Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Злочинний «героїзм» :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Злочинний «героїзм»

by Guest on Oct 3, 2011

Ігор Федик

Третього лютого 2011 р. польський парламент прийняв постанову про відзначення як героїв всіх, хто воював у підпіллі за незалежну Польщу, в тому числі і тих, що винищували українців, євреїв чи білорусів. Всі тепер герої. Натомість у демократичній Польщі різко зросла кількість виступів як проти ОУН та УПА, так проти інших сучасних українських патріотичних середовищ. Отже, польське різнобарвне підпілля – всі герої, в тому числі і профашистські Народові сили збройні. Щоб підкреслити суть цих «патріотів» наведемо цитату із статті Климентія Федевича (Москва) під назвою «Прокляті солдати Польщі і України» (Див.газета «За вільну Україну» № 9 за 10 березня 2011 р.). Цитуємо: «Найбільш відомий союз партизан НСЗ працював з керівництвом СС і гестапо в Радомі. Після закінчення ІІ світової війти НСЗ продовжував боротьбу проти «радянської окупації», зокрема шляхом фізичного знищення їхніх польських колаборантів, комуністів, євреїв, під прикриттям гасла боротьби з «жидокомуністами» і українців незалежно від їх політичних уподобань. 6 червня 1945 р. загін НСЗ кількістю 300 осіб під командуванням майора Мечислава Пазерського (тепер героя!), виконуючи наказ командира «Спеціальної акції» 16 округу НСЗ Зигмунда Воляніна по-звірячому стратив 194 українців в українському селі Верховина в Красниставському повіті Польщі. Серед 194 вбитих українців було 45 дорослих чоловік, решта 149 страчених були жінки і діти різного віку».

Хотілося б спитати польських «об’єктивних» дослідників чи це, панове, не була етнічна чистка? А таких прикладів сотні!

Але незважаючи на це, тобто на вчинені  злочини, їх «героїзм» визнаний у нинішній Польщі на вищому рівні. Натомість солдати УПА вважаються лише «бандитами», без будь-яких застережень.

Прийняття цієї постанови фактично загострює взаємини між обома державами, бо однобоке вирішення цієї складної проблеми, а тим більше суб’єктивне – веде лише до конфронтації, а не до зближення.

Особливо зраділи цій постанові різні групи ненависті – кресов’яки, мілусніки та їх прихильники, тобто ті, що здійснювали безперервний тиск на польських парламентарів і на тих, хто старався цю тематику висвітлювали більш-менш об’єктивно. До речі, мрією цих середовищ є добитися осуду УПА, на рівні Європарламенту. Перший крок уже зроблено. Якщо ж у липні цього року польський парламент прийме постанову у якій засуджуватиме УПА і події на Волині влітку 1943 р., то це дасть імпульс кресов’якам до чергової атаки, особливо перед виборами, тепер уже на Європарламент. Антагонізм між обома народами зростатиме. І це мусить врахувати українська влада. Не мовчанкою, а виваженими дипломатичними діями.

Нам доводилося писати про «людобуйство» поляків вчинене в українських селах та містах. Але сучасна українська молодь мусить більше знати про цей жах, який пережили наші співвітчизники на Холмщині, Надсянні чи в Бескидах, знати про великі жертви, що їх понесли українці на своїй, не чужій, землі від рук різних АК, БХ, АЛ, НСЗ та інших підпільних і легальних військових формувань.

Ось лише мізерні приклади з сотень інших, які засвідчують гірку долю українців під чужою займанщиною.

Цитуємо. В Грубешівському повіті до перших днів квітня 1943 р., тобто до початку польсько-українського збройного конфлікту на Волині, польське підпілля знищило 40 провідних українських діячів… Багатьох українців Холмщини в серпні 1942 р. вразила звістка про загибель священика с. Дратова Люблінського повіту Степана Малєша, котрого польські бандити закатували разом з дочкою Ольгою і їх сусідами.

У квітні-серпні 1942 р. с.Кониволе Люблінського повіту десять разів німіло від жаху, коли польські бандити цілеспрямовано нищили провідних діячів місцевих українців: Миколу Недзялка, Матвія Сачука, Володимира Максимка, Антона Пуцяка, Гната Яртиха, Володимира Руцяка, Олександра Яртиха, Марію, Ніну і Теодора Боршів, а в Людвині крик піднімався до небес, коли в середині 1942 р. там хоронили жертви польського терору Антіна Сачеву, Івана Яртиха, Матвія Плотникова. У середині 1942 р. на Білгорайщині з польських рук впали українські вчителі Антін Шавала та Теодор Когут, війт Рожанки Іван Шурба, Іван Габуда та інші. На Грубешівщині 6 травня 1943 р. польською озброєною групою було знищено 6 селян у Молокові, 26 травня – 12 мешканців Стрільців, 4- у Тугані, ще більше 29 травня.

