Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Вплив української музики, театру, живопису на розвиток мистецтва у Росії

by Guest on Nov 3, 2013

Період 16-17 ст можна назвати впливом розвиненої української культури на відсталу російську.Адже з появою в Україні бароко,вплив візантійської культури,сприятливі умови розвитку -стрімке піднесеня культури вгору.

В Україні набувало розвику художнє мистецтво:створювалися школи іконопису, монументального живопису.В Іконописному стилі утверджувалася реалістичність,життєрадісність (Успеньський собор,Троїцька церква)проте московське духовенство не схвалило такого підходу ,хоча барокові українські ікони так само як і великоруські не суперечать православному Іконописному канону.Середньовічна ікона передбачає енергію -активну духовну співпрацю,спів творчість Бога та людини.Барокова ікона ілюзіоністична ,занурена у побутові деталі ,вона спрямована на пасивне споглядання ,на чуттєві переживання,емоції.Саме від барокової ікони бере початок портретний жанр .І тому зараз,коли відкриваються закриті рад владою церкви і виникла потреба в храмових іконах ,в Росії пишуть ікони наслідуючи середньовічні традиції,а в Україні барокові.Наступною була тенденція пар сауни-портрети,виконані прийомами іконописної техніки ,саме завдяки ним набуло популярності замовлення власних портретів ,створення картинних галерей.тенденція розповсюдилася серед російський поміщиків та графів.Причиною впливу українського живопису на рос був виїзд художників до Петербургу в Академію мистецтв(Левицький,Боровиковський,Лосенко )

Музичне мистецтво розвинулося з появою нот,набули популярності збірки святкових пісень -ірмологіони.У 17 ст музичною столицею Лівобережжя був Глухів ( була відкрита музична школа , де вивчали вокал,гру на флейті,скрипці,арфі) також гарну підготовку давала Києво-Могилянська академія (вивчали тонкощі хорового і оркестрового мистецтва) Більшість хористів царської капелі були вихідцями з України .Видатні композитори(Дмитро Бортянський,Максим Березовський,Артем Ведель) теж підкорялися Росії.Набувають популярності романси,найвідоміші "Їхав козак з-за Дунаю""Дивлюся я в небо"

Театри були осередками музичної культури (кріпацькі театри й оркестри ,які діяли у маєтках українських поміщиків (18-перша половина 19 ст)на Чернігівщині поміщик Д. Ширий заснував кріпацький театр.більш ніж 200 кріпаків виступали в оперній і балетних трупах, хорі, оркестрі. У 1809 р Ширий відпустив акторів на волю. У маєтку К.Розумовського діяла капела кріпаків-співаків (40 осіб) він зібрав 2300 творів оперно-симфонічної та камерно-інструментальної музики. Його син Андрій ,живучи в Відні,утримував хорову капеллу з укр кріпаків. Спілкувався з композиторами: Й.Гайдном, В.Моцартом, Л.Бетховеном(присвятив Андрію три квартети.театр відноситься до найбільш видовищних мистецтв.Театральна вистава звернена до глядача, а не до Бога. У московському царстві точився опір театру, де священні сюжети розглядалися як святотацтво. Інші можливі у добу Бароко театри(придворний, магнатський, народний) через свій світський характер в Україні не прижилися. Шкільний театр знаходився на межі світського та сакрального, православ'я та католицтва, бароко та середньовіччя причеплював спочатку в Україні надалі в Росії новий культурний світогляд .

Отже,можна зробити висновок,що піднесена українська культура в 16-17 ст вступала в конфлікт і впливала на російське мистецтво, вплив полягав не тільки у появі шкіл, академій, а й втому, що багато талановитих діячів мистецтва виїжджали до Москви та Петербурга, вони розповсюджували набуті знання, культурний розвиток.

 

Карпань Анна
Студентка 1 курсу
Спеціальність ВСР

http://Карпань Анна
Студентка 1 курсу Спеціальність ВСР
Історія 956 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Прес-випуск: Оплата населенням Глибоцького району житлово-комунальних

За січень–липень п.р. населенням області було сплачено за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 270,5...

Прес-випуск

Україна, Львів: аНАТОмія безпеки

Україна, Львів: аНАТОмія безпеки Автор: Андрій Шкіль Поки Київ відзначатиме Покрову, вочевидь, традиційними вже сутичками правих і лівих сил...

Політичні оглядачі

Дeсятка найпопулярніших статей та блогів за 2011 рік на сайті Stattita

2011 став ще одним чудовим роком для спільноти сайту stattitablohy.ezreklama.com. Відвідуваність і наповнення сайту значно зросли за останній рік...

EzReklama Прес-центр

Російсько-українська Інтернет-війна за мир

Автор: Альбій Шудря В Інтернеті по 24 години на добу тривають дискусії на теми російсько-українських стосунків між невидимими віртуальними...

Культура/Суспільство

Расизм знищує свободу слова?

В Україні чимало людей, які вважають, що расизм – це свобода слова, свобода думки. Під свободою слова розуміємо природну можливість особи...

Права людини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.