Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Відділимо зерно від полови :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Відділимо зерно від полови

by Administrator on Mar 2, 2009

Відділимо зерно від полови

Автор: Владислав Верстюк

Російські історики все частіше дають політичні коментарі або на досі чомусь засекречені  документи про Голодомор 1932-1933 років, або ще не опубліковані  Справді, останнім часом із Москви досить часто лунають заяви, котрі свідчать про зрослий   інтерес істориків, архівістів, державних і політичних діячів до проблем Голодомору 1932-1933  років.

І цей особливий інтерес найшвидше є позитивним явищем і не може не радувати всіх тих, хто  професійно займається даними проблемами.  Не могли українські вчені, громадські діячі не звернути особливу увагу й на повідомлення  керівників Росархіву щодо підготовки трьохтомного видання, присвяченого проблемам голоду на  території Радянського Союзу в 1930-1934 роках.

Щоправда, не може насторожувати той факт, що документи ще не опубліковані, а висновки щодо  відсутності цілеспрямованої геноцидної політики Кремля по відношенню до українського селянства вже зроблені. І треба сказати, що зроблені вони вже давно.


Спершу політичним керівництвом Російської Федерації, а вже потім інтерпретуються нашими 
російськими колегами, схоже, в руслі політичного замовлення.  Проте, якщо в наших російських колег досі залишається певний інтерес і невтолене наукове  бажання з'ясувати істинний стан справ, то ми можемо їм запропонувати – як, до речі, це вже  неодноразово робили у вузькому колі спеціалістів – практику поглибленого спільного вивчення  проблеми голоду в Російській Федерації.
Українські науковці, маючи вже величезний досвід у дослідженні даної теми, можуть всіляко 
сприяти цій благородній справі.

В результаті спільної роботи це дало б змогу відкинути зерно від полови, з'ясувати істинний сенс політики кремлівських вождів, котрих нині чомусь називають в російських підручниках історії  "ефективними менеджерами" й порівняти масштаби й наслідки голоду в різних регіонах СРСР.
Досі мої російські колеги стверджують, що голод 1932-1933 років був виключно наслідком 
помилок і прорахунків, пов'язаних із здійсненням колективізації та індустріалізації.

Українське історичне наукове середовище розглядає Голодомор у значно ширшому контексті й  пов'язує його виникнення й здійснення зі злочинною сутністю комуністичного режиму, одним із  проявів руйнівної сили комуністичної ідеї. Злочин Сталіна і його оточення полягав не в  прорахунках, а в маніакальному прагненні силою змінити природу людства.

Без сумніву, Україна, яка всіма силами пручалась спробам насильницького експерименту, була  піддана найсильнішому тоталітарному удару.  Продовжують і надалі дивувати апріорні заперечення геноцидної природи Голодомору в Україні,  які надходять із російського боку.
Бажаючи успіхів російським колегам у зростаючому бажанні вивчення проблем голоду, 
пропонував би їм звернути увагу на кілька проблем, наукове прояснення яких наблизить до  відповіді на питання про сутність голоду та його характер в різних регіонах СРСР, а також і в  Україні.

По-перше, чим можна пояснити, що іноземні дипломати у своїх звітах та листах у 1933 році  постійно підкреслюють масштаби голоду саме в Україні, його особливу природу, нерідко  протиставляють катастрофічну ситуацію в Україні відносному благополуччю за межами  республіки?  Іноземні дипломати не мали підстав жодним чином викривляти ситуацію. Чому ж вони  підкреслюють особливість катастрофи в Україні?

По-друге. В Україні зібрано понад 200 тисяч свідчень очевидців Голоду. Ці свідчення говорять  про повсюдний і масовий характер вилучення всього їстівного в селянських господарствах  України.   Не лише зерна, але й овочів, навіть щойно звареної їжі. Масовість таких свідчень із усіх регіонів  України доводить системний і плановий характер даного методу терору.

Чи застосовувалось повне вилучення усього їстівного в інших регіонах СРСР? Наскільки масовий  і тотальний характер мала така практика? Де вона застосовувалася й чи є цьому підтвердження  свідченнями очевидців?

По-третє. В Україні відомі документи, в тому числі доповідні записки ГПУ, ЦК КП(б)У, існують  численні наукові дослідження, які фіксують географію Голодомору, подають страшну картину  голоду в більшості районів тогочасної УСРР. Встановлено півтора десятки тисяч населених  пунктів, які були охоплені Голодомором.

