяв ще не раз повернутися), якби не дві...

Релігія/Духовність

Шевченко визнаний найкращим гравцем матчу Динамо-Інтер

Шевченко визнаний найкращим гравцем матчу Динамо-Інтер Форвард київського Динамо Андрій Шевченко визнаний найкращим гравцем матчу Динамо - Інтер...

Спорт

Українську історію роблять "общім достоянієм", щоб легше при

Автор: Олександр Палій Дискусія щодо спадку Київської Русі не затихає, на моє переконання, з однієї причини - політичної. Адже наукових...

Історія

Вимова "Ґьоте" неможлива

Автор: проф. Олександр Пономарів Оце щойно я повернувся з санаторію на Рівненщині. Маю дуже багато гарних вражень. Але одне враження мене...

Лінгвістика

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.