Реклама 2

 

New blog posts

Administrator has not posted any blogposts yet.

Статистика сайту

site stats View My Stats

 

 

Українська Центральна Рада

by Андрій Шатунський on Jan 11, 2010

Автор:  Довженко Христина

Лютнева демократична революція у Росії 27 лютого 1917 р. перемогла, самодержавство повалено – цими подіями відкривається нова сторінка в історії України.

Зміст цієї сторінки складний, суперечливий, але дуже важливий для суспільно-політичного й духовного розвитку нашої держави. Саме Лютнева революція створила сприятливі умови для розвитку національно-визвольного руху. Ідея заснування Центральної Ради народилася на зборах Товариства українських поступовців. Полеміка щодо принципів її творення, завдань і програмних гасел не вщухала кілька днів.

4 березня 1917 р. відбулися вибори керівного ядра Центральної Ради. Цей день вважається датою створення УЦР. До УЦР увійшли ТУП, українські соціалісти, а також представники православного духовенства, культурно-освітніх, кооперативних, військових, студентських та інших організацій, громад і гуртків, представники наукових товариств. У перші дні діяльності УЦР налічувала незначну кількість членів, а її повний склад восени 1917р. становив 822 особи. 

УЦР поступово перетворилася в справжній керівний орган національно-демократичної революції, своєрідний український парламент, що, крім ТУП, об'єднував представників головних українських політичних партій, а також багатьох безпартійних прихильників українського національно-державного відродження.     

Будь- якій владі потрібен керівник: головою УЦР було обрано видатного історика і громадського діяча М.Грушевського – лідера ТУП, який невдовзі приєднався до українських есерів. Важливу роль у діяльності УЦР відігравали відомий український письменник, лідер Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП) Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951), Симон Васильович Петлюра (1879-1926), а також С.Єфремов, Б.Мартос, І.Стешенко, П.Христюк та ін.

УЦР не змогла одразу сформувати політичну платформу своєї діяльності. Вимоги її обмежувались публічним використанням української мови в державних, судових та освітніх установах. Для ведення поточної праці УЦР обрала виконавчий комітет - Комітет Центральної Ради, який згодом біло перейменовано на Малу Раду. Вона складалася з членів президії й секретарів УЦР та з двох представників від політичних фракцій. Всі важливі справи наперед вирішувалися на засіданнях Малої Ради, а пізніше оформлені проекти затверджував пленум УЦР.

За час її існування відбулося 9 пленарних сесій:

1917 рік
                 
(19 квітня — 21 квітня; 6 травня;            

                         Кінець травня — початок червня;
                   
16 червня;
                    
3 липня — 14 липня;
                   
18 серпня — 22 серпня;
                   
11 листопада —  15 листопада; 
                    
25 грудня — 30 грудня) 
 

1918 рік
(20 січня — 29 січня;
27 квітня — 29 квітня — поширена сесія Малої Ради).

М.С.Грушевський розумів федералізм не як основне заперечення незалежності української державності, а як крок їй назустріч. Основна  мета, що була поставлена – відродження української державності в межах федеративної Російської республіки. Саме такі завдання були сформульовані у першій політичній декларації Центральної Ради – її І-му Універсалі.

Перетворення Центральної Ради на орган державної влади викликало необхідність визначення її компетенції. Одним з важливих питань українського політичного життя у 1917 р. було встановлення нормальних відносин з центральною російською владою.

Нормативно-правовою основою взаємовідносин органів влади Росії та України став договір, укладений 2 липня 1917 р., який з українського боку був оформлений як ІІ Універсал Центральної Ради. Падіння Тимчасового уряду, і прихід до влади в Росії більшовиків, які проголосили самовизначення народів аж до самого відділення, дали можливість Центральній Раді проголосити Українську Народну республіку, III-м Універсалом 7 листопада 1917 р.

Незважаючи на те, що формально III Універсал не розривав «федеральних зв'язків» з Росією, його можна вважати проголошенням незалежної України. Завершальним етапом правового оформлення незалежності Української Народної Республіки стало видання IV-го Універсалу Центральної Ради, яким проголошувалась повна незалежність України.   

Українська Центральна Рада мала надзвичайно важливе історичне значення: вона підняла на нову сходинку ідею української державності, її діяльність викликала захоплення і була підтримана численними представниками різноманітних верств населення України, вона практично здійснила одвічні прагнення українського народу до свободи і незалежності.

 Автор:  Довженко Христина

Історія 1192 Переглядів

Author

Заява Редакції

Використання матеріалів stattitablohy.ezreklama.com дозволяється лише за умови наявності імені автора роботи та прямого посилання (лінку) на цей сайт. Вебсайт і послуги http://stattitablohy.ezreklama.com є надані компанією EZREKLAMA (Манітоба, Канада). Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікації. Редакція залишає за собою право редагувати матеріали.

Українська музика рокeрує

ПИШИ УКРАЇНСЬКОЮ

Пиши українською
Тут спілкуються українською

HTML block #1

block.

Random Articles

Вугрова висипка у дорослих жінок

В дерматології, як і в будь-якій іншій галузі, практикуючі лікарі часто керуються припущеннями, заснованих на загальних стереотипах. Але, на жаль,...

Здоров'я

Накип – ворог праски і пральної машини

Автор: Ярина ЯРКО Вода містить солі кальцію і магнію. І чим їх більше, тим вода буде жорсткішою. Коли солі нагріваються, вони випадають у...

Корисні Поради/Повчальні

Чорнобильська хмара вбила наш імунітет...

Чорнобильська хмара вбила наш імунітет... Автор: Ірина КУШИНСЬКА Західна Україна, а особливо Львівщина, за кількістю смертельних випадків...

Здоров'я

В Україні побільшало жертв торгівлі людьми

У щорічній доповіді Державного департаменту США про нелегальну торгівлю людьми у світі за 2011 рік, яку представила Хілларі Клінтон, найбільш...

Права людини

Працівник -- працедавець Права і обов’язки

Працівник -- працедавець Права і обов’язки Автор: Сергій Королюк, Координатор з питань імміграції Саскачеванської Провінційної Ради...

Правознавство

Actions

Поділитися

Надіслати друзям

Повідомлення

Very Bottom Block Position

 

Ваше оголошення тут

Пишіть admin@ezreklama.com

 

 

Реклама 3

Новини

Міністерські портфелі з українським корінням у новому уряді Канади

Nov 8, 2015

Етнічно та гендерно різноманітний новосформований канадський уряд буде діяти злагоджено та переконливо в обстоюванні української позиції на міжнародній арені та залучення нових партнерів до підтримки України. Такі сподівання висловлює посол Канади в Україні Роман Ващук. Канадський уряд в особі... Читати далі →

Новопризначений міністр Маріанна Мигайчук відвідала святкування 99-річчя Канадського-українського інституту "Просвіта" у Вінніпезі

Nov 8, 2015

Сьогодні, 7-ого листопада 2015 р., ми були свідками події історичного значення, яка відбулася у Вінніпезі, в приміщенні Канадського-українського інституту "Просвіта"  де відбувся бенкет з нагоди його 99-річниці. На запрошення голови Манітобської філії Ліги Українців Канади п.... Читати далі →

ВКонтакте, Яндекс та Мail.Ru почали "зливати" ФСБ дані про своїх користувачів

Sep 6, 2014

Субота, 06 вересня 2014 Соціальна мережа "ВКонтакте" включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня.  З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський.... Читати далі →


Footer block #1

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #2

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.

Footer block #3

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod incorrupte.

Footer block #4

You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.

Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.