Чому в Росії досі відсутні документи, дослідження, які б розкривали масштаби голоду в конкретних  регіонах? Чи існує досліджена статистика населених пунктів, які постраждали від Голодомору?

По-четверте. На території Центральної Чорноземної області РСФСР, охопленої голодом у 1933  році, за переписом 1926 року проживало біля 9 мільйонів 119 тисяч росіян і 1 мільйон 650 тисяч українців.   За переписом 1937 року на цій же території проживало 11 мільйонів 925 тисяч росіян і 709 тисяч  українців. Тобто за 10 років росіян збільшилось на 2,8 мільйонів осіб. В той же час українців  зменшилось більш ніж на 940 тисяч осіб.  Ще жахливіша картина на Кубані, яка була заселена українцями та постраждала від Голодомору  1932 – 1933 років.

На території, яка згодом увійшла до складу Краснодарського краю, за переписом 1926 року  проживало 1 580 895 українців, а за переписом 1939 року на цих землях зареєстровано лише 143  744 українці.   Яким чином можна пояснити таке радикальне зменшення кількості українців на територіях Росії,   які були охоплені голодом у 1932 – 1933 роках?

По-п'яте. Який національний склад населення конкретних регіонів Росії та Казахстану, що  постраждали від голоду у 1933 році, за переписами 1926 і 1937/1939 років?   Які втрати Казахстану від голоду і чи є підрахунок цих втрат. Ми знаємо, що постраждали степові  райони, у яких у великому відсотку проживали українці.

Відомо, що велика кількість казахів, які займалися скотарством, з початком м’ясозаготівель  відкочовували до Китаю і не повернулися. Чи входять вони до числа безповоротних втрат?  Скільки відкочувало, а скільки фізично померло від голоду у Казахстані у 1932 – 1933 роках?

По-шосте. Українські науковці з'ясували, що в Україні використовувалася спеціальна тактика  блокування по кордонах республіки й окремих її районів, сіл. За документами, які є в нашому  розпорядженні, блокування розпочалось ще з лютого 1932 року. З Криму почалося обмеження  ввозу продовольства в Україну.  Таке обмеження ввезення продовольства в Україні діяло й у 1933 році. 23 січня 1933 року  спеціальною директивою був заборонений виїзд селян із України і заселеної українцями Кубані.

За два місяці дії постанови було затримано понад 220 тис. селян, що намагались виїхати із  охоплених голодом регіонів.   Чи застосовувалось блокування територій в інших регіонах і який воно мало характер? Чи  обмежувалося ввезення продовольства, як в Україні? Наскільки масовими були арешти  голодуючих, що намагались вирватись за межі блокованих регіонів?

По-сьоме. Чому в 1932 – 1933 роках селяни масово втікали з України й не було зворотного  процесу з Росії? Натомість було планове, організоване переселення селян в Україну.

Вичерпні відповіді на ці питання значно зблизять позиції російських та українських вчених, знімуть  політизацію питання, раз і назавжди дадуть чесні наукові висновки. Хочу побажати успіхів моїм  російським колегам у дослідженні цієї благородної теми. Сподіваюся, що істина нас об'єднає.

Владислав Верстюк, доктор історичних наук, заступник голови Українського інституту національної

пам'яті  для Української Правди.

Історія 1301 Переглядів

Author

admin

Administrator

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ-ЧЕРВЕНЬ 2

повідомлення управління статистики у Кіцманському районі СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО За підсумками посівної компанії в господарствах Кіцманського...

Прес-випуск

Зв'язок рослин з навколишнім середовищем

Рослини впливають не тільки на людину, але й на життя нашої планети: отримуючи сонячну енергію, вони шляхом хімічних реакцій перетворюють її в...

Садівництво

Запах Хорватії

Запах Хорватії  Автор: Юлія ПІДЛУЖНА -------------------------------------------------------------------------------- Як невиправного...

Туризм і дозвілля

Заклик до захисту освітян в Україні

Дирекція й члени Української вільної академії наук (УВАН) у Канаді оцим звертають увагу академіків, педагогів і освітніх діячів демократичних країн...

Права людини

Лікування рослинами

Лікування цілющими травами завжди привертало до себе увагу людини. Щоб повніше і глибше зрозуміти причини, що зумовили вражаючу трвалість...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.