У Грубешові було вбито відомого українського діяча полковника  Якова Войнаровського, приблизно тоді ж загинув голова допомогового комітету Микола Струтинський та його помічники Михайло Новосад і Тимофій Стахурський, в селі Пасіки вбито 8 українців, забито на Володовщині солтиса Колодянець Михайла Бришкевича, агронома з Кривоверби – Богдана Панчишина, в Пахоллі вирізано родину Степана Нарашина. 13-14 березня 1944 р. організовані банди спалили 14 українських сіл, розстріляли або замордували 1500 українців, серед яких 70 відсотків були діти і жінки. (Див.В.Сергійчук «Трагедія Волині». П.П. Сергійчук М.І. К.,2009 с.18-19, 68).

Всім відомо про трагедію українських сіл Сагрині, Завадки Морохівської, Верховини, Павлокоми та інших сіл, де жителів винищено повністю. Мало хто залишився живим.

В селі Верховині, де чимало жителів боролися з гітлерівцями, польські бандити вбивали всіх, не дивлячись на вік, зокрема в будинку Павляків у колисці, пострілом з револьвера, вбили півторарічну дитину – Марію Павляк. Мамі дитини, яка гойдала колиску, встромили ніж у шию. У тілі жінки крім цього, виявлено ще три кулі. З гвинтівки застрелено Ольгу Бондарчук  і її 12-річну дочку, дев’ятимісячного сина закололи у колисці багнетом, 90-річного Леона Вілька, нерухомого через старість, вбили у ліжку. І так по-звірячому «герої» з НСЗ вбили 194 мешканців села. (Див.Микола Сивіцький. Історія польсько-українських конфліктів. Т.З.Переклад з польської Є.Петренка. Вид-во  ім..Олени Теліги, К.2005, с.141-142).

В селі Хороброві, що на Сокальщині, нападники з Батальйонів Хлопських вбили сина О.Пшепюрського, а пізніше його самого з дружиною вивезли на «земля одзискані», іншого сина Всеволода польська влада видала більшовикам, дочку Іванку більшовики запроторили в ГУЛАГ.

В с.Великому Полі, що біля Янова польські партизани вбили двох селян-українців, що збирали хмиз у лісі. Римо-католицький парох Ян Порешмба організував винищення українців в Піскоровичах, а у Вужанній та інших селах Закерзоння «герой-волиняк» Юзеф Зазерський справно мордував українців. Про «діяльність» Кедиву (керівництво диверсіями) нещодавно дізналися тисячі читачів, здригнувшись від злочинних дій юних катів, а нині – героїв.

Чимало українців загинуло від спільних антиукраїнських акцій німецьких фашистів та польських шуцманів. Наприклад, в с.Мар’янівці Горохівського району, що на Волині вбито Івана Баламута і 11 жителів Львищини, в Нирському – знову ж таки на Волині. І цей трагічний список був би довжелезний.

Польські вчені, що досліджують трагедію Волині та в Галичині, як правило, завжди завищують польські жертви і різко зменшують жертви серед українців. Особливо це помітно в дослідженнях Владислава та Єви Сємашків.

Тема взаємин між українцями та поляками у нашій спільній історії ще довго буде мати болісний, важкий характер. Але не можна ці події висвітлювати у вигідному для себе ракурсі, як це роблять польські «вчені» та вищезгадані групи ненависті.

Не заперечуємо і не маємо права заперечувати загибелі тисяч поляків у взаємному поборюванні. Але пам’ятаємо, що у цій борні загинуло не менше українців. Частина українських істориків, що досліджують цю тему упереджено ставляться до кількості загиблих українців, або ж необґрунтовано приймають польські цифри загиблих. Це стосується і журналістів та публіцистів. Така наукова гептархія шкодить вітчизняній, зрештою і світовій науці і принижує гідність таких дослідників. У 20-30 рр. ХХ ст. таких вчених українські націоналісти називали влучним словом – хруні.

Ігор Федик, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Національної спілки краєзнавців України

Джерело: Гомін України, 27 вересня, 2011, с. 7

 

 

Історія 1074 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Україна вийшла зі списку країн, що лідирують за кількістю курців

Палити в Україні стали менше Оприлюднений Всесвітньою організацією охорони здоров'я звіт щодо глобальної тютюнової епідемії свідчить про те, що...

Здоров'я

Карпатська Україна

Карпатська Україна Автор: Анатолій Ковальчук, помічник-консультант народного депутата України У середині березня минає 70 років від дня...

Історія

Свердлимо…

Надягнений на свердло кубик із деревини послужить обмежувачем глибини отворів. Свердлити в дереві, текстоліті чи пластмасі отвори малого діаметра...

Корисні Поради/Повчальні

«Білим воронам» не позаздриш

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК Найчастіше жертвами цькувань стають дівчатка, які копіюють терплячих і покірних матерів Олега в класі називали......

Сім’я і виховання

Література криз не знає

Автор: Інна КОРЧУК Львівські письменники та видавці підбили підсумки літературного року, що минув. Разом із активними читачами вони намагались...

Література

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.