Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

22 червня на державних прапорах - жалобні стрічки

by Guest on Jul 25, 2011

22 червня, 70 років по тому, як за версією радянських істориків, почалася Велика вітчизняна війна, в Україні офіційно оголошено днем жалоби.

 

 

 

 

 

 

22 червня на державних прапорах - жалобні стрічки


Влада, сформована Партією регіонів та комуністами, вирішила відзначити ту дату цілою низкою державних заходів. Чим було 22 червня 1941 року для України і чому саме ту дату радянські ідеологи обрали за офіційну точку відліку однієї з найкровопролитніших воєн минулого століття? Про це Ольга Бурда розмовляла з дослідником історії Другої світової війни Владиславом Гриневичем.


Владислав Гриневич: У Радянському Союзі це був дуже сумний трагічний день - день початку радянсько-німецької, чи Великої Вітчизняної війни. Наголос навмисне переносився з 1 вересня (початку Другої світової війни), з 17 вересня (нападу СРСР на Польщу) чи з 22 серпня 1939 року (пакт Ріббентропа-Молотова) на 22 червня, коли “без объявления войны, без предъявления каких-либо претензий” і таке інше, почалося бомбардування. Насправді проголошення війни було, претензії були висловлені на 5 чи 6 сторінках, є пакт Ріббентропа, в якому це все розписано. Річ у тім, що за цим трагічним 22 червня 1941 року радянські ідеологи намагалися приховати неморальні події 1939-1940 років, декілька загарбницьких воєн, також фінську війну, надзвичайно ганебну польську війну, походи у Прибалтику та інше.

Бі-Бі-Сі: Але ж 22 червня має безпосереднє відношення до України, навіть якщо згадати ту пісню “Киев бомбили…”. Що нам зараз робити з цим днем, чи треба його якось відзначати?

Владислав Гриневич: Його обов’язково треба відзначати як день скорботи за загиблими, адже 1941 рік – це і Бабин Яр у Києві, це єврейський Голокост, це багато інших трагедій, які сталися в цей період. Ми маємо про це згадувати і говорити, але без будь-якої героїзації чи помпезності, до якої вдається чинна влада. Ми повинні передусім розуміти, що перед гітлерівським нападом 22 червня на СРСР був союз Сталіна з Гітлером та поділ Європи. І хоч тут існує безліч проблем, для мене найбільш цікава – це проблема лояльності населення до радянської влади. Бо це такий індикатор, лакмусовий папірець – як суспільство поставилося до свого тирана - Сталіна, чи став він для них Богом, чи навпаки.

Бі-Бі-Сі: І що кажуть документи?


Владислав Гриневич: Власне кажучи, на матеріалах з України можна побачити, що більшість українського населення були не лояльні до сталінського режиму. Якраз 1941 рік це засвідчує: українці залишились на окупованій території. Про ставлення до тодішньої влади, а також рівень колаборації і специфіки стосунків з німцями, взаємодія з окупаційним режимом. Цікавим є факт, що 90% населення не зрозуміли, що сталося 22 червня – одні вважали, що це Радянський Союз проводить такі маневри. А коли Молотов сказав про бомбардування, то люди просто не повірили, почали говорити, що це "совєти" самі себе бомбардували для того, щоб напасти на німців. Принаймні такі настрої фіксував НКВД. Мої родичі, до речі, жили у Києві в цей період, перебували тут всю війну і всю окупацію, тому я знаю, як на це реагували. Власне кажучи, це найменш досліджений історичний період, він шоковий, ганебний, і водночас трагічний. Він був дуже неприємний для влади, бо саме у 1941 році суспільство продемонструвало, що воно не хоче битися за цю владу. В Україні було масове дезертирство, здача у полон, переважна більшість населення не виїхала з України - на своїй землі залишилось 92%. Багато можна говорити, чому це сталося, але відповідь одна – це морально-політичний стан суспільства, яке за часів репресій, голоду, колективізації усвідомило, що це таке - сталінський режим, і не хотіло його.

Бі-Бі-Сі: Не так давно російський прем’єр Владімір Путін сказав, що Росія виграла б війну і без України. Чи це реалістична оцінка? І якими були втрати України, чому загинуло найбільше українців?

Владислав Гриневич: Україна у складі Радянського Союзу займала приблизно п’яту частину, десь 20%. Серед 5 мільйонів людей, які були в Червоній армії на початковому етапі війни, був десь мільйон українців. А коли вже почалася мобілізація у 1941 році, яка проходила дуже важко, то переважна більшість тих, які мали бути мобілізованими, все ж таки залишилися на окупованій території – мова йде про мільйони людей. І коли у 1943 році вже поверталися, то відбувалася надзвичайно жорстока мобілізація. Найбільші втрати українців припадають не на 1941 рік, а на 1943-44 роки, коли відбулась мобілізація, і, фактично, в деяких регіонах тотальна мобілізація, тобто вже підприємства не могли працювати, бо всі чоловіки пішли на фронт. Такі мобілізації були на Волині, бо там діяла УПА, і намагалися забрати всіх чоловіків, щоб не залишилось підпільників. На сході України теж мобілізували дуже багато, втрати були колосальні, які і припадають на 1943-44 рр.

У Червоній армії у цей період приблизно кожен третій боєць був українцем. У 1945 році – кожен п’ятий, бо вже вбили багатьох. Тобто, українці складали дуже вагому частку Радянської Червоної армії, велика їх кількість була серед генералів, офіцерів. Річ у тому, що історія дуже складна, не тільки не бажання воювати, нелюбов до Сталіна, а й інші чинники водили духами цих людей, і в цьому розумінні Україна зробила вагомий внесок у перемогу над націонал-соціалізмом, над фашистською Німеччиною. На жаль, сталося так, що звільнившись від одного зла, отримали зло інше, яке заподіяло Україні багато шкоди.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/06/110622_22june_date_ob.shtml

Історія 968 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Сфера інтелектуального безладу

Автор: Анастасія Клюковська Ім’я щонайменше чотирьох українців мають гриміти на цілий світ! Вони – винахідники того, що наукою визнано як...

Права людини

EZREKLAMA: УКРАЇНСЬКА СУПЕР РЕКЛАМА ТА ПУБЛІКАЦІЇ В ІНТЕРНЕТІ

EZREKLAMA: УКРАЇНСЬКА СУПЕР РЕКЛАМА ТА ПУБЛІКАЦІЇ В ІНТЕРНЕТІ ПРЕС-РЕЛІЗ Автор:...

EzReklama Прес-центр

Коротка історія життя, небуття і воскресіння Чудо-Михайлівської церкви

Автор: Ірина Перешило «В літо 988 року у Корсуні київський князь Володимир прийняв хрещення… Прославив Бога і сказав: «Тільки тепер узнав Бога...

Історія

7 листопада у селі Легедзиному постане монумент борцям за волю України

Пам’ятник учасникам антибільшовицького повстання буде відкрито о 12.00 7 листопада 2010 р. в центрі села Легедзине Тальнівського району...

Цікаво знати

Мігрень

Мігрень або гемікранія (мігрень від грецького гемі - "напів" -, половина; cranion - череп) є особливим видом головного болю і відома з...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.