Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Войовничий перегній

by Guest on Oct 17, 2009

Войовничий перегній

Автор: Назар Гриник

"Уникати смерті і зганьбитися навіть у дріб’язковій справі не відповідає шляху воїна... І нехай у мене немає навіть одної сотої потрібного для протистояння числа людей, я буду захищатися і помру прекрасною смертю".
Торії Мототада, 1600

"Жовто-блакитні наші прапори,
Ми непереможні, шаблі догори!"
Українська повстанська пісня, зараз популярна футбольна кричалка

Українці здавна воювали вперто і завзято. Ще з часів Святослава Хороброго, який знищив Хазарський каганат, і якого, через його войовничий характер і специфічну зовнішність, історики прозвали запорожцем на престолі.

Легендарні слова Святослава багатьох надихають і сьогодні: "не осоромимо вітчизну, але ляжемо тут кістьми; мертвим не соромно, а якщо побіжимо, то ляже на нас сором, від якого нікуди піти".

Одна з версій назви нашої країни походить від окраїнних зон, земель, де закінчувалися людські поселення і починався дикий степ. Люди в таких землях, як і на Дикому заході Америки (так звані frontier) постійно жили зі зброєю під рукою і часто вступали в різні військові конфлікти. Війна була для них щоденною справою.

Історик Дмитро Яворницький так описує причини, які змушували до цього: "поляки, прийнявши у свою землю Київ і малоросійські краї 1340 року, через певний час усіх людей, які там жили, обернули в рабство.

Але ті з цих людей, котрі здавна вважали себе воїнами, котрі навчилися володіти мечем і не визнавали над собою рабського ярма, ті, не знісши гніту й рабства, стали самочинно селитися біля ріки Дніпра, нижче порогів, у пустих місцях і диких полях, живлячись рибальством і звіроловством та морським розбоєм проти бусурманів".

В результаті, до 16 століття на землях, які сьогодні ми називаємо центральною та південною Україною, сформувалася незалежна спільнота людей, найбільш відчайдушні з яких створили республіку Запорізька Січ.

І озброєна ця спільнота була за останнім словом війни "...кожен козак мав при собі чотири пістолі й носив два з них за поясом, а два у шкіряних кобурах, причеплених ззовні до шароварів. Рушницями, пістолетами й шаблями запорожці особливо любили шикувати і звертали на них велику увагу, оздоблюючи дорогою оправою та прикрасами й завжди намагалися утримувати їх у великій чистоті (через що й побутував вислів "ясна зброя").

Зброя у них вся була прикрашена золотом та сріблом, на зброю вони витрачали все своє багатство: той не козак, коли в нього погана зброя".

Тільки перед походами запорожці змочували рушниці й пістолети розсолом, щоб вони приіржавіли й не "грало враже око на ясній зброї" (Дмитро Яворницький. "Історія запорізьких козаків").

Власне ці люди і є основою свідомості сучасного українця, який і сьогодні не терпить будь-якого утиску у правах і готовий активно їх захищати.

Інша група українців – ті, що здавна обрали більш пристосуванську форму існування.

Власне їх перша група і захищала, – це тодішні селяни-кріпаки та збідніла українська шляхта. На жаль, до сьогодні, в більшості своїй, дожили нащадки саме цієї групи. І саме вони завдяки своїй "гнучкості" часто сидять у високих кабінетах і дуже "гнучко" працюють для України"

Але не про них мова.

14 жовтня, у козацьке і повстанське свято Покрови, згадуємо тільки про нашу військову гордість. Бо основою духу українців, як би кому не хотілося, є не гнучкість та пристосуванство, а свобода і готовність захищати свої вольності і права.

І саме тому, за умов, за яких багато народів би вже давно зникли з лиця землі, або перетворилися на безмовну апатичну масу баранів під проводом тирана, українці зуміли зберегтися і створити свою власну державу.

Причому немаленьку, другу за територією у Європі. Цю рису треба цінувати і примножувати, і не звертати увагу на сусідів, які часто кепкують називаючи нас впертими "haidamakamy" чи "анархістами и самостийникамы". Це має сприйматися як похвала.

Адже саме ця впертість дозволила формуванням армії УНР в 1917-20 успішно перейняти козацьку військову традицію. Їх гаслом стало "Не ридати, а здобувати!" та "Воля України або смерть!".

Не дарма найвідомішою піснею Українських Січових Стрільців є ще за Хмельниччини написана "Ой у лузі червона калина".

Бойовий дух і заповзятість УСС настільки вразила їхніх австрійських командирів, що вони наказували своїм військовим оркестрам грати українські марші і самі співали українських пісень.

Племінник австро-угорського імператора архикнязь Вільгельм Габсбург (відомий як Василь Вишиваний) зробив Гуцульську сотню УСС своєю особистою гвардією.

Чому? Бо завзятість і бойовий дух надихає і викликає повагу, не лише у іноземців, але й у ворогів. Про це знімають фільми та пишуть книги. А про гнучкість хіба що у туалеті згадують.

Є щоправда винятки – це російські імперіалісти, як царські, так і більшовики. Ці ніколи не ставилися з повагою ані до ворогів, ані до власного народу, ані до самих себе.

Тому повальні цинічні розстріли полонених та мирного населення, перші концентраційні табори – це все їхнє ноу-хау.

"Національна проблема, в самій своїй суті, це селянська проблема… знищення соціальної бази українського націоналізму – індивідуальних селянських господарств – було одним із основних завдань колективізації на Україні", – казав Сталін.

