Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Голодомори в УСРР в 20-30-х роках ХХ ст.

by Guest on Feb 2, 2010

            Автор:  Тетяна Клименко

               Україна! Це молода незалежна держава. Однак, не дивлячись на свій юний вік, її історія – велика, цікава, трагічна та вічна… На шляху до свободи та проголошення України самостійною незалежною державою українці пройшли довгий і тернистий шлях, на якому були перепони, негаразди, невдачі, трагедії. Серед важких випробувань для українців - Голодомори 20-30-х рр. ХХ століття.

Тривалий час тема Голодомору була заборонена, проте настав момент істини, ми шукаємо відповіді на питання, які хвилюють не лише людей, чиї близькі та родичі загинули в 1932-1933 рр., а й ті, яких цей жах не торкнувся.

       Голодомор – це поняття багатогранне: голод, страх, смерть … Це було давно, проте люди пам’ятають ті роки, тому що страждають, як і раніше, сумують за близькими, родичами, дітьми. Хто винен в цьому? Хто зламав життя тисячам, мільйонам?

Період ХХ століття, про який ідеться, багато в чому був переломним, а то й трагічним для українського народу. Перший голодомор в Україні стався в 1921—1922 рр. Головною його причиною були наслідки політики «воєнного комунізму», тих примусових методів, задопомогою яких більшовицька влада домагалася виконання нереальних планів хлібозаготівель, незважаючи на неврожай, який охопив у 1921 р. південні  степові райони України. Особливо важке становище склалося в Катеринославській, Запорізькій, Одеській і Миколаївській губерніях та на півдні Харківщини. Це були райони, які до Першої світової війни слугували головними експортерами хліба. Голодувало близько 7 млн люду. Лютувала епідемія холери.

Голоду можна було уникнути, якби влада своєчасно подбала про перерозподіл ресурсів, які тоді були в її розпорядженні. Цього, однак, не було зроблено: Москва вимагала хліба для промислових центрів Росії.

Партійне керівництво республіки довгий час приховувало масштаби голоду, відмовлялося від міжнародної допомоги. Тільки в другій половині 1922 р. було дозволено діяти міжнародній організації «Американська адміністрація допомоги». Проте більшу частку допомоги забирала Росія. Окремі дослідники вважають, що чисельність втрат, пов'язаних з голодом 1921-1922 рр., становила 1,5 млн осіб. Але саме в цей час на територію України прибуло близько 440 тис. переселенців із голодуючих районів Росії, внаслідок чого офіційна статистика «не бачила» скорочення населення України.

В Україні голод удалося ліквідувати лише в 1923 р. Це стало результатом не стільки зусиль влади, скільки поліпшення загальної економічної ситуації, пов'язаної з першими успіхами нової економічної політики.

Так історично склалося, що український народ завжди мусив боротися за власне життя. Завжди боровся і завжди перемагав. Проте, ця перемога діставалася надзвичайно важко: кровю, сльозами, ціною життя! Голодомори 20-30-х рр. був надзвичайно трагічними етапами в історії нашого народу, але, на жаль, не останніми. Мільйони українців загинули під час Голоду 1946 року.

Пройшли роки…Однак, і нині люди пам’ятають про національну трагедію, про загиблих під час Голодоморів.

       «Засвіти свічку!» - саме таким є  гасло щорічної Всеукраїнської акції, яка проходить на знак вшанування пам’яті жертв Голодомору. Суть цієї акції полягає в тому, щоб кожний українець, житель України згадав історію, пом’янув  тих, хто загинув від голоду. Акція проходить у всіх містах і селах України та за її межами.

У пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників ввечері в десятках тисяч вікон горять поминальні свічки. Вони об’єднують українців, вони об’єднують нас заради майбутнього.

            Українці і нині відстоюють своє право на життя, свободу, щасливе майбутнє. Ми творимо державу, творимо наше життя. І в боротьбі добра і зла слід  пам’ятати тих людей, завдяки яким ми живемо і маємо можливість самостійно та незалежно обирати свій життєвий шлях.

Можливо, ми ніколи  не зможемо до кінця зрозуміти всю  трагічність подій тих років, адже не жили в той час, не відчували того почуття голоду, страху за дітей, близьких, за майбутнє… Ми можемо лише запалити вогонь памяті, який палатиме в наших серцях вічно.  Вони живі, доки ми про них  памятаємо.

                                                                                                                                           Автор: Тетяна Клименко
 

Історія 1823 Переглядів

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Я люблю свою роботу

Мабуть до кожної людини в якийсь певний момент приходять думки в голову: «Хто я? Що я зробив у своєму житті? Чого досяг?» От вони прийшли і до...

Освіта/Тренінг

Ліна Костенко: Україну замінили на Оклахому

Автор: Ірина Славінська Ліна Костенко не так часто виходить на люди. Це зазвичай викликає більш чи менш здоровий ажіотаж. 2010 року...

Культура/Суспільство

Олекса Тихий. Справжній донецький українець (Част. перша)

Автор:  Василь Овсієнко "Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, машини, пшеницю... Для того,...

Література

Замість скрабу – сода

  Харчова сода – здавна незамінний помічник на кухні. Але мало кому відомо, що її успішно можна застосовувати як косметичний засіб....

Мода/Краса

Міжхребцева грижа

Виникнення Хребет складається з тіл хребців з дуговидними суглобами і еластичних прошарків між ними - міжхребцевих дисків. Міжхребцевий диск...

Здоров'я

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.