Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/ezreklam/public_html/stattitablohy/index.php on line 65
Голодомори в УСРР в 20-30-х роках ХХ ст. :: Надано EzReklama

Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Голодомори в УСРР в 20-30-х роках ХХ ст.

by Юлія Гудошник on Jan 13, 2010

Хто ж тобі зготовив цей кривавий час?
Хто ж так люто кинув на поталу нас?
Павло Тичина

Період 20-х -30-х років в Україні  був одним  з самих важких періодів у житті країни. Одними з найстрашніших були голодомори. Такими стали голодомори 1921-1923  та 1932-1933 років.  Кожен з них мав свої підстави  та наслідки, які надовго  залишатимуться гірким слідом для нашого народу.

Голод 1921 – 1923 років  був спричинений післявоєнною розрухою, скороченням виробництва сільськогосподарської продукції, підрив сільського  господарства продрозкладками, незацікавленістю селян  у результаті праці, вивезенням хліба до Росії та інших республік, а також експортом хліба, посухою та неврожаєм у південних і степових районах України.

Влада ж в свою чергу  замовчувала  наявність голоду в Україні тривалий час, продовжувала збір продподатку та вивезення хліба, а також вилучала церковні цінності під приводом голоду. Хоча дозволила міжнародним організаціям  надати допомогу голодуючим.

Діяли такі міжнародні організації з допомоги голодуючим, як  Американська  адміністрація допомоги (АРА) на чолі з Г.Гувером, фонд Ф.Нансена, Міжнародний комітет робітничої допомоги та ін. Голод 1921-1923 рр. забрав з собою 1,5 – 2 млн. чоловік, а також  вплинув на придушення селянського повстанського руху в Україні та зміцнення більшовицької влади.

Ще більшим жахом для українського народу були роки 1932-1933 рр., як  трагедія, масштаби якої неможливо збагнути. Голод травмував націю, залишив на її тілі глибокі соціальні, психологічні та демографічні  шрами, які вона носить до сьогодні. Кинув він і чорну тінь на методи й досягнення радянської системи.

Найважливішим у трагедії голоду є те, що  його можна було уникнути. Сам Сталін заявляв: «Ніхто не може заперечити того, що загальний  урожай зерна в 1932р. перевищував 1931р.» У листопаді  1932р. Москва видала закон, що забороняв давати  селянам колгоспне зерно, доки не буде виконано план  державних заготівель. Голод , який поширювався  протягом 1932р., набув найстрашнішої сили на початку 1933 р. Залишившись без хліба, селяни їли котів, собак, щурів, кору, листя. Мали місце численні випадки канібалізму.

Радянська статистика того часу була малодостовірною. Роздратований  результатами перепису 1937 р., що виявив  страхітливо високу смертність, Сталін наказав розстріляти керівників програми перепису.

Важко остаточно визначити кількість померлих з голоду. За підрахунками, що  спираються  на методи демографічної екстраполяції, число його жертв на Україні  коливається  в межах 3 – 6 млн. чоловік. Голод був для Сталіна засобом послаблення українського націоналізму. Він вважав смерть мільйонів людей необхідною ціною індустріалізації.

Вартим уваги аспектом голоду є намагання викреслити його з суспільної свідомості. Ще до зовсім недавнього часу  радянська позиція  зводилася до заперечення самого факту голоду. Якби стали  відомими всі  масштаби трагедії, то, цілком очевидно, це завдало б серйозної шкоди тому образові країни, що його  прагнула створити влада. Тому влада забороняла відкрито говорити  про голод в СРСР.

Сьогодні надворі 21 сторіччя, тому нам відкрилося багато розповідей очевидців тих подій. Ми маємо завжди пам’ятати про ці жахливі часи в нашій країні, бо забуваючи історію, ми ризикуємо побачити її повторення.

Автор: Дроздова Валерія

Історія 2142 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Євро-2012: подарунок долі чи випробування держави?

Рік тому сталася грандіозна подія для нашої держави: ми отримали право приймати футбoльний чемпіонат європейського рівня. Відразу ж після цієї...

Спорт

Людяність проти жорстокості війни. Дівчинку-єврейку врятували українсь

Львів – Людяність у роки Другої cвітової війни протистояла жорстокості війни. Люди, не зважаючи на національність, мову, віру, рятували один...

Історія

1939 - шлях до війни. Наслідки для Латвії

1939 - шлях до війни. Наслідки для Латвії Автор: Людмила Пилип 23 серпня виповнюється 70 років з дня підписання пакту Молотова-Ріббентропа....

Історія

Виробники BlackBerry вперше продемонстрували свій аналог iPad

Компанія Research In Motion, виробник комунікаторів BlackBerry, вперше продемонструвала робочий зразок анонсованого раніше планшетного комп'ютера...

Наука/Технології

Вчені виявили у світовому океані майже 18 тис. видів невідомих істот

Вчені виявили у світовому океані майже 18 тис. видів невідомих істот Вчені, які проводили протягом 10 років дослідження світового океану,...

Тварини

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.