А Косіор пояснював: "Селянин приймає нову тактику. Він відмовляється збирати урожай. Він хоче згноїти зерно, щоб задушити радянський уряд кістлявою рукою голоду. Але ворог прорахувався. Ми покажемо йому, що таке голод.

Ваше завдання покінчити з куркульським саботажем урожаю. Ви мусите зібрати його до останньої зернини і відразу відправити на заготівельний пункт. Селяни не працюють. Вони розраховують на попередньо зібране зерно, яке вони заховали в ямах. Ми повинні примусити їх відкрити свої ями".

Як результат "тільки за даними ГПУ, від 20 лютого до 2 квітня 1930 року в Україні відбулося 1716 масових виступів, з яких 15 кваліфікувалися "як широкі збройні повстання проти радянської влади" – стверджує історик Роман Коваль.

Селяни воювали цілими селами. Наприклад, авторитетна родина Кривоносів з Собичева коло міста Шостка на Сумщині, яку більшовики намагалися вивезти у Сибір, успішно вибила чекістів і не пускала у своє село більшовицьку владу протягом майже двох років – з 1930 по 32-й!

"Загальні збори селян, під охороною замаскованих і озброєних чоловіків, постановили, що селяни не бажають, щоб будь-кого з їхнього села влада вважала куркулем і розкуркулювала.

Колгоспні активісти, які бажають працювати спільно в колгоспі чи комуні, нехай організовуються на добровільних умовах. Безпідставний арешт будь-кого з селян селяни вважатимуть актом насильства над всіма і будь-кого з активістів візьмуть у заложники" – згадує Григорій Сірик у книзі "Під сонцем обездолених".

Міліціонерів та агітаторів пропускали в село, але без зброї. Одночасно потихеньку Кривоноси копали землянки і кулеметні гнізда у діброві за селом. І цю оборону большевики змогли ліквідувати лише за тиждень важких боїв з допомогою регулярної армії та артилерії!

"Спротив був шалений. І вони зрозуміли: наш народ навіть такими перемогами не поставити на коліна, для нього потрібні якісь апокаліптичні рішення. Вивезти в Сибір усіх українців – не вистачить вагонів.

І тоді Кремль вирішив українську проблему, перетворивши наш народ на перегній" – пише історик Коваль.

Але чи їм це вдалося? Традицію оборони прав та вольностей перейняла в 40-вих роках Українська Повстанська Армія.

Одним із прикладів легендарної впертості є історія Івана Дебринюка. Цей вояк УПА на прізвисько "Непорадний" був кулеметником в сотні Дмитра Білінчука "Хмари". Його загін потрапив у засідку і загинули усі крім нього.

Іван кілька днів бродив лісом, навіть зайшов до рідних підкріпитися, видно обдумував свої подальші дії. І таки вирішив дати свій останній бій. Розстрілявши зі свого ДП-27 командирський легковик карального загону МГБ і вбивши чотирьох офіцерів, загинув поблизу Косова у 1952 році.

Саме завдяки такому небаченому в Європі активному спротиву тиранії, Україна залишилася окремою, хоч і неповноцінною державою в рамках СРСР та навіть стала країною спів-засновницею ООН.

Зрештою, завдяки нашій військовій традиції у нас є власна держава, про яку мріяли мільйони українців від Колими до Перемишля. Цю традицію треба пам’ятати і примножувати, бо це найцінніше, що у нас є.

Якщо ж не буде її, не буде ні нашої родючої землі, ні голубого неба, ні садків, ні хаток, нічого з цього не буде. А лише "дєрєвні" або, на крайняк, "вйоскі" чи "дорфи".

Нам це треба? Ні, нам це не потрібно. Тому пам’ятайте своїх славних предків і намагайтесь брати найкраще з їхнього досвіду. А ще вчіться влучно стріляти, це ще нікому не зашкодило, особливо в "перехідні" періоди історії. Зі святом Покрови Вас!

"Ми атакували, нападали, ми були жорстокими до окупанта. Наша жорстокість – це благо. Бо ми захищали право свого народу на цій землі залишитися жити і панувати. Ми стали багатші досвідом боротьби, а отже, сильнішими духом. На шляху лицарських націй навіть поразки обертаються на перемогу" (Коваль).


Автор: Назар Гриник, для УП
Джерело: Українська правда
http://www.pravda.com.ua/

Історія 1129 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Одяг – для задоволення

  Одяг – для задоволення Автор:  Лариса ПОПРОЦЬКА...

Мода/Краса

Зіткнення цивілізацій посеред України

Автор: Михайло Нічога У цьому році майже одночасно суди в Донецьку позбавили Шухевича та Бандеру звання Героя, а міськради у Львові, Тернополі,...

Політичні оглядачі

Навіщо в алфавіті літера «м», якщо немає молока, масла, м’яса, муки?..

Як жилося львів’янам у 1939-1941 роках Автор:  Борис КОЗЛОВСЬКИЙ У видавництві “Апріорі” (директор - Юрій Николишин,...

Історія

Як їздити, щоб економити бензин?

Як їздити, щоб економити бензин? Автор: Роберт ДОМАРАЦЬКИЙ --------------------------------------------------------------------------------...

Транспорт

Банкет

Що і як їдять Зазвичай першими подають холодні закуски. Вони мають лише викликати апетит, але аж ніяк не задовольнити його. Треба знати міру....

Кулінарія

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.