Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Постать Миколи Міхновського в історії України :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Постать Миколи Міхновського в історії України

by Guest on Feb 2, 2010

 Автор: Тетяна Клименко

У листі до російського міністра внутрішніх справ Сіпягіна в 1900 році, що був видрукуваний іменем “РУП” у львівській “Молодій Україні”, з приводу заборони умістити на проектованому тоді пам’ятнику Котляревському напис по-українськи, М.Міхновський сказав: ”Українська нація мусить добути собі свободу, хоч би захищалась ціла Росія. Мусить добути своє визволення з рабства національного і політичного, хоч би полилися ріки крові”!

         Все своє життя Микола Іванович Міхновський прагнув досягти визволення українського народу, прагнув національного відродження, адже в цьому вбачав єдину можливість для народу жити щасливо у власній країні. Численні заборони, перешкоди на цьому тернистому шляху не зламали в ньому цих бажань та сподівань. Він працював заради українського народу, і йому вдалося зробити надзвичайно багато.

5 лютого 1900 року активні члени “Громади” заснували “революційну партію з гаслами українських політичних і економічних домагань засобами революційними”. Засновниками партії були: Дмитро Антонович, Боніфатій Камінський, Михайло Русов, Левко Мацієвич, Юрій Коллард, Олександр Коваленко та Дмитро Познанський. Однак, душу в цю партію вдихнув Микола Іванович Міхновський. На різних приватних чи громадських зібраннях він висловлював свої погляди про “необхідність революційної акції та збройної боротьби за права українського народу”.

Міхновський зазначав, що спочатку треба досягти національного визволення революційними засобами, і лише потім можна буде у всій повноті провести соціальні реформи, потрібні для досягнення добробуту народу, бо “без національного визволення українського народу неможливе і його соціальне визволення з темряви, визиску і рабства”.

Незавжаючи на те, що офіційно Міхновський не належав до партії «РУП», але приймав активну участь у її розбудові. Так, першою публікацією партії була книжечка, написана М.Міхновським під заголовком “Самостійна Україна”. Вона вийшла друком у Львові, за участі В. Старосольського та Е. Косевича. В цій брошурці гасло самостійної України було поставлено чітко - “Україна для українців”. Варто зазначити, що Україна розумілася, як цілісність усіх етнографічних українських земель. Цією публікацією М.Міхновський проголосив “Єдину, нероздільну, вільну, самостійну Україну від гір Карпатських аж по Кавказькі”, тобто був проголошений принцип “Самостійності і Соборності України”, і це стало заповітом для тодішніх українців і їх нащадків, а сам Микола Міхновський став пророком нашого національного визволення.

Однак згодом РУП зрадили ідеям, висловленим Міхновським і він створив нову «Українську Народну Партію», де гаслом стало: “Самостійна Українська Республіка працюючого ладу, всесвітнє визволення поневолених націй і визволення праці від капіталу”, а в самій Україні “вся влада належить народові українському”.

Микола Іванович Міхновський здійснив неможливе в історії творення нашої держави. Слова “Самостійна Україна” стали молитвою, схожою на “Отче наш”, яка надихала наших національних провісників на останніх етапах боротьби за свободу українського народу і побудову незалежної держави.  Завдяки Міхновському український народ нарешті повірив у свої сили, у свою особливість, повірив, що має право існувати вільно!

Через скільки років Україна повстала б незалежною та самостійною, якби не Міхновський? Скільки років довелося б чекати? І взагалі, чи знайшовся б  інший сміливець, здатний проголосити ідею самостійності так, як це зробив Микола Іванович: вголос, переконливо, не боячись негативного сприйняття та нерозуміння? Навряд…

Історію формують особистості: неповторні своїми ідеями, ідеалами, баченням країни та її майбутнього. Не було б Міхновського, можливо зовсім іншим шляхом пішов би український народ і не відомо, що було б з Україною та як би закінчилась велика епопея здобуття української самостійності та незалежності. Чи була б вона успішною?..

На мою думку, Міхновський відіграв важливу роль в історії України, оскільки чи не найпершим зміг передбачити прагнення народу до самостійності, дав початок великій ідеї, яка, хоча і здійснилася лише через багато років, однак, він був першим хто повірив, що вона має майбутнє, повірив у самостійний український народ!

                                                                              Автор: Тетяна Клименко

 

Історія 1549 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Журнал: в Молдові жити краще

Автор: Анастасія Зануда Францію, згідно із рейтингом журналу International Living, названо найкращою країною для життя у світі, а Україна,...

Цікаво знати

Людина в поцесі соціалізації. Людина як жертва соціалізації

ЛЮДИНА В ПРОЦЕСІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ. ЛЮДИНА ЯК ЖЕРТВА СОЦІАЛІЗАЦІЇ Автор: "...Существует два ствола человеческого познания, вырастающие может быть...

Освіта/Тренінг

Прості речі для нової України

Автор: Остап Кривдик Кожен, хто подорожував чи хоча б трохи жив у країнах "золотого мільярду", знає це дивне відчуття затишку,...

Політичні оглядачі

Що після сутички 9-го травня?

В Німеччині держава платить великі гроші, щоб гармонійно поєднати обидві частини народу, яким довелося певний час жити розділеними. В Україні...

Політичні оглядачі

ГУЦУЛЬСЬКА ВИШИВКА

Автор: Ніна БАЙ В Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара» видавництво «Родовід» спільно з Французьким культурним центром...

Мистецтво/Рукоділля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.