Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Панихида по Петлюрі в Парижі в день його смерті

by Administrator on May 27, 2009

Панихида по Петлюрі в Парижі в день його смерті

Автор: Алла Лазарєва, кореспондент Бі-Бі-Сі, Париж

Керівника Української Народної Республіки Симона Петлюру було вбито в Парижі рівно 83 роки тому.

У цей день, 25 травня, українська громада Франції вшановує пам'ять Головного отамана війська УНР. Поза тим, переважна більшість французів, які цікавляться цим питанням, так і не знають правди про причини загибелі українського політичного діяча.

Жалобна панахида на цвинтарі Монпарнас щороку починається рівно о 14.35. Себто саме в ту саму мить, коли 25 травня 1926 року перестало битися серце Симона Петлюри.

У цей день на могилу Отамана приходять діти й онуки вояків Української Народної Республіки, греко-католицькі та православні священики, а також - всі ті українці Франції, яким не байдужа вітчизняна історія.

Цього року траурну літургію на цвинтарі Монпарнас відслужив Преосвященніший владика греко-католицької церкви Михайло Гринчишин.

Про останній день у житті керівника Директорії розповідає директор бібліотеки Симона Петлюри в Парижі Ярослава Йосипишин.

"За ним стежили, але Петлюра не хотів охорони. І Шульгін, і Прокопович казали йому: “Вам треба мати охорону”. Але Петлюра заперечував, що “простій людині охорони не треба”. Так вийшло, що пані Отаманова захворіла. Очевидно, хтось слідкував за Петлюрою та побачив, що він сам".  Тогочасна французька преса не раз наводила свідчення дружини убивці про те, що хтось подзвонив її чоловікові під час обіду. Він відразу ж схопився та кудись побіг. Приблизно за півгодини від таємничого дзвінка Самюель Шварцбард розстріляв Симона Петлюру сімома пістолетними пострілами.

Пані Йосипишин розповідає: "Щодо вбивці. Пізніше взнали його ім’я — Шмуль Шварцбард. Він народився в у Смоленську. То як він дізнався про те, що Петлюра був сам? Тепер то дослідили. ГПУ стежив та шукав моменту, щоб знищити Петлюру. Того агента ГПУ було прізвище Володін. Правдоподібно, що то він і подзвонив до Шварцбарда".

Пізніше слідство не побажало розбиратися із особою інформатора та зробило висновок, ніби вбивця діяв цілковито сам. Процес над убивцею Петлюри, по суті, перетворився на процес проти Української Народної республіки. Точніше — того міфу УНР, який зуміли сформувати адвокати Шварцбарда та тодішні політичні опоненти української незалежності.

Українська громада упродовж вісімдесяти років не може отримати від французького правосуддя повний текст вироку, який повністю виправдав убивцю та засудив його лише до відшкодування помиття вулиці, яку було залито кров’ю Симона Петлюри.

Голова Комітету українських організацій Франції Наталка Пастернак переконана, що суто з правничої точки зору процес Шварцбарда має чимало інших слабких місць. Зокрема, ніхто не може назвати статтю кримінального кодексу, яка дозволяла б геть безкарно вбивати людей просто на вулиці: "Тому виникає великий знак запитання. Ніколи не пізно звернутися до французького уряду по відповідні документи та оцінку процесу".

Пані Пастернак схвально поставилася до ініціативи голови Української Народної Партії Юрія Костенка домогтися правди про організацію убивства Петлюри в Москві та в Парижі. Вона сказала, що її організація буде це підтримувати.

Свого часу Симон Петлюра прибув до Парижа з надією нав’язати для українського уряду в екзилі політичні зв’язки, які б згодом допомогли визволити Україну від більшовизму. Його намірам не судилося здійснитися.

Французький політичний клас насамперед волів зміцнити партнерство з Росією в протистоянні з Німеччиною і не бажав опікуватися відновленням незалежності України. Вбивство отамана в самому центрі Парижа о другій годині дня тодішня преса переважно представила як зведення рахунків між іммігрантами, що приїхали з Росії.

Фото 1:  Могила Симона Петлюри в Парижі. Сюди приходять на панихиду в день його смерті. Тут і далі - фото директора бібліотеки Симона Петлюри в Парижі Ярослави Йосипишин

Фото 2: Фото похорону Симона Петлюри надано бібліотекою його імені

Фото 3 : Меморіальна дошка на українській церкві. Раніше тут був шпиталь, де помер Петлюра

Джерело: BBC. Ukrainian, http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2009/05/090525_petlyura_lazareva_sp.shtml

Історія 1141 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Топ-10 напоїв від застуди. Фото

При перших ознаках застуди, необхідно приготувати неміцний чорний або зелений чай, або випити настояну шипшину, або гарячий глінтвенйн.

Здоров'я

Піраньї та ігуані пальця в рот не клади!

Піраньї та ігуані пальця в рот не клади! Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК...

Тварини

Деякі кавові напої калорійніші, ніж вечеря

  Деякі кавові напої калорійніші, ніж вечеря Якщо ви – активний мандрівник, який стежить за фігурою і рахує кількість спожитих...

Здоров'я

Московський патріарх вивіз залишки ілюзій

Московський патріарх вивіз залишки ілюзій  Автор: Олександр Палій, для УП Візит патріарха Московського Кирила в Україну добігає...

Релігія/Духовність

ГОРІХОВІ ВИХІДНІ: ЗРОБІТЬ ВЛАСНОРУЧ КОРИСНЕ ГОРІХОВЕ МАСЛО!

Автор: Оксана Скиталінська Можливо, Ви здивуєтесь, для чого самому робити горіхове масло, якщо можна купити…Друзі…СПРАВЖНЄ,...

Корисні Поради/Повчальні

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.