Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Постать Миколи Міхновського :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Постать Миколи Міхновського

by Щербаківський Антон on Jan 14, 2010

 Автор: Валерія Фадєєва

   Микола Міхновський - одна з найколоритніших та суперечливих історичних постатей українського політичного руху. Що ж ми знаємо про цю людину?

   По-перше, це видатний український політичний діяч, ідеолог і лідер самостійницької течії українського руху кінця ХІХ- поч. ХХ століття. По-друге, один з організаторів українського війська, борець за незалежність.

   Давайте розглянемо декілька фактів з його життя. Нам відомо, що Микола Міхновський був нащадком старовинного козацького роду. Народився він у сімї священика у 1873 році. Батько мав дуже великий вплив на нього і виховував його в «самостійницькому дусі». Ми ознайомлені з тим фактом, що він приймав участь у «Братстві тарасівців». Саме він займався розробкою ідеологічної платформи, відомою нам під назвою "Credo молодого українця": «"Наше покоління мусить створити свою українську національну ідеологію для боротьби за визволення нації і для створення своєї держави… Будемо жити своїм розумом, хоч би він був і неотесаний, мужичий, бо інакше ми своєї нації ніколи не визволимо. В протилежність московському революційному інтернаціоналізму і соціалізму, наш шлях іде по лінії індивідуалізму і революційного "

    Саме Міхновський був автором Маніфесту «Самостійної України». І саме він був першим, хто вголос заявив, що ідея створення автономної України у складі Росії є повною нісенітницею, адже наша держава має право бути незалежною від будь-кого і повинна бути такою.  

   Але чому і зараз постать Миколи Міхновського, одного із засновників активного українського руху за незалежність, досі не здобула свого повноцінного визнання серед наших сучасників? Нам відомо, що ще під час своєї першої історичної промови на тему необхідності збройної революційної боротьби за права українського народу, Міхновський із запалом говорив про «потребу терористичної акції». Тому, навіть поза досить вузьким колом своїх однодумців, Микола залишався небажаним, незрозумілим і небезпечним.

    За радянських часів його ім’я було заборонене з ідеологічних мотивів, всі факти були майже стерті з пам’яті.    "Микола Міхновський — це українська стихія, … лише опанована сильним та благородним інтелектом.»

    Але долю Міхновського важко назвати щасливою. Все своє життя він боровся за свої ідеї, коли деякі з них просто не сприймали. Ця людина прагнула мети, навіть коли доводилось плисти проти течії. Впадати у відчай - це не для нього. Боротися! Боротися! Досягати!

   Сергій Шемет говорив: «Це було велике серце. В ньому палав такий вогонь любові до України, що в іншій країні він запалив би мільйони сердець бажанням патріотичного подвигу, а серед нашої інтелігенції запалилися цим вогнем лише одиниці. Найбільшою його заслугою було надання великого творчого розмаху українським національним почуттям. Малесеньку любов до пісень і вишиванок він розпалив у полум'я великої любові до України».

   Микола Міхновський залишив глибокий слід у духовній культурі та національно визвольній боротьбі українського народу за державність і незалежність України. Сьогодні ця людина є символом незгасаючої віри українців у добре майбутнє.

   Найбільшою його заслугою було надання великого творчого розмаху українським національним почуванням. Малесеньку любов до пісень, вишивок і соціалістичних брошурок він розпалив серед Українців в полум`я любови до Великої, Вільної, Самостійної України. Оце захопленя національних почуваннь великим, достойним великої нації, ідеалом — забезпечило Миколі Мiхновському почесне місце в історії України навіки.

 Автор: Валерія Фадєєва

Історія 1596 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Секонд-хенд як альтернатива

Секонд-хенд як альтернатива Автор: Аліна Небельмес  Раніше «розкладачки» (чи просто «точки») зі вживаним одягом...

Мода/Краса

Обійми скажуть більше, ніж слова...

Автор: Наталя ДРУЖБЛЯК А ще – дадуть змогу запобігти серцево-судинним захворюванням і... спробам суїциду Літо. Парк. Дитячий майданчик....

Сім’я і виховання

Економічна криза в Україні та шляхи її подолання

Автор: Андрій Шатунський Кризові явища в галузях економіки України спричинені недостатнім і несвоєчасним урахуванням змінних умов виробництва,...

Бізнес/Економіка

Митрополит Андрей Шептицький та євреї: етично-історичний аналіз

Мирослав МАРИНОВИЧ, віце-ректор УКУ Доповідь на симпозіумі про Митрополита Шептицького в Інституті східнохристиянських студій ім. Митрополита...

Історія

Італійська Умбрія – земля святих християн і паломників

Автор: Наталка Кудрик Відомо, що в Італії глибоко шанують католицьких праведників і святих. А в серці півострова є невеличкий регіон Умбрія,...

Туризм і дозвілля

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.