Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Постать Миколи Міхновського

by Semenko Maria on Jan 13, 2010

Автор: Лілія Федорович

У час, коли жоден українець не смів і мріяти про вільну незалежну державу для себе та своїх нащадків, коли інстинкт малоросійства не дозволяв ставити питання про самостійність, був той, який щиро вірив і твердив, що українська нація повинна відокремитись від Росії та незалежно від неї будувати власну багату й щасливу державу.

Таких непересічних поглядів у 20-их роках XX століття дотримувався будівничий української державності Микола Міхновський. Сьогодні, з висоти багатьох років, ми без усіляких сумнівів говоримо, що 1917 – час для проголошення самостійності України, адже  Перша світова війна привела до загострення соціальних, національних суперечностей в Російській імперії, через що відбулась буржуазно-демократична революція в Росії з 23 по 27 лютого 1917 р. в Петрограді. Ця революція призвела до падіння самодержавства в Росії.

2 березня 1917р. російський цар Микола II зрікся престолу. Важливо було уміло скористатися складними для Росії часами та боротись за самостійне існування України. Проте тоді - 1917 - це був усього лиш період для здобуття автономії. Микола Міхновський впевнено ступав проти усіх і ніс свої плани про самостійну Україну у маси, намагався достукатися ними до владної верхівки та до свободолюбивих, проте загнаних у ярмо, сердець українців. До останнього свого подиху він вірив і закликав: “Ми не пропустимо, щоб проміння свободи усіх націй заблищало на наших рабських кайданах: ми розіб”ємо їх до схід сонця свободи”.

          Нащадок старого козацького роду Микола Міхновський народився у 1873 році у селі Турівці Прилуцького повіту на Полтавщині. Батько Миколи - Іван, свято беріг національні традиції і, як парох цього села, сміливо правив богослужіння українською мовою.

Після закінчення Прилуцької гімназії Микола вступив на правничий факультет Київського університету імені Святого Володимира.

У Києві Микола Міхновський приєднався до «Братства Тарасівців» і розробив основні його засади.

В січні 1898 року Міхновський переїздить до Харкова, де відкриває власну адвокатську канцелярію та здобуває неабияку популярність як талановитий адвокат. У 1906 році на т.зв. “Лубенському процесі” двох українських діячів - братів Шеметів спочатку засудили до страти, але завдяки двомісячній адвокатській роботі М.Міхновського - звільнили.

          У роки Першої світової війни М. Міхновського мобілізували у російську армію. В цей період він стає членом таємної організації „Братства самостійників”, ініціює створення українського військового клубу імені гетьмана Павла Полуботка, дав почин до скликання І Всеукраїнського військового з’їзду.

          Поряд з Симоном Петлюрою М. Міхновський робить свій значний вклад у створення українського війська. Він стає ініціатором формування в Києві другого українського полку імені гетьмана Полуботка.

          За його ініціативою 23 березня 1917 року у Києві скликано Військовий з’їзд, на якому головуючим повинен був стати Микола Міхновський, але стараннями соціал-демократів, безпосередньо Володимира Винниченка, було створено збірну президію, котра закликала до “...знищення всяких постійних армій”. У відповідь Микола Міхновський закликав: “Горе тій поневоленій нації, що дочекається панування демократизованої нації, бо тоді українець буде жити в барлозі зі свинями, у голоді і хворобах... Українська нація мусить скинути панування чужинців, бо вони загиджують саму душу нації”.

29 березня того ж року на нараді вояків Київської залоги було ухвалене рішення про заснування Українського військового клубу ім. гетьмана Полуботка і початку організації українського війська. Радою клубу було опубліковано відозву до українських вояків складену М. Міхновським.

          “В українському громадянстві позначилися два напрямки: національний -- з М. Міхновським начолі, що стояв за створення власної армії, та соціалістичний -- з В. Винниченком – табір української революційної демократії, який вважав за...шкідливе, творення власної армії”,- свідчить Н. Василенко-Полонська.

          Боротьба між цими таборами продовжувалася і на першому Українському Військовому з’їзді. Задуми М. Міхновського про організацію сильного військового центру, що міг би підтримати Центральну Раду, зазнали поразки. Певний час Центральна Рада шукала компромісу із Тимчасовим Урядом, але, наштовхнувшись на невизнання, прийняла 1 Універсал, де проголосила автономію України. У липні Центральна Рада йде на значні поступки Тимчасовому Уряду. Українські патріоти не могли більше терпіти такого приниження і в ніч 18 на 19 липня полуботківці роззброїли усі російські загони у Києві.

Заклик до Центральної Ради проголосити цілковиту незалежність від Москви закінчився зрадою. Полк ім. Полуботка був роззброєний і під охороною російських загонів відправлений на румунський фронт.

          3 травня 1924 року Миколи Міхновського не стало. Поза досить вузьким колом своїх однодумців Міхновський залишався небажаним, незрозумілим і навіть небезпечним. Від цього легко було впасти у відчай, відмовитися від своїх ідеалів та перейти на позиції «поміркованого українства». Та Микола Міхновський був не з тих, що легко здаються.

Автор: Лілія Федорович 

Історія 1299 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Нова порада лікарів: сонце - це добре

Сім медичних організацій у Британії оприлюднили спільну пораду щодо вітаміну D, який організм отримує, перебуваючи на природному сонячному світлі....

Здоров'я

5 років без Івана Павла Другого

 Автор: Наталка Кудрик У 2010 році минає 5 років, як відійшов у вічність Іван Павло Другий, визначний теолог, гуманіст, перший серед...

Релігія/Духовність

Носова хустинка – до сліз, годинник – до розлуки

Носова хустинка – до сліз, годинник – до розлуки… Автор: Олеся ПАСТЕРНАК...

Культура/Суспільство

Він міг зіграти все

Він міг зіграти все Автор: Наталка ПОКЛАД У столичному Будинку кіно відбулася презентація незвичайного літературно-художнього збірника...

Мистецтво/Рукоділля

Посібник з читання

Оповідання з післятекстовими завданнями / Укл.: О.В. Мусурівська, В.В. Михайленко. — Чернівці: Рута, 2004. – 294 с. Посібник є...

Освіта/Тренінг

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.